Dabar populiaru
Publikuota: 2016 liepos 15d. 21:09

Naikinamos Rinkos reguliavimo agentūros darbus dirbs kitos institucijos

Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūra
Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) į priekį stumiasi planai panaikinti skandalais išgarsėjusią Žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrą (ŽŪMPRRA).

ŽŪM viceministro Sauliaus Jakimavičiaus vadovaujama darbo grupė jau nusprendė, kam reikėtų padalinti Rinkos reguliavimo agentūros vykdytas veiklas ir priėmė sprendimą pradėti ŽŪMPRRA likvidavimą.

Tiesa, dėl to nėra apsispręsta galutinai – liepos pradžioje darbą baigusios komisijos išvados ministrė Virginija Baltraitienė nematė, nes atostogauja. Ministrė dėl naikinamos institucijos turėtų pateikti siūlymą Vyriausybei.

Ministrė dėl naikinamos institucijos turėtų pateikti siūlymą Vyriausybei.

Jau dabar žinoma, kad maisto labiausiai skurstantiems gyventojams pirkimus atliks Europos socialinio fondo agentūra (ESFA).

Dėl šių pirkimų vyko daugiausiai skandalų. 15min išsiaiškino, kad 2015 metų pirkime maisto produktai buvo perkami gerokai brangiau, nei kainuoja rinkoje.

Negana to, ESFA už 2014 metų pirkimą pareikalavo Agentūros grąžinti 546 tūkst. eurų ES paramos, tačiau teismas nusprendė, kad ŽŪMPRRA turi grąžinti 332,2 tūkst. eurų Europos Sąjungos (ES) paramos.

V.Baltraitienė 15min yra žadėjusi, kad šią sumą bus bandoma išieškoti iš atsakingų asmenų. Dėl tuo metu Agentūrai vadovavusių Rasitos Kraujalytės-Noreikienės ir Žilvino Putramento teisėsauga vis dar atlieka tyrimą.

O paaiškėjus, kad praėjusių metų pirkimas taip pat skandalingas, sausio pabaigoje iš pareigų pasitraukė agentūros vadovė Aldona Miliuvienė, o vėliau – ir žemės ūkio viceministras Vilius Martusevičius.

Funkcijas išdalins kitoms įstaigoms

ŽŪM komisija nusprendė, kad intervenciniai žemės ūkio, žuvininkystės ir maisto produktų pirkimai galėtų būti atiduoti viešajai įstaigai „Ekoargus“.

Beje, Rinkos reguliavimo agentūra nuskambėjo ir dėl vieno intervencinio pirkimo. Įsikišus Viešųjų pirkimų tarnybai (VPT) Agentūra nutraukė intervencinio sviesto sandėliavimo paslaugų pirkimą, kurio vertė buvo net 4,25 mln. eurų.

Agentūra nutraukė intervencinio sviesto sandėliavimo paslaugų pirkimą, kurio vertė buvo net 4,25 mln. eurų.

„Ekoagros“ siūloma perduoti ir žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo priemonių administravimo ir eksporto skatinimo priemonių vykdymą, tiesa, šią funkciją viešoji įstaiga vykdytų kartu su Nacionaline mokėjimo agentūra.

Tautinio paveldo produktų, tradicinių amatų mokymo programų, tradicinių mugių sertifikavimo, tradicinių amatų meistrų atestavimo sekretoriavimo funkcijas siūloma perduoti Programos „Leader“ ir žemdirbių mokymo centrui.

Žalio pieno pardavėjų ir žalio pieno pirkėjų nesąžiningų veiksmų perkant – parduodant žalią pieną draudimo kontrolės ir stebėsenos funkciją siūloma perduoti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

03:55
41:36
00:45

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali
Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

15MAX
15MAX
Parašykite atsiliepimą apie 15min