Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Motinystės pašalpą gavusi moteris ir jos darbdavys išteisinti

Bylos nagrinėjimas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Bylos nagrinėjimas
Šaltinis: 15min
0
A A

Klaipėdos apygardos teismas penktadienį paskelbė nuosprendį dėl motinystės išmokų.

Jis apeliacine tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl Šilalės rajono apylinkės teismo nuosprendžio teisėtumo, kurioje Ingrida Bitinė ir jos darbdavys antstolis Vladimiras Ševčenka buvo kaltinami suklastoję dokumentus, įrašant juose neteisingus duomenis apie išmokėtą atlyginimą už darbą antstolio kontoroje ir taip sukčiavimo būdu moteris įgijus teisę gauti nepagrįstai didesnę motinystės pašalpą.

Pirmosios instancijos teismas kaltinamuosius buvo nuteisęs laisvės atėmimu dvejiems metams, atliekant bausmę pataisos namuose, taip pat iš jų solidariai priteisęs turtinę žalą Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Tauragės skyriui.

Tačiau Klaipėdos apygardos teismas kaltinamųjų apeliacinius skundus tenkino ir juos išteisino. Teismas neįžvelgė nusikaltimų požymių.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad Ingrida Bitinė antstolio kontoroje realiai dirbo – tvarkė archyvą, darbo laikas pažymėtas darbo apskaitos žiniaraštyje, už atliktą darbo gavo atlygį.  Išteisintosios darbdavys, sudaręs galimybę papildomai dirbti kitą darbą, žinojo apie moters nėštumą, suprato, kad nuo jos draudžiamųjų pajamų dydžio priklausys motinystės pašalpos dydis priėmus ją dirbti antstolio kontoroje, neieškojo ar nerado priežasčių leidimui dirbti kitą darbą atšaukti. Apygardos teismas pažymėjo, kad Lietuvos Respublikos teisės aktai bei byloje pateikti statistiniai duomenys apie archyvo tvarkytojo darbo užmokesčio dydį neleidžia daryti išvados, jog kaltinamajai negalėjo būti mokamas atitinkamo dydžio atlyginimas.

Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus kolegijos nuosprendis gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min