Dabar populiaru
Publikuota: 2010 gegužės 7d. 07:12

Naujų leidinių įsigyti nebepajėgianti biblioteka griebė į nagą skolininkus

Bendradarbiauti su skolų išieškojimo įmone bibliotekininkai nutarė praradę viltį kitais būdais susigrąžinti skaitytojų ilgam „pasiskolintus“ leidinius.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Bendradarbiauti su skolų išieškojimo įmone bibliotekininkai nutarė praradę viltį kitais būdais susigrąžinti skaitytojų ilgam „pasiskolintus“ leidinius.

Daugėjant žmonių, ilgą laiką negrąžinančių iš bibliotekų pasiimtų knygų, Kauno apskrities bibliotekos darbuotojai imasi ryžtingų priemonių.

Siekiant paraginti skaitytojus laikytis leidinių naudojimosi termino ir laiku grąžinti juos bibliotekai, nuspręsta kreiptis į skolų išieškojimo bendrovę. „Tokių žingsnių ėmėmės dėl to, kad bibliotekoje ėmė trūkti knygų. Sumažinus finansavimą, šiemet biblioteka įsigijo tik 15 naujų leidinių. Palyginimui, pernai per tą patį laikotarpį – 1170 leidinių egzempliorių“, – sakė Kauno apskrities viešosios bibliotekos Viešųjų ryšių specialistė Edita Urbonavičienė.

Tokių žingsnių ėmėmės dėl to, kad bibliotekoje ėmė trūkti knygų. Sumažinus finansavimą, šiemet biblioteka įsigijo tik 15 naujų leidinių. Palyginimui, pernai per tą patį laikotarpį – 1170 leidinių egzempliorių

Bibliotekos duomenimis, šiuo metu skaitytojai nėra sugrąžinę maždaug 650 iš bibliotekos pasiimtų įvairių leidinių. „Norime susigrąžinti leidinius, kuriuos skaitytojai pasiskolino nuo 2004–2005 metų, kada Lietuvos bibliotekose pradėjo galioti bendrasis skaitytojo bilietas. Kadangi savo jėgomis to padaryti neišeina, kreipėmės į skolų išieškojimo įmonę. Mes ne pirmieji taip pasielgę. Lietuvoje ne viena biblioteka bendradarbiauja su skolų išieškotojais“, – sakė bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Vilma Trakimienė. Dalį skolininkų jau turėjo pasiekti skolų išieškojimo bendrovės įspėjamieji laiškai. Juose bibliotekos lankytojams primenama, kad laiku negrąžinus leidinių, nuo kitos darbo dienos pradedami skaičiuoti delspinigiai. Vienam leidiniui už 1 pavėluotą dieną skaičiuojama 0,10 Lt. Delspinigiai neskaičiuojami tik už tas dienas, kai biblioteka nedirba.

„Tačiau skola negali išaugti iki šimtų litų. Yra „lubos“. Šiuo metu didžiausia skola su delspinigiais gali siekti 122 litus“, – sakė V.Trakimienė. Tokia suma yra didžiausia nepriklausomai nuo to, kiek skaitytojas turi pasiskolinęs leidinių – vieną, kelis ar keliolika.

Nenori išgąsdinti, tik susigrąžinti knygas

Bibliotekos darbuotojai ragina atsiliepti ne tik tuos skaitytojus, kurie jau gavo įspėjamuosius laiškus.

„Tie skaitytojai, kurie yra negrąžinę bibliotekai leidinių, bet dar negavo įspėjamųjų laiškų, gali knygas grąžinti nemokamai. Atnešus į biblioteką knygas jiems nereikės mokėti delspinigių. Tačiau vėliau nebebus išduodamos knygos namo. Naudotis bibliotekos leidiniais jie galės tik bibliotekoje“, – sakė E.Urbonavičienė. Į biblioteką ji kvietė ateiti ir tuos, kurie pasiskolintus leidinius yra pametę ar sugadinę.

„Bibliotekoje jus informuos, kokiu leidiniu galite pakeisti prarastuosius. Mes nesiekiame išgąsdinti savo skaitytojų. Tiesiog norime susigrąžinti leidinius“, – sakė bibliotekos darbuotojos.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min