Dabar populiaru
Publikuota: 2011 liepos 20d. 07:52

N. Puteikiui neliečiamybės nereikia

Naglis Puteikis rinkimų kampanijoje startavo pirmas.
15min.lt skaitytojo nuotr. / Naglis Puteikis Seimo nariu išbus kiek daugiau nei metus.

Su teisėsauga problemų turintis paveldosaugininkas Naglis Puteikis nežada naudotis Seimo nario teisine neliečiamybe.

Klaipėdos apygardos prokuratūra gegužės mėnesį į teismą miesto tarybos narį ir Kultūros paveldo departamento (KPD) Klaipėdos skyriaus vedėją N. Puteikį padavė dėl to, kad jis atsisakė vykdyti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) sprendimą. Pagal jį paveldosaugininkas buvo įpareigotas suderinti naujų stiklinių pastatų statybos toje vietoje, kurioje stovi buvęs „Vaivos“ kino teatras, detaliojo plano projektą.

„Yra įstatymas, jis privalomas visiems Lietuvos Respublikos piliečiams. Buvo priimta Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo nutartis ir Naglis Puteikis, būdamas Kultūros paveldo departamento Klaipėdos skyriaus vedėjas, privalėjo pasirašyti, suderinti – kaip yra numatyta teismo sprendime“, – kaltinimų priežastis įvardijo Klaipėdos apygardos prokuratūros organizuotų nusikaltimų ir korupcijos skyriaus prokuroras Sigitas Jasevičius. Anot prokuroro, politikui gresia arba bauda, arba laisvės atėmimas, arba draudimas užimti tam tikra pareigas.

Paties N. Puteikio teigimu, prokurorai neatsižvelgė į tai, kad LVAT nurodė detaliojo plano projektą suderinti pagal KPD sąlygas. „Prokurorai sako: įpareigota suderinti, o aš klausiu, ar jie nenori pasiskaityti toliau – kaip suderinti? Parašyta – pagal departamento sąlygas“, – kalbėjo paveldosaugininkas. Anot jo, departamentas reikalavo, kad pastatas, kurį ketinama statyti prie H. Manto gatvės, būtų atkurtas senovinis ar panašus į jį.

Politikas taip pat skundėsi, kad nei Specialiųjų tyrimų tarnyba, nei prokurorai nesutiko tirdami bylą nagrinėti paties projekto.

Dabar, N. Puteikį išrinkus Seimo nariu, jis įgyja teisinę neliečiamybę, tokiu būdu bylą nagrinėjantis Klaipėdos apylinkės teismas bus priverstas kreiptis į Seimą leidimo.

Visai neseniai garsiai nuskambėjo panašus atvejis, kai Seimas nepanaikino korupcija kaltinamo Seimo nario Evaldo Lementausko teisinės neliečiamybės. Tiesa, N. Puteikis pareiškė, kad nuo teismo slėptis neketina. „Aš ketinu ne tik teisinės neliečiamybės atsisakyti, aš ketinu pasiūlyti Seimui apskritai panaikinti imunitetą tiek, kiek tai nesusiję su Seimo nario veikla – padaryti lygiai tą patį, kas yra Vakarų Europoje.“

Anot N. Puteikio, praktika imunitetą suteikti parlamentarui, kuris yra kaltinamas veika, kuri nėra susijusi su jo, kaip Seimo nariy, yra ydinga ir netgi absurdiška. „Noriu pasakyti, kad aš dar nebuvau Seimo nariu, kai ši byla prasidėjo, todėl nematau jokių kliūčių ją nagrinėti“, – teigia politikas.

N. Puteikis teigė esantis suinteresuotas, kad teismo procesas vyktų ir būtų viešas. „Šioje byloje labai gražiai ir aiškiai gyventojams atsiskleistų korupcinis mechanizmas, kai turtingi verslininkai, nusisamdę architektus, apgaudinėja gyventojus, apeidinėja įstatymus ir teisės aktus. Atsiskleistų, kaip šitiems verslininkams padeda Klaipėdos prokurorai, specialiųjų tyrimų valdybos darbuotojai, kurie, mano spėjimu, yra gavę pinigų iš šitų verslininkų“, – teigia politikas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min