Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 10d. 10:57

Naglis Puteikis prezidento rinkimuose balsavo ne už save

Naglis Puteikis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Naglis Puteikis

Kandidatas į prezidentus Seimo narys Naglis Puteikis prezidento rinkimuose sako balsavęs ne už save, o už kitą pretendentą. Tiesa, kokį, taip ir neatskleidė, bet piliečius paragino rinktis arba filosofą Arvydą Juozaitį, arba Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) remiamą premjerą Saulių Skvernelį.

N.Puteikis teigė, kad Lietuvoje – labai rimta situacija: „Gali būti išrinktas banko atstovas ir tęstis turtinės nelygybės klestėjimas kaip iki šiol.“

N.Puteikis Vilniaus miesto savivaldybėje iš anksto balsavo po to, kai savo balsą rinkimuose ir referendumuose atidavė ekonomistas, anksčiau SEB banke ėjęs prezidento patarėjo ir vyriausiojo ekonomisto pareigas Gitanas Nausėda.

„Aš balsavau ne už save. Aš balsavau už kitą kandidatą, ir raginu visus Lietuvos piliečius pasielgti lygiai taip pat. Aš atsiprašau savo rėmėjų, kurie rinko parašus. Aš jiems labai dėkingas“, – dėstė N.Puteikis ir tikino, kad jo rėmėjai turi aukotis – balsuoti ne už jį, o už „viešą interesą ginančius kandidatus“, kad „bankininkų atstovas neišeitų į antrąjį turą“.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naglis Puteikis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naglis Puteikis

Pretendentas rinkimuose sakė balsavęs pagal Centro partijos, kuriai vadovauja, vertybes: „Toms vertybėms labiausiai atitinka Arvydas Juozaitis ir Sauliaus Skvernelis. Arvydas Juozaitis kaip Sąjūdžio vienas iš kūrėjų, Sauliaus Skvernelis kaip žmogus, kuris pirmą kartą Lietuvos istorijoje išlaisvino dalį Sodros ir dalį valstybės pinigų nuo privačių pensijų fondų, kurie nusiaubė Lietuvos biudžetą ir taip mažino galimybes gauti Lietuvos žmonėms dideles pensijas.“

N.Puteikis sakė esąs dėkingas S.Skverneliui, kad jis kartu su valdančiaisiais ėmėsi iniciatyvos didinti vaiko pinigus.

Ne kartą klausiamas, už ką balsavo pats, N.Puteikis pavardės taip ir neįvardijo: „Balsavimas yra slaptas. Savo vertybines nuostatas aš pranešiau.“

N.Puteikis aiškino, kad neetiška piliečių atžvilgiu būtų jam atskleisti savo pasirinkimą.

„Nebalsuokite už skalbimo miltelių stiliaus bankų pinigais sukurtą reklamą“, – ragino kandidatas.

Jis apgailestavo, kad kiti du pretendentai rinkimuose Valentinas Mazuronis ir Mindaugas Puidokas nepasielgė kaip jis – neišreiškė savo paramos kažkuriam kitam ar kitiems kandidatams.

„Bet dar turiu vilties, kad penktadienio debatų metu, vakare jie galbūt tą žingsnį padarys“, – reiškė viltį N.Puteikis.

Teiraujantis, ką pasakytų rinkėjams, kurie už jį jau atidavė balsą, N.Puteikis ragino savo jausmus aukoti Lietuvai.

„Jeigu jūs pyksit ant manęs, tai laimės banko atstovas ir jūs būsite toje pačioje Lietuvoje, kokia ji yra iki šiol, – kalbėjo politikas. – Aš žadėjau Lietuvą išvaduoti iš mažų algų, mažų pensijų politikos. Jei banko atstovas bus išrinktas į antrą turą, jis taps prezidentu, aš negalėsiu apginti nei tų, kurie už mane jau balsavo, nei tų, kurie ruošiasi balsuoti už mane.“

Jeigu jūs pyksit ant manęs, tai laimės banko atstovas.

Apie tai, kad svarsto prezidento rinkimuose paramą išreikšti kažkam kitam, N.Puteikis pranešė trečiadienį, kai išankstinis balsavimas rinkimuose ir referendumuose jau buvo prasidėjęs.

Atšaukti savo kandidatūros rinkimuose N.Puteikis nebegali, nes paskelbtas galutinis kandidatų sąrašas, atspausdinti balsavimo biuleteniai.

Tarp galimų kandidatų, kurių naudai N.Puteikis svarstytų atsisakyti dalyvavimo prezidento rinkimuose, jis minėjo premjerą S.Skvernelį, filosofą A.Juozaitį ir eurokomisarą Vytenį Andriukaitį.

Šiuo klausimu politikas teigė kalbėjęs su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderiu Ramūnu Karbauskiu. LVŽS rinkimuose remia premjerą S.Skvernelį.

Referendumuose dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo ir Lietuvos pilietybės netekimo sąlygų keitimo N.Puteikis sakė balsavęs „už“.

Valdžia turi pradėti diržų veržimąsi nuo savęs.

„Valdžia turi pradėti diržų veržimąsi nuo savęs. Balsavau už dvigubą pilietybę, nes tie Lietuviai, kurie paliko Lietuvą, yra nekalti, kad valdžia mažino jiems algas, kurios buvo mažesnės nei kaimyninėse valstybėse, nors jų ekonominė galia tokia pati, ir jie buvo priversti emigruoti. Mes turime atiduoti duoklę, gelbėti tuos žmones. Dviguba pilietybė yra nedidelis tos skolos grąžinimas“, – kalbėjo pretendentas.

Pažymėjus, kad jo įvardytas kandidatas A.Juozaitis nepasisako už dvigubą pilietybę, tai gal už jį ir nebalsavo, N.Puteikis atsakė: „Neturi būti šimtaprocentinis sutapimas tarp kandidato ar apskritai tarp žmonių.“

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naglis Puteikis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Naglis Puteikis

Balandžio 12–26 dienomis agentūros ELTA užsakymu „Baltijos tyrimų“ atliktos apklausos duomenimis, už G.Nausėdą prezidento rinkimuose balsą atiduoti ketina 21,1 proc. piliečių, už konservatorių keliamą atstovę Ingridą Šimonytę – 19,5 proc. rinkėjų, už Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą premjerą S.Skvernelį – 18,4 proc. piliečių.

Apklausos duomenimis, N.Puteikis – penktoje vietoje ir gali tikėtis 4,4 proc. palaikymo.

Prezidento ir dviejų referendumų diena – sekmadienis.

Referendumais sprendžiama, ar keisti Konstituciją – mažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 121, o taip pat – ar keisti Lietuvos pilietybės netekimo sąlygas.

Išankstinis balsavimas rinkimuose ir referendumuose, prasidėjęs pirmadienį, penktadienį baigsis.

Visą informaciją apie rinkimus galite sekti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:45
24:54
57:15

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min