Dabar populiaru
Publikuota: 2010 rugsėjo 15d. 08:05

Naujam tiltui siūlo Karmelitų vardą

Antrajam tiltui, kuriuo bus galima patekti į Nemuno salą ir joje esančią Žalgirio areną, siūloma suteikti Karmelitų vardą.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Antrajam tiltui, kuriuo bus galima patekti į Nemuno salą ir joje esančią Žalgirio areną, siūloma suteikti Karmelitų vardą.

Naujai statomą tiltą į Nemuno salą, ties Gedimino gatvės ir Karaliaus Mindaugo prospekto sankirta, bus siūloma pavadinti Karmelitų tiltu.

Apie tai pranešė Kauno miesto savivaldybės tarybos sekretoriatas. Šį pasiūlymą rytoj svarstys į pirmąjį posėdį po vasaros atostogų susirinksianti Kauno miesto taryba.

kun.R.Šumbrauskio nuotr./VIename iš kun. R.Šumbrauskio rastų žemėlapių Nemuno sala pažymėta kaip Karmelitų sala
Kun.R.Šumbrauskio nuotr./VIename iš kun. R.Šumbrauskio rastų žemėlapių Nemuno sala pažymėta kaip Karmelitų sala

Pasiūlymui antrąjį tiltą, vesiantį į Žalgirio areną, statomą Nemuno saloje, pavadinti Karmelitų jau pritarė savivaldybės Pavadinimų sumanymo ir atminimo įamžinimo komisija.

Sumanymas pavadinti naująjį tiltą Karmelitų gimė Kauno Šv. Kryžiaus (Karmelitų) parapijos klebono Renaldo Šumbrauskio galvoje. „Vartydamas žemėlapį radau duomenų, kad tas kampas (ties Gedimino gatvės ir Karaliaus Mindaugo prospekto sankirta – red.) buvo vadinamas Karmelitų sala. Be to, šalia juk yra Karmelitų bažnyčia, aikštė. Pagalvojau, kad tegul ir tiltas bus Karmelitų. Gal kokią informacinę lentą uždės“, – apie sumanymą pasakojo kunigas R.Šumbrauskis. Pasiūlymą pavadinti tiltą Karmelitų miesto vadovams jis pateikė metų pradžioje.

Šiuo metu bevardis tiltas dar neužbaigtas. Jo ilgis – 89,66 m, panduso (nuožulnaus šlaito) ilgis – 65,75 m. Bendras trijų eismo juostų tilto plotis siekia 14,6 m.

Pasak Kauno miesto savivaldybės Statybos skyriaus vedėjo Vigimanto Abramavičiaus, artimiausiu metu bus liejamas asfaltas, statomi tilto turėklai. Visiškai užbaigtas tiltas turėtų būti iki lapkričio 1 dienos.

Temos: 1 Nemuno sala

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

11:55
26:29
01:19

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Šaltibarščiai
Parašykite atsiliepimą apie 15min