-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2020 04 09 /17:20

Marijampolėje – 40 COVID-19 atvejų: ligoninei trūksta valytojų ir medikų, jiems žada 100 proc. priedus

Užsikrėtusiųjų COVID-19 Marijampolėje – 40. 17 iš jų yra miesto ligoninės darbuotojai, tarp kurių – 5 medikai. Tokius duomenis ketvirtadienį spaudos konferencijos metu pristatė Marijampolės miesto meras Povilas Isoda. Pasak Marijampolės ligoninės vadovės Audronės Kuodienės, gali būti, kad virusas jau išplito ir mieste. Naujų pacientų hospitalizavimui ligoninė, anot jos, nepriima.
Povilas Isoda
Povilas Isoda / Arno Strumilos / 15min nuotr.

„Šiuo metu turime 40 Marijampolėje patvirtintų atvejų, tame tarpe 12 – mobiliajame punkte. Šiandien dar nežinome konkrečių duomenų, bet jau žinome, kad yra 6 teigiami atvejai iš vakarykščio tikrinimo mobiliajame punkte. Ir – 28 ligoninėje: 11 pacientų, vienas – miręs, ir 17 darbuotojų“, – naujausią informaciją apie užsikrėtimus COVID-19 pristatė P.Isoda.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marijampolės ligoninė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marijampolės ligoninė

Marijampolė, pasak jo, ieško darbuotojų, ligoninei galinčių teikti valymo paslaugas. Dėl to esą kreiptasi ir į privačias įmones.

„Kol kas su tomis privačiomis įmonėmis nepavyko susitarti, tai šiandien kreipėmės į visas biudžetines įstaigas, kurių veikla yra apribota ir visas pagalbinis personalas, valytojai, ūkio darbuotojai, yra lengvesniame režime“, – kalbėjo P.Isoda.

Savaitgalį blokuos 16 įvažiavimų į miestą

Medikams ir pagalbiam personalui, pasak mero, už darbą karantino metu pažadėti 100 proc. priedai prie darbo užmokesčio.

„Tikimės, kad pavyks nors kažkiek žmonių prikalbinti padėti“, – vylėsi politikas.

Jis kvietė į Marijampolę atvykti medikus, kurie šiuo metu sutiktų padėti, jiems esą numatytos patalpos nakvynei. Tokios pat patalpos taip pat, anot P.Isodos, skirtos ir miesto gydytojams, dėl saugumo nenorintiems grįžti į namus.

Meras patikino, kad apsaugos priemonių ligoninė nestokoja: „Tikrai apsaugos priemonių fiziškai netrūksta, jų yra pakankamai.“

Paklaustas, kaip miestas ruošiasi Velykų savaitgalį galiosiantiems judėjimo ribojimams, meras atsakė su policijos komisariatu sutaręs ir numatęs vietas, kur bus blokuojami 16 įvažiavimų į Marijampolę.

„Jie bus apstatyti ženklais ir bus fizinis pareigūnų budėjimas. Kai kurie punktai – magistraliniai, pagrindiniai įvažiavimai – bus nuolatinis pajėgų budėjimas, kituose – bus periodiškai maršrutai daromi, [pareigūnai] pravažiuos ir karts nuo karto patikrins punktus, kurie yra šalutiniai ir eiliniam žmogui ne visai žinomi“, – dėstė P.Isoda.

Jie bus apstatyti ženklais ir bus fizinis pareigūnų budėjimas.

Savaitgaliui, pasak jo, ruošiasi ir savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius – darbuotojai žmones ragins nesibūriuoti.

Užsikrėtę – Vidaus ligų skyriaus gydytojai

Marijampolės ligoninės vadovė Audronė Kuodienė savo vadovaujamą įstaigą spaudos konferencijos metu pavadino koronaviruso infekcijos židiniu.

„Jis buvo nustatytas praėjusį šeštadienį, balandžio 4 dieną. 22 val. vakare mes gavome atlikto testo teigiamą rezultatą. Virusas buvo nustatytas mūsų ligoninės darbuotojai – valymo tarnybos darbuotojai – kuri buvo susijusi su Vidaus ligų skyriumi“, – kalbėjo direktorė.

Arno Strumilos / 15min nuotr./ Laboratorija
Arno Strumilos / 15min nuotr./ Laboratorija

Po šio atvejo, anot direktorės, buvo nustatyti su valytoja kontaktavę asmenys ir nušalinti nuo darbo – „iškrito 20 valytojų“, jiems atlikti tyrimai. Gavus rezultatus, paaiškėjo, kad yra daugiau užsikrėtusiųjų valytojų.

„Šie darbuotojai, kadangi neturi nusiskundimų, gydosi namuose. Kiti darbuotojai, kurie buvo kontaktuose, jie yra saviizoliacijoje“, – nurodė A.Kuodienė.

Dėl to, pasak jos, „valymo tarnyba faktiškai labai stipriai sumažėjo“, o patalpų valymu dabar esą užsiima kineziterapeutai ar kiti specialistai.

Vadovė tikino, jog beveik visiems Marijampolės ligoninės darbuotojams buvo atliktas testas dėl COVID-19, laukiama rezultatų.

„Šiandien yra ta diena, kada baigėme viso ligoninės kolektyvo testavimą ir visi darbuotojai – su labai retomis išimtimis, kurie negalėjo atvykti ir prasitestuoti – mes turėsim visų darbuotojų atsakymą“, – kalbėjo vadovė, tačiau pridūrė, jog tiems darbuotojams, medikams, kurių testų rezultatai viruso nerodys, tyrimai bus kartojami.

„Taip pat lygiai yra ištirti ir visi mūsų pacientai“, – tikino A.Kuodienė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marijampolės ligoninė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marijampolės ligoninė

Ji patikslino mero skelbtą statistinę informaciją – iš 17 užsikrėtusių ligoninės darbuotojų – 5 gydytojai.

„Tai yra Vidaus ligų skyriaus gydytojai“, – sakė A.Kuodienė.

Dėl viruso protrūkio ligoninėje nėra guldomi nauji pacientai, teikiama tik būtinoji pagalba skubios pagalbos skyriuje.

Mūsų visi skyriai veikia taip, kad gydo tik tuos pacientus, kurių negalime išleisti.

„Mūsų visi skyriai veikia taip, kad gydo tik tuos pacientus, kurių negalime išleisti – ir chirurgijos skyrius, ir traumatologijos skyrius. Naujų pacientų mes į ligoninę stacionarizavimui nepriimam. Mes teikiam tik būtinąją pagalbą priėmimo ir skubios pagalbos skyriuje, ir gydome dar tuos pacientus, kurių išleisti negalim“, – kalbėjo įstaigos vadovė.

„Faktiškai reikėtų sakyti, kad vidaus ligų skyriuje esantys ligoniai yra ypatingai prižiūrimi dėl to, kad gali būti koronavirusu užkrėsti. Nervų ligų skyriuje buvo atlikti testai ir nei vienam pacientui nebuvo teigiamo rezultato, lygiai ir chirurgijos, traumatologijos, akušerijos skyriuje teigiamų rezultatų neturime“, – pridūrė ji.

Gydytojas neįvertino rizikos

Direktorė taip pat buvo klausiama apie atvejį, kai balandžio 5-ąją – jau po to, kai ligoninėje buvo aptiktas COVID-19 – į ligoninę esą pateko žmogus „iš miesto pas giminaitį“.

Aš žinau vienintelį atvejį, kurio neturėjo būti.

„Aš žinau vienintelį atvejį, kurio neturėjo būti. Mūsų gydytojas, kuris turi onkologine liga sergančią žmoną, – to paties Vidaus ligų skyriaus gydytojas – aplankė savo žmoną. Tai šitą atvejį žinau“, – tikino ligoninės vadovė, pridurdama, kad gydytojas savo sutuoktinę lankė darbo metu.

„Nežinau, kaip tą vertinti. Aš manau, kad čia galbūt atlaidžiau į tą dalyką reikėtų pasižiūrėti ir negalvoti, kad tai yra pažeidimas“, – svarstė A.Kuodienė.

Ji antrino miesto merui teigdama, kad ligoninė apsaugos priemonių nestokoja.

„Pas mus yra numatyta 80 lovų, skirtų pacientams, kuriems reikalingas deguonis. [...] Bet ar jos bus visos užpildytos, šito mes nežinom“, – toliau kalbėjo direktorė.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marijampolės ligoninė
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Marijampolės ligoninė

Ar gali būti, kad virusas plačiai išplito mieste?

„Bijau ką nors ir atsakyti, gal prisiimčiau per didelę atsakomybę spėliodama... Gali būti. Aš manau, kad gali būti. Pirmas atvejis, apie kurį buvo paskelbta kaip apie klasterinį atvejį, buvo kovo 18 dieną. Mums lyg ir atrodo, kad mes užkardėme atvejus, kai infekcija plinta po kontakto su užsienio grįžusiais ar kada pats žmogus užsienyje buvo, tačiau dabar prasideda tie vadinamieji klasteriniai atvejai, kada Lietuvos pilietis užsikrečia nuo Lietuvos piliečio“, – pasakojo A.Kuodienė.

Vienas, COVID-19 užsikrėtęs asmuo, mirė

Kovo 26 dieną Marijampolė nustatė pirmąjį užsikrėtimo koronavirusu atvejį. Infekcija išplito ligoninėje – užsikrėtė medicinos, ūkio darbuotojai, taip pat Vidaus ligų skyriaus pacientai. Dėl to teko dezinfekuoti įstaigos patalpas, darbuotojams atlikti tyrimai, dalis turėjo privalomai izoliuotis. Vienas rizikos grupei priklausęs asmuo, kuriam nustatytas COVID-19, Marijampolės ligoninėje mirė.

Naujausia informacija apie situaciją Marijampolėje – spaudos konferencijoje:

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga tikino, kad siekiant suvaldyti COVID-19 židinį Marijampolės ligoninėje dedamos visos pastangos.

„Dar daugiau – ruošiam bendrą tvarką, kaip į visus tokius židinius būtų reaguojama, kokios komandos ten vyktų. Taip pat yra duoti nurodymai, kad atliekant įvertinimus Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui būtų ne tik raštu surašomi patikrinimo aktai, bet kad būtų nufotografuojama aplinka, jeigu reikia – filmuojama, tam, kad iškilus ginčytiniems klausimams būtų galima pasiremti vaizdine medžiaga“, – ketvirtadienį spaudos konferencijos metu ministerijoje dėstė A.Veryga.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius