Dabar populiaru
Publikuota: 2015 sausio 6d. 17:52

Namo griūties Vilniaus centre priežastis – netvirti pamatai?

Vilniuje nugriuvo pastato dalis.
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniuje nugriuvo pastato dalis.

Trečiadienį darbą turėtų pradėti speciali ekspertų komisija, kuri tirs nelaimės sostinės Vilniaus g. 35 name priežastis. Joje dirbs Statybų inspekcijos, Priešgaisrinės apsaugos, kultūros paveldo specialistai. Tačiau jau dabar neabejojama, kad griūtį sukėlė pamatų tvarkymo darbai.

Antradienį sudaroma, o trečiadienį jau turėtų susirinkti į posėdį speciali Statinio avarijos tyrimų komisija, kuri ir priims sprendimus dėl tolesnio nelaimės Vilniaus g. 35 tyrimo. Šioje komisijoje dirbs Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos (VTPSI), Kultūros paveldo departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Vilniaus savivaldybės, rangovų, draudimo bendrovių atstovai.

Kalti pamatai?

„Komisija renkasi rytoj, tad jau rytoj ir bus priimtas sprendimas dėl tolesnės tyrimo eigos“, – teigė Vilniaus teritorijų planavimo ir statybos valstybinės priežiūros skyriaus vyriausiasis specialistas Ramūnas Šablauskas.

Kol apie nelaimės priežastis specialistai nelinkę kalbėti, jos turėtų paaiškėti po išsamesnio tyrimo. Tačiau neabejojama, kad tai susiję su vykusiu pamatų tvarkymu. Viena iš versijų, kodėl galbūt nugriuvo dalis pastato, yra tokia, kad toje vietoje sienos dalis pastatyta vietoje buvusios „bromos“, kuri neturėjo tvirtų pamatų.

„Sugriuvo ties ta vieta, kampu, kur buvo pravažiavimas. Pamatai toje vietoje bet kuriuo atveju yra seklesni. Gal tai nebus vienintelė išvada, nes bus paskirta ekspertizė, kurios metu bus išsiaiškintos priežastys, bet viena iš priežasčių, be abejo, buvo pamatai“, – kol kas tikslios priežasties įvardinti nėra linkęs R.Šablauskas.

Vyninė dirbs trečadienį

Po griūties iš pastatų komplekso buvo evakuoti čia įsikūrusių įstaigų darbuotojai. Antradienį nedirbo vyninė „Franki“. Jos direktorės Ievos Paulionytės teigimu, laukiama specialios komisijos atsakymo, jeigu bus leista, bus galima atverti duris svečiams.

„Manau, galėsime dirbti, bet laukiame atsakymo – juk priklausome bendram kompleksui. Tikimės dirbti jau šįvakar, bet viskas ne nuo mūsų priklauso, mes esame pasiruošę darbui“, – sakė I.Paulionytė.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniuje nugriuvo pastato dalis.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Vilniuje nugriuvo pastato dalis.

Vyninėje nebuvo išjungta nei elektra, nei vanduo, nei šildymas, nes ji turi savo atskirus įvadus ir yra kitoje pastato pusėje, nei ta, kur nugriuvo dalis sienos. „Mums liepė saugumo sumetimais palikti patalpas, bet nieko neatjungė, viskas veikė. Juk mes turime ir šaldytuvus, kitą techniką, kurie privalo veikti“, – kalbėjo direktorė. Antradienio pavakarę savo paskyroje „Facebook“ vyninė paskelbė dirbsianti trečiadienį.

Vilniaus g. 35 numeriu pažymėtas pastato dalis sostinės centre nugriuvo pirmadienį, 14 val. Prieš pat griūtį namo rekonstrukciją vykdantys darbininkai šalia pastato kasė duobę. Pajutę, kad siena gali nugriūti, jie spėjo pasitraukti, tad niekas nenukentėjo. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min