Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 5d. 08:00

N.Venckienės advokatas lietuvių pedofilais nevadino

Neringa Venckienė
15min nuotr. / Neringa Venckienė

Pasirodžius informacijai, kad Neringa Venckienė bus išduota Lietuvai, pradėtas kurti laukiančių teisinių batalijų Lietuvoje naratyvas. Šio startas pažymėtas ne iki galo teisinga informacija.

Tinklalapiai ekspertai.eu ir laisvaslaikrastis.lt dalijasi publikacija pavadinimu „N.Venckienės advokatas M.Monico: Pedofilai Lietuvoje yra šalies elitas, jie neliečiamieji“. Tekstas sulaukė dėmesio socialiniuose tinkluose.

15min nuotr./Klaidinanti publikacijos antraštė
15min nuotr./Klaidinanti publikacijos antraštė

Su publikacija susijusių veiksmų, pasidalinimų, „patinka“ paspaudimų ir komentarų suma pasiekė beveik tūkstantį.

Klaidinga antraštė

Publikacijos antraštė sudaro įspūdį, kad Lietuvos elitą neliečiamais pedofilais vadino N.Venckienės advokatas Michealas Monico. Tai nėra tiesa.

Ekspertai.eu ir laisvaslaikrastis.lt skelbtoje publikacijoje pateikiamas į lietuvių kalbą išversto skundo dėl N.Venckienės ekstradicijos tekstas.

Skundo tekste pažymima, kad žodžiai, kuriuos ekspertai.eu ir laisvaslaikrastis.lt priskiria buvusios teisėjos advokatui, yra ištrauka iš straipsnio, kuriuo remiasi N.Venckienės gynyba.

15min nuotr./Neringa Venckienė
15min nuotr./Neringa Venckienė

Šių žodžių advokatas neištarė, nors publikacijos antraštė sudaro įspūdį, kad apie pedofiliją Lietuvoje kalbėjo M.Monico.

Grąžinama į Lietuvą

15min jau rašė, kad JAV Aukščiausiasis teismas nusprendė, kad N.Venckienė bus išduotas Lietuvai.

Lietuvos prokurorai siekia N.Venckienės grąžinimo, kad jai galėtų būti pateikti kaltinimai dėl teismo sprendimo perduoti dukterėčią motinai nevykdymo, tvirkinimo, neteisėto informacijos rinkimo, piktnaudžiavimo vaiko atstovo teisėmis ir kitų nusikaltimų. N.Venckienė iš Lietuvos išvyko 2013 metais.

Ji Čikagoje suimta 2018 metų vasarį. N.Venckienė turėjo leidimą gyventi ir dirbti JAV, tačiau 2018-ųjų vasario 13-ąją ji pasidavė šalies teisėsaugai, sužinojusi, kad pareigūnai siekia jos arešto.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“ programoje, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:02
01:16
16:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min