Dabar populiaru
Publikuota: 2011 vasario 23d. 07:26

Nakvynės namai žiemą virto slaugos ligonine

„Su benamiais ligoniais sudėtinga, jie niekam neįdomūs. O mūsų įstaiga jiems nepritaikyta“, – sakė Kauno nakvynės namų direktorės Z.Verbavičienė.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / „Su benamiais ligoniais sudėtinga, jie niekam neįdomūs. O mūsų įstaiga jiems nepritaikyta“, – sakė Kauno nakvynės namų direktorė Z.Verbavičienė.

Šaltis į nakvynės namus atveda net ir tuos benamius, kurie paprastai laiką leidžia atokiau nuo tokių įstaigų. Nors Kaune įsikūrusių nakvynės namų trijuose padaliniuose šią žiemą nėra apgulties, darbuotojai sako, kad padaugėjo sergančių klientų, kuriems reikia nuolatinės slaugos. Kai kurie benamiai neįgalūs tapo šią žiemą, nušalę galūnes.

„Gyvename sunkiai, bet stabiliai“, – paklausti apie kasdienybę šią žiemą, sakė Kauno nakvynės namų darbuotojai. Laikiną pastogę Kaune benamiai gali rasti trijose vietose: R.Kalantos gatvėje 55 ir 57 bei Partizanų gatvėje 5. Iš viso šiose patalpose yra numatytos 158 nakvynės vietos. Tačiau žiemą, spaudžiant šalčiams, darbuotojai į lovas netilpusiems asocialiems asmenims leidžia pernakvoti ir ant žemės.

Nesinori skųstis, bet šiuo metu nakvynės namai, kuriuose turėtume teikti tik laikinojo prieglobsčio paslaugą, yra virtę antrąja slaugos ligonine, – sakė Z.Verbavičienė.

Nakvynės namų direktorė Zita Verbavičienė „15min“ sakė, kad pastarąją savaitę nakvynės namuose užimtos visos vietos, vienas kitas klientas nakvoja ant žemės, bet apgulties nėra. Ši žiema išskirtinė tuo, kad į įstaigą kreipiasi kaip niekada daug sergančių benamių. „Daug sušalusių ateina. Yra tokių, kuriems šiemet jau teko amputuoti galūnes. Vienas šiuo metu gydomas ligoninėje – amputuotos abi kojos. Dar trys asmenys, nakvojantys pas mus, neteko kojų pirštų“, – pasakojo Kauno nakvynės namų vadovė.

Rūpinasi neįgaliais benamiais

Netekę galūnių benamiai tampa neįgalūs, o jų gyvenimas virsta sunkiai suvokiamu košmaru. Į benamius pro pirštus žiūrinti visuomenė sergančius asocialius asmenis linkusi iš viso ignoruoti. Tačiau kam nors pasirūpinti jais reikia. Todėl, nors teikti slaugos paslaugas nakvynės namų darbuotojams nepriklauso, neretai būtent jie rūpinasi sunkiais ligoniais tapusiais nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčiais vyrais ir moterimis.

„Šiuo metu pas mus gyvena du fizinę negalią turintys benamiai, judantys tik su vežimėliais. Mūsų patalpos neįgaliesiems nepritaikytos, o jie gyvena antrame aukšte, todėl nuo rudens nebuvo išėję į lauką. Turime ir tokių klientų, kuriems reikia nuolatinės slaugos: jie apskritai negali savimi pasirūpinti, darbuotojams tenka keisti sauskelnes. Užregistravome juos į slaugos ligoninę. Tačiau ir ji pilna, todėl tenka laukti eilėje. Galbūt balandį vieną kitą benamį priims. O mes jau dabar pretendentų į šią ligoninę turime gal dešimt“, – sakė Z.Verbavičienė.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min