TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujas gudrybes sukčiai išbando su bedarbiais

Darbo paieškos.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Naujus apgavysčių scenarijus sukčiai išbando su socialiai pažeidžiamais lietuviais - bedarbiais, darbo ieškančiais skelbimuose spaudoje ir internete.
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Darbo ieškančius kauniečius atakuojantys sukčiai ėmėsi naujų gudrybių. Apsimesdami potencialiais darbdaviais jie sužino bedarbių asmeninius duomenimis, o vėliau, jais pasinaudoję ne tik pasiima greituosius kreditus, bet ir sugeba įpainioti naivuolius į dar painesnes istorijas.

Santakos policijos komisariate šią savaitę pradėtas ikiteisminis tyrimas, pradėtas pagal nuo sukčių nukentėjusios 19-metės skundą. Jos istorija atskleidė, kokiais metodais naudojasi apgavikai, sugebantys darbo ieškančius žmones įklampinti į greitų paskolų liūną.

Rugsėjo pradžioje mergina į kelis interneto puslapius įdėjo skelbimus, kuriuose nurodė ieškanti darbo. Ten juos radę sukčiai paskambino kaunietei ir, prisistatę kaip darbuotojų ieškančios įmonės „Švara“ atstovai, pasiūlė jai darbą. Patikėjusi „darbdaviais“, mergina jiems pasakė ne tik savo tikrą vardą, pavardę, asmens kodą ir kitus asmeninius duomenimis, bet ir banko sąskaitą. Praėjus dienai kaunietė sulaukė dar vieno apgavikų skambučio.

Tariamos įmonės darbuotojai pranešė jai, kad bendrovės buhalterė netyčia į jos nurodytą banko sąskaitą pervedė 200 Lt. Merginos paprašyta grąžinti pinigus. Patikrinusi savo sąskaitą mergina joje rado dar didesnę, iš nežinia kur nukritusią pinigų sumą – 500 Lt. Tyrimą atliekantiems policijos pareigūnams ji teigė pervedusi nurodytą sumą. O apie likusius pinigus niekam neprasitarusi. Nuo šio įvykio mergina sakė su „darbdaviais“ nebendravusi. Juos prisiminusi prieš kelias dienas, kai į telefoną atėjo trumpoji SMS žinutė, kurioje buvo pranešama, kad jai reikia grąžinti paimtą paskolą. Paaiškėjo, kad pasinaudoję jos vardu sukčiai buvo paėmę paskolą iš įmonės „SMS Credit“. Kadangi numatytu laiku mergina jos negrąžino, buvo pradėti skaičiuoti delspinigiai – šiuo metu greitųjų kreditų bendrovei kaunietė skolinga jau 700 Lt.

Asmeniniai duomenys – mūsų turtas, kurį turime saugoti kaip savo akį

Santakos policijos komisariato viršininkas Raimondas Abugelis „15min“ sakė, kad iki šiol Kaune sukčiai nebuvo naudojęsi tokia gudrybe. Tačiau apgauta mergina gali būti ne vienintelė į panašią istoriją įpainiota apgavikų auka.

Pareigūno nuomone, nukentėjusioji iš dalies pati kalta dėl šio nusikaltimo. „Norėdami apgauti žmones sukčiai naudojasi jų godumu. Pavyzdžiui, siūloma „viską sutvarkyti pigiau ir greičiau – sumokėti tariamai avarijos aukai“. Šiuo konkrečiu atveju mergina taip pat pasielgė neatsakingai: savo sąskaitoje radusi didesnę nei nurodė „įmonė“ pinigų sumą ji pervedė tik dalį jų. Kitus naudojo ir būtų niekam apie tai nesakiusi, jei ne SMS iš kredito įmonės“, – atkreipė dėmesį R.Abugelis.

Pareigūnas akcentavo, kad svarbiausia, jog žmonės net naktį pakelti iš miegų žinotų: savo asmeninius duomenis būtina saugoti: „Negalima jų ne tik diktuoti telefonu, bet ir be reikalo šviesti – kas žino, kokie žmonės pasinaudos jais. Asmeniniai duomenys – mūsų turtas, kurį turime saugoti kaip savo akį“.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min