Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Moterys Vilniaus nevaldys

V.Podolskaitė teigė esanti verta užimti aukštą postą Vilniaus taryboje, nes sulaukė didelio rinkėjų palaikymo.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / V.Podolskaitė teigė esanti verta užimti aukštą postą Vilniaus taryboje, nes sulaukė didelio rinkėjų palaikymo.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Naujos kadencijos Vilniaus miesto taryboje dirbs kur kas daugiau moterų, nei jų buvo pastaruosius ketverius metus. Tačiau tarp galimų pretendentų į merus ar vicemerus moterų pavardės neminimos. Iki šiol atkūrus Nepriklausomybę nė viena dailiosios lyties atstovė sostinėje nebuvo užėmusi šių pareigų.

Šiuo metu tarp miesto išrinktųjų yra 9 moterys. Vasarį vykusių rinkimų duomenimis, naujoje 51 nario taryboje jų bus 15.

Antrą kadenciją Vilniaus miesto taryboje dirbsianti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) atstovė Violeta Podolskaitė svarstė, kad moterys sostinėje privalėtų užimti svarbius postus, nes jos įneša tam tikro aiškumo vyrų kompanijoje. „Bet kaip bebūtų keista, visada susiklosto taip, kad moterys Vilniaus taryboje tampa tik savotišku priedu. Tačiau kai praėjusių metų pabaigoje tarybos vyrai niekaip negalėjo išsiaiškinti, kas turėtų valdyti Vilnių, pasakiau: jeigu ta sumaištis tęsis dar savaitę ar dvi, viešai pasisiūlysiu, kad ir aš galiu užimti mero postą. Jie atidžiai pasižiūrėjo į mane ir labai greitai išsprendė problemą“, – su šypsena pasakojo V.Podolskaitė.

Anot tarybos narės, moterys daugumą klausimų galėtų spręsti tikrai ne blogiau nei vyrai, todėl tarybos narės neturėtų būti nustumtos ar ignoruojamos skirstant svarbius postus. „Turime gražių pavyzdžių – moteris-prezidentė, moteris-Seimo pirmininkė. Tik nežinau, kodėl ta banga dar neatėjo iki Vilniaus miesto savivaldybės“, – stebėjosi tarybos narė.

„Turi stiprias alkūnes“

Tai, kad jau laikas Vilniaus valdžioje turėti nors vieną moterį, akcentavo ir dar viena būsima sostinės tarybos narė – Rūta Vanagaitė. „Bet aš manau, kad šitoje taryboje taip dar nebus. Vyrai pas mus turi labai stiprias alkūnes. Nors turime moterų aukščiausiuose šalies postuose, Vilniui dar neatėjo laikas“, – sakė su Artūro Zuoko koalicija į miesto tarybą patekusi būsimoji politikė.

Abi pašnekovės teigė, kad greičiausia neatsisakytų svarbių postų, jeigu sulauktų pasiūlymo. V.Podolskaitė sakė jaučianti rinkėjų palaikymą, kadangi po partijų ir koalicijų sąrašų lyderių A.Zuoko, Valdemaro Tomaševskio, Viktoro Uspaskicho ir Raimundo Aleknos būtent ji rinkimuose surinko daugiausia pirmumo balsų – beveik 8 tūkst.

„Turiu daug mane palaikančių vilniečių, jie balsavo už mane dėl nuveiktų darbų, vadinasi, juos mato, jiems tie darbai patinka. Todėl aš nepabūgčiau jokių pareigų. Į postus žiūriu kaip į tam tikrą ginklą, darbo įrankį, kuriuo galima įgyvendinti daugiau tikslų ir uždavinių, reikalingų Vilniui“, – tvirtino V.Podolskaitė. Politikė mano, kad galėtų kuruoti bendruomenių, vaikų ir jaunimo užimtumo, viešosios tvarkos mieste, socialinius klausimus, taip pat – gyvūnų globos ir priežiūros reikalus.

Išskiria socialinius klausimus

Socialinius reikalus kaip svarbiausius įvardijo ir R.Vanagaitė. Ji teigė negalvojusi apie jokius postus, nes nemato galimybių juos užimti, tačiau ketina rimtai dirbti pačioje taryboje, jos komitetuose. „Man įdomu kultūra, bet ypač – socialinė sritis. Atotrūkis tarp pasiturinčiųjų ir nepasiturinčiųjų yra žiaurus ir man atrodo, kad čia daug ką galima nuveikti. Ši sfera man dar įdomesnė negu kultūra. Be kultūros galima gyventi, o be duonos kąsnio – ne“, – teigė R.Vanagaitė.

Kitos į miesto tarybą patekusios moterys santūriau kalbėjo tiek apie būtinybę užimti aukštą postą, tiek apie savo pačių galimybes to siekti. Socialdemokratė Vitalija Kliukienė pasiūlė palaukti, kol susidarys valdančioji koalicija ir tik tada kalbėti apie paskyrimus į vieną ar kitą postą. „Nenorėčiau dabar deklaruoti, kad moterys postuose yra labai svarbu. Aš mėgstu realiai žiūrėti į situaciją ir tik tada ją vertinti“, – teigė pastaruosius ketverius metus taryboje dirbusi ir į naują tarybą išrinkta V.Kliukienė.

Vyrai nesusitaria

Paprašyti pakomentuoti, ar jau pavyko sudaryti valdančiąją koaliciją, pagrindinių į miesto tarybą išrinktų politinių jėgų lyderiai vakar nedaugžodžiavo. A.Zuokas pareiškė neturintis jokių komentarų: „Pirmas tarybos posėdis bus ne anksčiau nei balandžio 16 dieną, dar turime daug laiko ir kai tik turėsime ką pranešti, tai padarysime. Kol kas vyksta darbas, ruošiama darbų programa, derinami koalicijos sutarties punktai. Kai su koalicijos partneriais bus sutarta dėl viešo pareiškimo, jis bus padarytas.“

Dabartinis Vilniaus meras R.Alekna teigė tik penktadienį ketinantis susitikti su Lenkų rinkimų akcijos ir Rusų aljanso koalicijos „V.Tomaševskio blokas“ atstovais. „Šiuo metu neturime aiškesnių susitarimų“, – sakė R.Alekna.

Lenkų rinkimų akcija po viešoje erdvėje pasirodžiusių spėliojimų dėl jau sudarytos koalicijos su TS-LKD net išplatino viešą pranešimą, kad kol kas tėra pasirašytas V.Tomaševskio bei „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininko Rolando Pakso memorandumas, jog šios politinės jėgos kartu burs valdančiąją koaliciją. „Pradėjus derybas dėl galimų koalicijų sudarymo mūsų rinkėjai iš karto bus apie tai informuoti. Taigi prašome netikėti pranešimais, kurie pasirodo žiniasklaidoje, kadangi dažnai tai daroma už pinigus“, – rašoma pranešime spaudai.

Penkias vietas Vilniaus taryboje laimėjusios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Vilniaus skyriaus vadovas Romas Adomavičius taip pat nenorėjo atvirai įvardyti, su kuo konkrečiai derasi dėl būsimos koalicijos. Tačiau dabartinis sostinės vicemeras pripažino, kad linkstama prie tų, kurie sulaukė didžiausio vilniečių pasitikėjimo rinkimuose.

Vilniaus miesto taryboje yra 51 vieta. A.Zuoko koalicija joje turės 12, „V.Tomaševskio blokas“ – 11, TS-LKD – 10, Darbo partija – 8, LSDP – 5, „Tvarkos ir teisingumo“ partija – 5 vietas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min