Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nauja teatro pradžia su simbolišku spektakliu

Pirmasis spektaklis, kurį Kauno pantomimos teatras pristatys naujose patalpose, bus kartu su lenkų režisieriumi L.Czarnota sukurtas „Ab origine“.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pirmasis spektaklis, kurį Kauno pantomimos teatras pristatys naujose patalpose, bus kartu su lenkų režisieriumi L.Czarnota sukurtas „Ab origine“.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Į naujas patalpas neseniai įsikraustę Kauno pantomimos teatro aktoriai šį penktadienį pristatys premjerą. Spektaklį „Ab origine“ (lot. iš pradžių, nuo pradžios) kauniečiai kuria kartu su lenkų režisieriumi Leszeku Czarnota. Nustebintas Kauno pantomimos teatro artistų atsidavimo kūrybai jis jau planuoja naujus bendrus projektus ir pranašauja kauniečiams žinomumą už Lietuvos ribų.

Režisieriaus ir kauniečių aktorių draugystė užsimezgė prieš porą metų, kai Lenkijos miesto Vroclovo, kuriame šiuo metu gyvena režisierius L.Czarnota, atstovų delegacija lankėsi Kaune. Sužinojęs apie tuo metu vos gyvavusį teatrą L.Czarnota nusprendė surengti keletą bendrų užsiėmimų. Po jų praėjus kuriam laikui Kaune apsilankė vėl – tuomet gimė idėja sukurti spektaklį.

Esu tikras, kad apie Kauno pantomimos teatrą dar išgirsime, jei aktoriai taip noriai, kaip dabar, ir toliau dirbs. Sakė režisierius L.Czarnota.

Tai, ką pamatysite „Ab origine“ nėra spektaklis, kurį atsivežiau mintyse į Kauną. Pradėjome nuo pagrindų, pradžių ir tarsi koliažus dėliodami pantomimos etiudus sukūrėme jį. Nors scenarijaus autoriumi pristatomas aš, iš tiesų tai – bendras kūrinys“, – pristatydamas būsimą premjerą kalbėjo menininkas.

Spektaklis sukurtas Oskaro Milašiaus lietuviškų pasakų ir legendų motyvais. Tačiau, pasak režisieriaus, jas atrasti galės tik tie žiūrovai, kurie yra itin gerai susipažinę su O.Milašiaus kūryba. Spektaklyje skambanti Mikalojaus Konstantino Čiurlionio muzika leidžia atskleisti tikrąją pasakojimo esmę: žmogaus kelionę – nuo gimimo iki mirties.

Pasakyti tiksliai, apie ką spektaklis, negaliu: pantomimos menas turi pažadinti fantaziją“, – teigė L.Czarnota.

Pranašauja didelę kolektyvo sėkmę

Lenkijoje ir už jos ribų kaip patyręs pantomimos meno specialistas žinomas režisierius žavėjosi Kauno aktorių darbštumu: „Jie neskaičiuoja valandų.“ Būsimą premjerą jis vadina eksperimentu ir jau planuoja naujus bendrus darbus su kauniečiais: „Turiu tas idėjas ir jas žadu įgyvendinti čia. Tai bus kai kas kito nei dabar kuriamas spektaklis.“

Pasak L.Czarnotos, Kauno pantomimos teatras pradeda naują gyvenimo etapą, kuriame ir jis nori dalyvauti. „Nedaug pasaulyje tokių teatrų. Esu tikras, kad apie Kauno pantomimos teatrą dar išgirsime, jei aktoriai taip noriai, kaip dabar, ir toliau dirbs.“

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min