Dabar populiaru
Publikuota: 2019 liepos 16d. 08:01

Nauja partija į Seimą kvies tik negeriančius, nerūkančius ir kitaip „švarius“

M.Gabrilavičius ir M.Puidokas
15min nuotr. / M.Gabrilavičius ir M.Puidokas

20 mėnesių iki Seimo rinkimų kalasi pirmieji politinio derliaus daigai. Buriami šalininkai politinei jėgai, kurios ideologinis variklis – blaivybė. Galimybės bendradarbiauti su nauju dariniu neatmeta ir Mindaugas Puidokas.

Socialiniuose tinkluose dalijamasi „Naujųjų maksimalistų sąjungos“ (NMS) nario anketa. Norintiems tapti sąjungos nariais pakanka pateikti pagrindinius asmens duomenis bei atsakyti į klausimą, ar potencialus narys siektų dalyvauti Seimo rinkimuose ir yra atsisakęs alkoholio, tabako, narkotikų ar antidepresantų.

Kas norės eiti su mūsų Sąjunga į Seimą, turės būti visiškai blaivus.

Partijos priešakyje – naujienų portalo minfo.lt įkūrėjas, psichoterapeutu prisistatantis Marius Gabrilavičius, dar žinomas M.G.Maksimaliečio vardu. Pašnekovas 15min tikino bandantis suformuoti judėjimą, kuris atstovautų visuomeniniam interesui, o ne tik, kaip sako M.Gabrilavičius, leftistinio lobizmo interesams.

Narkomano pažymėjimas

Liepos pradžioje M.G.Maksimaliečio feisbuko puslapyje buvo siūloma tabaką ir alkoholį pardavinėti specialiose „narkomanų parduotuvėse“, kuriose lankytis galėtų tik „narkomano pažymėjimą“ turintys asmenys.

Tokius pažymėjimus turintys gyventojai esą turėtų mokėti keliskart didesnius socialinio draudimo mokesčius, o blaivūs žmonės nuo mokesčio būtų atleidžiami. M.Gabrilavičius pripažįsta, kad tokie pasisakymai gali skambėti radikaliai ir greitos sėkmės vyras nesitiki.

15min nuotr./„Naujųjų maksimalistų sąjungos“ nario anketa
15min nuotr./„Naujųjų maksimalistų sąjungos“ nario anketa

„Mano asmeniniai įrašai „maksimaliečio“ puslapyje gal ir radikaliai skamba. Žinoma, tokių radikalių dalykų staiga nepavyktų įgyvendinti. Bet tai yra kelias, kuriuo po truputį eitume. Norėtume, kad būtų mažiau viešos tolerancijos alkoholio vartojimui“, – sakė M.Gabrilavičius.

M.G.Maksimalietis ne pirmus metus nuo priklausomybių alkoholiui, narkotikams ar azartiniams lošimams gydo kodavimu. Nors tokia praktika Lietuvoje draudžiama, įmonės tinklalapyje teigiama, kad paslaugos teikiamos Lietuvoje, Latvijoje, Airijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

15min nuotr./Informacija apie M.G.Maksimaliečio teikiamas paslaugas
15min nuotr./Informacija apie M.G.Maksimaliečio teikiamas paslaugas

Į valdžią lėtai

Pašnekovas aiškino, kad imtųsi naujo politinio darinio pirmininko pareigų, jei taip nuspręstų sąjungos nariai. Vis dėlto savęs Seimo rinkimuose M.Gabrilavičius nemato, nes darbas gydant žmones nuo priklausomybių esąs mielesnis širdžiai. Tačiau norinčių veikti neturėtų trūkti, mat blaivūs žmonės, mano kodavimo paslaugas teikiantis vyras, veiklesni.

„Projektuose, kuriuos vedu, yra žmonių, kurių produktyvumas yra kur kas didesnis nei psichotropą vartojančių žmonių. Matau didžiulį kontrastą ir matau, kad nors mūsų būtų nedaug, mūsų jėga būtų produktyvi“, – paaiškino M.Gabrilavičius.

Tiesa, pasak vyro, potencialių partijos narių su alkotesteriu tikrinti niekas neketina. Esą to ir nereikia, nes alkoholį ir kitas „maksimaliečių“ užmirštas medžiagas vartojantys žmonės elgiasi kitaip, todėl paslėpti polinkio nepavyktų.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Marius Gabrilavičius
Luko Balandžio / 15min nuotr./Marius Gabrilavičius

„Čia yra moralės reikalas. Su laiku vis tiek matosi, kuris žmogus vartojantis, o kuris ne. Aš ypač tai matau. Labai matau, kuris žmogus yra „maksimalistas“, o kuris ne. Čia nėra kažkokių radikalių taisyklių, bet yra moralinis reikalas“, – paaiškino M.Gabrilavičius.

Greitos pergalės 2020 m. Seimo rinkimuose jis nesitiki. Esą pagrindinis siekis nėra patekti į valdžią vardan valdžios. Tikslas – suvienyti bendraminčius, kurie galėtų daryti įtaką politiniams procesams.

„Siekiama formuoti politinę jėgą, kuri formuosis tik iš „maksimalistų“, tai yra – visiškai blaivių žmonių. O kaip sparčiai mums seksis, tai jau Dievo valioje. (…) Ir kas norės eiti su mūsų sąjunga į Seimą, turės būti visiškai blaivūs“, – sakė pašnekovas.

Lietuvos įstatymai numato, kad partijos įsteigimui reikia surinkti bent 2 tūkst. narių.

15min nuotr./M.G.Maksimaliečio įrašas apie narkomano bilietą
15min nuotr./M.G.Maksimaliečio įrašas apie narkomano bilietą

Bendraminčių netrūksta

Panašias idėjas palaikančių politikų Lietuvoje yra ir daugiau. Vienas tokių – 37 tūkst. balsų prezidento rinkimuose surinkęs Mindaugas Puidokas. M.Gabrilavičius ne kartą reiškė palankumą šiam Seimo nariui.

Pavyzdžiui, kai M.Puidokas dalyvavo prezidento rinkimuose, tinklalapyje minfo.lt netrūko politikui palankaus turinio. M.Gabrilavičius yra M.Puidoko proteguojamos asociacijos „Sąjunga vardan šeimos“ tarybos narys.

M.Gabrilavičius 15min pripažino, kad jo ir M.Puidoko vertybės yra panašios, todėl ateityje galėtų būti galvojama apie susivienijimą. Panašios pozicijos laikėsi ir Seimo narys, kurio manymu, panašiai linijai atstovaujančioms politinėms jėgoms privalu vienytis.

Vis tik visos tos jėgos, kurios norės darbuotis ta pačia linkme, turės bendradarbiauti.

„Konkurencijos šioje vietoje neįžvelgiu. Vis tik visos tos jėgos, kurios norės darbuotis ta pačia linkme, turės bendradarbiauti. Jei norės, kad būtų sėkmingi Seimo rinkimai, reikės rasti bendrų sąlyčio taškų, galimybių jungtis ir tada bus geri rezultatai“, – sakė M.Puidokas.

Politiko teigimu, daug susiskaldžiusių, tačiau idėjiškai panašių politinių jėgų sėkmės Seimo rinkimuose tikėtis neturėtų. Todėl, mano M.Puidokas, politinės jėgos, kurioms svarbi sveika gyvensena, tradicinės vertybės, visuomenės interesas ir gamta turėtų telkti jėgas.

Nors politikas neslepia ambicijų dalyvauti 2020 m. Seimo rinkimuose, kol kas nėra aišku, kokios politinės jėgos pagalba bus grįstas M.Puidoko kelias į parlamentą. 15min jau rašė, kad M.Puidokas dalinosi anketa, kurią užpildę galėtų tapti jo įsteigtos asociacijos „Rytojaus Lietuva“ nariais. Politikas neslėpė, kad tai gali būti pradžia naujai politinei partijai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

03:26
03:11
01:32

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min