Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Muzikinio teatro naujiena vilios ir garsiomis pavardėmis

Operetę režisavo A.Cholina
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Operetę režisavo A.Cholina.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Intriga, aistra ir aristokratiška prabanga – tokią paskutinę šio sezono naujieną – Leo Fallio operetę „Madam Pompadur“ – kitą savaitę pristatys Kauno valstybinis muzikinis teatras. Šiuo metu teatre šlifuojami paskutiniai premjeros niuansai.

Atidžiau skaitantys spektaklio afišas pamatys, jog šis pastatymas – talentingų ir garsių Lietuvos kūrėjų darbo vaisius. Originalų Rudolfo Schanzerio ir Ernsto Welischo operetės „Madam Pompadur“ libretą išvertė poetas Gintaras Patackas, spektaklį režisuoja ir choreografiją kuria choreografė Anželika Cholina, scenografiją – Marijus Jacovskis, spektaklio dirigentas – Jonas Janulevičius. O įspūdingus, dvelkiančius prancūziška prabanga, teatro kostiumus sukūrė vienas žinomiausių Lietuvos dizainerių Juozas Statkevičius.

Neakcentuoja garsių kūrėjų vardų

Pasak Kauno valstybinio muzikinio teatro vadovo Benjamino Želvio, kviesti šiuos kūrėjus statyti spektaklį Kaune buvo jo idėja. „Perskaičius kūrinį prieš akis iškilo būtent šie žmonės. Supratau, kad jie geriausiai galės atskleisti operetėje vaizduojamų įvykių dvasią, epochą, žmones, jų manieras, aprangą“, – sakė B.Želvys.

Dirbdama su trupe, norėjau trijų dalykų: maksimaliai išnaudoti artistų galimybes, sužadinti jų norą nebijoti garsiai mylėti savo profesiją ir sukurti spektaklį, kurį jie pamiltų visa širdimi. Būsiu laiminga, jei man tai pavyko. Sakė A.Cholina.

Teatro vadovas įsitikinęs, kad iš tokio bendradarbiavimo naudos turės visi: ir teatras, į kurį dalį žiūrovų galbūt atves žinomų jo statytojų pavardės, ir artistai, gavę progos padirbėti kartu su garsiais profesionalais, ir publika, išvysianti ypatingą kūrinį.

„Neakcentuojame pavardžių, nes ne tai svarbiausia. Žinoma, dalį žiūrovų jos gali patraukti. Juk šių žmonių darbai žinomi ir vertinami. Susidomėjimas naująja operete jau dabar yra. Tačiau tai, ar salės bus pilnos kiekvieno pasirodymo metu, parodys laikas“, – kalbėjo teatro vadovas.

Režisūrinis debiutas operoje

Savo vardo teatrą turinčios choreografės A.Cholinos režisuota „Madam Pompadur“ atkurs XVIII amžiaus Paryžiaus dvaro gyvenimą. Nors ši operetė – pirmasis A.Cholinos režisuotas šio žanro kūrinys, statydama jį choreografė tikino nesijaudinanti: „Operetės menas turi savo taisykles, todėl sutikau dirbti tik tada, kai pajutau, jog kurdama šį spektaklį galėsiu likti ištikima sau ir savo teatro suvokimui. Mane įkvėpė laikmetis ir pačios Pompadur asmenybė, kurios gyvenimas ir fatališka prigimtis leido prisotinti spektaklį prasme ir grožiu“.

Ilgame operetės veikėjų sąraše vaidmenų užteko didžiajai daliai trupės dainininkų, o pagrindinius vaidmenis kuria puikiai Lietuvos melomanams žinomi solistai Kristina Siurbytė, Nomeda Vilkanauskaitė, Raimonda Tallat-Kelpšaitė, Kęstutis Alčauskis, Egidijus Bavikinas, Mindaugas Zimkus.

Išvysti teatro naujieną kauniečiai galės balandžio 9-11 dienomis.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min