Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

„Muziejuje neregiui“ – nauji eksponatai

Vienas iš naujausių muziejaus eksponatų – „Psilikono teatro“ įkūrėjų Auksės ir Dariaus Petrulių kūrinys.
Muziejaus nuotr. / Vienas iš naujausių muziejaus eksponatų – „Psilikono teatro“ įkūrėjų Auksės ir Dariaus Petrulių kūrinys.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kaune veikiantis unikalus „Muziejus neregiui“ pasipildė naujais eksponatais.

Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus M.Žilinsko dailės galerijos požemiuose įkurtas „Muziejus neregiui“ iki šiol yra vienintelis muziejus Lietuvoje, kuriame regėjimo negalią turintys lankytojai gali lietimu pažinti modernųjį ir šiuolaikinį meną. Jame esanti ekspozicija nuolat veikia, tačiau kurį laiką nebuvo atnaujinama. Tik šiemet ji pasipildė naujais eksponatais. Ekspoziciją praturtino Nacionalinės premijos laureato Leono Striogos skulptūra „Autoportretas su triušiais“, tapytojo Arvydo Brazdžiūno-Dusės sieninė tapyba „Paveikslo parafrazė“, menininkų Auksės Petrulienės ir Dariaus Petrulio instaliacija „Herbariumas“, skulptoriaus Danieliaus Sodeikos instaliacija „Viskas turi prasmę“. Stiklo menininkas Artūras Rimkevičius autorine technika sukūrė etiketes Brailio raštu.

„Muziejuje neregiui“ eksponuojami tik originalūs kūriniai – skulptūra, tapyba, grafika, tekstilė, meninis stiklas bei šiuolaikinio meno pavyzdžiai – instaliacijos ir objektai, atspindintys medžiagų, technikų ir žanrų įvairovę, skirtingą autorių kūrybinį mąstymą“, – sakė „Muziejaus neregiui“ iniciatorė ir kuratorė, menotyrininkė Violeta Jasevičiūtė.

Tarp jo ir reginčio ir aklo žmogaus nėra skirtumų, išskyrus vieną – regą, įsitikinę „Muziejaus neregiui“ ekspoziciją rengę menininkai

Rengiant tokio pobūdžio parodas teko suvokti nereginčio žmogaus gyvenimo būdą. „Neetiška vietoj originalaus kūrinio neregiui pateikti originalo kopiją, muliažą arba kitaip jį klaidinti. Tačiau taip pat nenorėjome pataikauti nereginčiam lankytojui, nes tarp jo ir reginčio žmogaus nėra skirtumų, išskyrus vieną – regą“, – pasakojo muziejaus kuratorė.

„Muziejaus neregiui“ ištakos siekia 1997 metus, kai Kauno paveikslų galerijoje buvo surengta pirmoji Europoje paroda neregiams „Šeštojo pojūčio beieškant“, vėliau, 2002-aisiais – akcija „Dienos sapnai“, edukaciniai projektai „Grafika. Nuo raižinio iki...“ bei kiti, kuriuose lankėsi ir aklieji.

Visus muziejuje esančius kūrinius galima liesti rankomis, „nuskaityti“ pirštais, jų darbų forma yra reljefiška (tapyba – pastozinė, vietoj grafikos atspaudų – klišės su įrėžtu piešiniu ir t.t.). Kūrinių siužetai pritaikyti ir suaugusiems, ir vaikams.

Be to, muziejuje veikia speciali edukacinė programa, skirta neregiams: kūrinius pristato tam paruošti akluosius žiūrovus pasitinkantys gidai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min