Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja mįslė: septynmečio iš Jonavos mirtis

Vakcina nuo kiaulių gripo
„Scanpix“ nuotr. / Vakcina nuo kiaulių gripo
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Kauno medicinos universiteto klinikų (KMUK) reanimatologams nepavyko išgelbėti septynmečio berniuko iš Jonavos. Jis galėjo būti persirgęs vadinamuoju kiaulių gripu, rašo dienraštis „Lietuvos rytas“.

Jonavos pradinės mokyklos pirmokas mirė antradienį apie 5 valandą ryto Vaikų ligų klinikos Intensyviosios terapijos skyriuje, rašoma „Lietuvos ryte“. Dėl ko sustojo širdis, turėtų paaiškėti atlikus tyrimus.

Septynmetis į KMUK buvo atvežtas reanimobiliu. Prieš tai jį apie pustrečios valandos reanimavo Jonavos greitosios pagalbos stoties (GPS) medikai. Prieš porą savaičių berniukas tikriausiai persirgo gripu, todėl neatmetama, jog ir tai galėjo turėti įtakos staigiai mirčiai.

Jonavos greitosios pagalbos stoties vyriausiasis gydytojas Gintaras Kašėta „Lietuvos rytui“ teigė, kad vaiko tėvų pagalbos šauksmas buvo gautas praėjus vos keturioms minutėms po vidurnakčio, o nuvykti pas ligonį dviem slaugytojoms užteko dar keturių minučių. Berniukas rastas be sąmonės, komos būklės. Septynmečiui iškart buvo leidžiami vaistai, atliekamas dirbtinis kvėpavimas ir išorinis širdies masažas. Berniukas buvo gaivinamas apie pustrečios valandos.

Po reanimavimo, nors širdis tris kartus ir buvo sustojusi, jos veikla truputį atsikūrė, kraujospūdis pakilo. Tokį pacientą Jonavos medikai esą perdavė iš Kauno reanimobiliu atvykusiems gydytojams. Reanimobilyje mažajam ligoniui buvo atliekama dirbtinė plaučių ventiliacija. Dar porą valandų jis buvo gaivinamas klinikose.

Jonavos medikai po septynmečio mirties atsitvėrė tylos siena ir aiškino, kad kalbėti jiems uždraudė berniuko tėvai.

Tuo tarpu mirusio vaiko mama „Lietuvos rytui“ sakė, kad medikai pateikė pirminę diagnozę – kardiomiopatija, kitų tyrimų rezultatai bus tik po mėnesio ar dar vėliau.  „Sūnus lengvai sirgo – tik pusantros dienos pagulėjo lovoje. Pažymoje įrašyta diagnozė – ūmus faringitas. Požymiai buvo panašūs į gripo – jam skaudėjo galvą, pilvą, pykino, berniukas jautė silpnumą. Tačiau temperatūra nesiekė 38 laipsnių, net vaistų nuo temperatūros nedaviau. Praėjo dvi savaitės nuo to laiko. Vaikas, atrodė, jau buvo pasveikęs“, – pasakojo netekties prislėgta motina.

Komentarai
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min