Dabar populiaru
Publikuota: 2009 lapkričio 4d. 06:00

Naujiena Klaipėdoje – produktai į namus

S.Slipakas – vienas maisto internetinės parduotuvės Klaipėdoje įkūrėjų ir pats pristatinėja daržoves bei vaisius į klaipėdiečių namus ar restoranus.
G.Kubiliūtės nuotr. / S.Slipakas, vienas maisto internetinės parduotuvės Klaipėdoje įkūrėjų, ir pats pristato daržoves bei vaisius į klaipėdiečių namus ar restoranus.

Klaipėdoje nusipirkti šviežių vaisių ar daržovių jau galima ne tik parduotuvėse bei turgavietėse, bet ir užsisakius jų internetu. Pirmąjį žingsnį žengiantys verslininkai pirkėjų užsakytą maistą pristato tiesiai į namus.

Priešingai nei sostinėje ar Kaune, tokia paslauga uostamiestyje – didelė naujovė. Du jauni klaipėdiečiai Sergejus Slipakas ir Germanas Malginas, įkūrę interneto svetainę, kurioje galima išsirinkti norimų maisto produktų, jau mėnesį  gyventojams tiesiai į namus pristato daržovių, vaisių, riešutų. 

„Mums kilo paprasta idėja – pasiūlyti žmonėms įsigyti pigesnių prekių neišeinant iš namų. Produktus mes pristatome nemokamai. Pirminis sumanymas buvo aptarnauti tik gyventojus, tačiau sulaukiame daug užsakymų ir iš restoranų“, – sakė vienas iš šios idėjos įgyvendintojų S.Slipakas.

Anot jo, kol kas žmonės į tokią prekybą žiūri kaip į naujovę. Daugiausia užsakymų jaunieji verslininkai gauna telefonu, jiems skambina ir produktus užsako senyvi žmonės, namuose mažus vaikus auginančios mamos. Ši paslauga populiari ir tarp gyventojų, kurie gyvena miesto pakraščiuose ar užmiestyje, kur nėra arti parduotuvių.

„Telefonu produktus užsisako tie, kurie neturi galimybių naudotis internetu. Pirmoji idėja buvo sukurti internetinę parduotuvę, kai produktus galima užsisakyti internetu, tačiau pinigus pirkėjai sumoka jau pristačius prekes. Jei atvežtos prekės nepatinka, pirkėjai gali jų atsisakyti“, – aiškino S.Slipakas.

Internetinėje svetainėje www.naudingiau.lt nurodytos tokios produktų kainos: kilogramas bulvių – 0,59 Lt, bananų – 2,89 Lt, žemės riešutų – 4,99 Lt. Minimali užsakymo suma – 9,99 Lt.

„Kaip mums pavyksta pardavinėti produktus tokiomis žemomis kainomis? Stengiamės viską supirkti be tarpininkų. Daržoves įsigyjame iš Lietuvos ūkininkų, užsienietiškų vaisių atsivežame arba įsigyjame iš didmenininkų. Kol kas viską darome patys: priimame užsakymus, patys išvežiojame, todėl išlaidos yra mažos“, – teigė S.Slipakas.

Šie du verslininkai, sulaukę sėkmės Klaipėdoje, jau plečia savo tinklą – nuo šios savaitės veiklą pradeda ir Kaune. Ateityje planuojama šia veikla užsiimti ir Vilniuje.

Domisi ir prekybos centrai

Apie galimybę parduoti maisto produktus internetu svarsto ir didieji prekybos tinklai. „Maximos LT“ atstovė spaudai Renata Saulytė teigė, kad tokius planus laikinai sustabdė sunkmetis. „Idėjos įgyvendinimas reikalauja nemažai investicijų. Kai kurie pirkėjai mėgsta prekes apžiūrėti gyvai, pačiupinėti, tačiau visame pasaulyje prekyba virtualioje erdvėje plečiama. Mes matome tik pliusus ir nededame taško prie tokio projekto“, – tikino R.Saulytė.

Kitų prekybos tinklų atstovai kol kas mano, kad žmonėms patogiau apsipirkti tikroje parduotuvėje.

„Diskusijų apie produktų pristatymą į namus kompanijoje yra buvę, tačiau konkrečių planų neturime. Mūsų pasirinkta strategija yra plėsti savo prekybos tinklą siekiant, kad parduotuvės būtų kuo arčiau pirkėjų“, – komentavo parduotuvių tinklo „Iki“ atstovas ryšiams su visuomene Valdas Lopeta.

Kaip teigė Klaipėdos miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vedėjos pavaduotoja Reda Lukoševičiūtė, prekyba maisto produktais internetu nėra nepatikima. Tiesiog pardavėjai privalo turėti šios tarnybos išduotus leidimus tokiai prekybai.

„Kiekviena maisto tvarkymo įmonė turi gauti leidimus iš Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos. Tokių bendrovių kontrolė įeina į mūsų kompetenciją ir mes turime jas tikrinti“, – teigė pašnekovė.

Siūlo ir panevėžiečiai

Maistą į namus Vilniuje ir Kaune šiuo metu siūlo ir bendrovė „Tikras maistas“, pradėjusi teikti tokią paslaugą pavasarį. Šiuo metu Panevėžyje įsikūrusios įmonės darbuotojai internetu užsakytą lietuvišką produkciją nemokamai pristato šio miesto, Vilniaus ir Kauno regionų gyventojams. 

Temos: 1 Daržovės
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min