Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naglis Puteikis: jei Seimas neatims mano neliečiamybės, jis stos į lementauskų pusę

N.Puteikis
Egidijaus Jankausko/15min nuotr. / N.Puteikis
Šaltinis: 15min
0
A A

Generalinis prokuroras Darius Valys antradienį kreipėsi į Seimą prašydamas panaikinti valdančiosios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikšičonių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovo Naglio Puteikio teisinę neliečiamybę.

Prokuroras dėl N.Puteikio imuniteto į Seimą kreipėsi Klaipėdos miesto apylinkės teismo prašymu. Šis teismas nagrinėja bylą, kurioje N.Puteikis kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba ir teismo sprendimo nevykdymu.

Pasak generalinio prokuroro, prokurorai yra surinkę pakankamai įrodymų, kad dėl N.Puteikio veiksmų buvo pažeisti verslininkų interesai.

Konstitucija numato, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė.Kad būtų panaikinta Seimo nario neliečiamybė, už tai turi balsuoti daugiau kaip pusė Seimo narių.

Pats N.Puteikis įsitikinęs, kad jo neliečiamybė privalo būti panaikinta.

„Europoje parlamentarams netaikoma teisinė neliečiamybė, jie jie yra kaltinami dėl veiklos, nesusijusios su jų, kaip Seimo narių, veikla. Tai šiuo atveju aš padariau tuos dalykus, dėl kurių man reiškia priekaištus prokuratūra, anksčiau nei tapau Seimo nariu, tai išvis man toks dalykas neturėtų būti taikomas“, - sakė N.Puteikis.

Anot jo, teisine neliečiamybe Lietuvos politikoje manipuliuojama siekiant pabėgti nuo atsakomybės.

„Aš prašau ir noriu, kad būtų leistas teismas, kad aš viešame ir atvirame teisme galėčiau savo argumentais sutriuškinti Klaipėdos prokuroro ir STT valdininkų, kurie dirba išimtinai verskininkams, argumentus“, - dėstė jis.

Jei Seimas atsisakys panaikinti N.Puteikio neliečiamybę, jis pasuks lementauskų keliu, sako politikas.

„Jeigu taip atsitiktų, tai Seimas parodytų, kad lementauskai ir tos privilegijos, ateinančios iš sovietinių laikų, jiems yra svarbesnės nei europinė kultūra“, - teigė jis.

Taip pat parlamentaras sako, kad teisme paaiškės, jog patvirtinus detalųjį planą, kurį derinti jis atsisakė ir atsidūrė teisme, miesto istorinėje dalyje būtų iškilę maždaug trisdešimties metrų pastatai.

N.Puteikis prieš teismą stojo atsisakęs vykdyti Lietuvos vyriausiojo administracinio teismo (LVAT) nutartį, kuria jo tuomet vadovaujamas Kultūros paveldo departamento Klaipėdos padalinys buvo įpareigotas suderinti žemės sklypo, esančio H.Manto g. 11, Klaipėdoje, detalųjį planą.
Verslininkų teigimu, jiems dėl to teko sustabdyti 24 mln. litų vertės investiciją.

Tuo metu N.Puteikis tvirtina įstatymų nepažeidęs, nes LVAT įpareigojo planą suderinti, jei tik jis atitiks įstatymų numatytus reikalavimus, o verslininkų pateiktas projektas esą neatitinka.

Klaipėdos bendrovė "Investicijų kvadrantas" sklype ketino statyti gyvenamąsias ir administracines patalpas, prieš tai nugriovusi senąjį kino teatrą "Vaiva". Vietos paveldosaugininkai sako, kad čia atsiradę stikliniai pastatai subjaurotų istorinę vietą, kurioje stovėjo pirklių namai, kitos patalpos.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min