Dabar populiaru
Publikuota: 2019 lapkričio 15d. 10:01 , Atnaujinta: 2019 lapkričio 15d. 11:16

N.Venckienės advokatės prašymas nušalinti du Vilniaus teisėjus atmestas – A.Cininas ir jo kolegė lieka dirbti

Sonata Žukauskienė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Sonata Žukauskienė

Buvusios teisėjos ir parlamentarės Neringos Venckienės advokatė Sonata Žukauskienė prašo nušalinti du Vilniaus apygardos teismo teisėjus – Aušrą Bielskę ir Audrių Cininą – nuo sprendimų nagrinėjant skundą dėl suėmimo. Tačiau penktadienį tapo aišku, kad minėti teisėjai nenusišalino. Sprendimas dėl N.Venckienės bus paskelbtas kitą savaitę.

„Motyvai – abu nagrinėjo pedofilijos bylą ir 2012 lapkričio 30-ąją priėmė sprendimą. Manau, kad tai susiję – yra išreikšta tam tikra nuomonė ir sprendimas gali būti neobjektyvus“, – kodėl prašė nušalinti teisėjus BNS sakė S.Žukauskienė.

Trijų teisėjų kolegijoje, kuri nuo penktadienio nagrinėja N.Venckienės skundą, taip pat yra ir teisėjas Darius Pranka, dėl jo įtariamosios gynėja pretenzijų neturi.

Kaip pasakojo 15min, penktadienį nuo ryto Vilniaus apygardos teisme vyko didelis sujudimas: rūmus lauke ir viduje saugojo, tvarką užtikrino policija, o fojė buriavosi dešimtys įtariamosios rėmėjų ir įvykius nušviečiančių žurnalistų.

Tarp rėmėjų esanti vienuolė, disidentė Nijolė Sadūnaitė prieš posėdį meldėsi teismo koplytėlėje, o netrukus pareiškė, kad su medaliais ir milijonine kompensacija už nelaisvę N.Venckienė turi būti nedelsiant paleista.

Kauno apylinkės teismas praeitą penktadienį leido suimti N.Venckienę dviem mėnesiams, motyvuojant tuo, kad ji gali bėgti ir slėptis.

Skundą turėjęs nagrinėti Kauno apygardos teismas nusišalino nuo jo nagrinėjimo vengdamas galimų abejonių dėl nešališkumo, nes čia N.Venckienė yra dirbusi.

Kolegija sprendimą paskelbti turi per septynias dienas nuo skundo gavimo – teismo atstovų ir advokatės teigimu, galutinis terminas sprendimui yra trečiadienis.

Vilniaus apygardos teismas pranešė, kad verdiktą dėl N.Venckienės suėmimo skelbs antradienį. Teisėjai liko dirbti byloje, atmetę jiems reikštą nušalinimą. Motyvuojama paprastai: anksčiau jų nagrinėta vadinamoji pedofilijos byla yra kita byla. Vien tai, kad bylose aptariami įvykiai susiję, nesudaro formalaus pagrindo konstatuoti teismo šališkumą. Toks pagrindas būtų tik tuo atveju, jei šie teisėjai anksčiau būtų nagrinėję būtent tą N.Venckienės bylą, dėl kurios jai ir taikomas suėmimas.

Šį motyvą žodžiu žurnalistams įvardijo ir pats teisėjas A.Cininas: kadaise jo ir kolegės A.Bielskės narpliotoje išteisintojo Andriaus Ūso byloje buvo kalbama apie pedofiliją, vaiko tvirkinimą, tuo metu įtariamoji N.Venckienė dabar šiais dalykais nėra įtariama, ją ruošiamasi teisti dėl kitų dalykų.

Buvusi teisėja ir parlamentarė N.Venckienė į šalį iš JAV pargabenta praėjusią savaitę. Jai pareikšti įtarimai dėl teismo sprendimo nevykdymo, pasipriešinimo policijos pareigūnui, trukdymo antstoliui ir sudavimo į veidą Laimutei Stankūnaitei.

N.Venckienė įtarimus neigia ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Ji iš Lietuvos į JAV išvyko 2013 metais. Tais metais Seimas panaikino jos teisinę neliečiamybę.


„Sprendimą numatyta skelbti antradienį, dešimtą valandą. Šiandien buvo vienas sprendimas – teismas nenusišalino pagal įtariamosios gynėjos pareiškimą dėl nušalinimo, kad du iš kolegijos narių yra nagrinėję Andriaus Ūso bylą“, – žurnalistams penktadienį teisme sakė prokuroras Darius Jakutis.

Anot jo, teisėjų kolegija nurodė, kad gynėjų minima byla buvo „atskiras procesas, kuris nėra numatytas nušalinimo pagrinduose Baudžiamojo proceso kodekse“.

Pasak D.Jakučio, advokatė teismo taip pat prašo paleisti N.Venckienę už 10 tūkst. eurų užstatą.

„Mano nuomone, per mažai duomenų buvo pateikta apie galimybę tokį užstatą sumokėti. Aš nurodžiau argumentus, kodėl aš nesutinku, nes mano pozicija yra tokia, kad jokia kita kardomoji priemonė nesutrukdytų žmogui pabėgti vėl“, – tvirtino prokuroras.

Prokuroras taip pat sako netenkinęs N.Venckienės prašymo išleisti ją į pusbrolio laidotuves, kadangi įstatymai nenumato tokio pagrindo dėl tolimesnių giminaičių, nei šeimos nariai.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.
Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

10:22
03:13
00:52

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min