Dabar populiaru
Publikuota: 2010 sausio 15d. 06:26

Naujus metus Kauno dramos teatras pradeda gyvenimiška istorija

Naujasis spektaklis R. ir U.Žirguliams jau trečiasis, kuriame jie dirba kartu.
Giedriaus Bunevičiaus/ KVDT archyvo nuotr. / Naujasis spektaklis R. ir U.Žirguliams jau trečiasis, kuriame jie dirba kartu.

Kauno valstybinis dramos teatras pristato pirmąją šių metų premjerą – pagal vieno žymiausių italų scenaristų Tonino Guerra‘os pjesę „Ketvirtoji kėdė“ pastatytą to paties pavadinimo spektaklį. Sukurti pagrindinius vaidmenis jame patikėta šeimyniniam aktorių duetui – Ugnei ir Ridui Žirguliams.

Pasak režisieriaus Rolando Atkočiūno, papasakoti, apie ką ši istorija, sunku, nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo paprasta ir net buitinė. Viename kambaryje susitinka vyras, kurį ką tik paliko žmona, ir moteris, viską žinanti apie tokias situacijas ir žmonų „keliones aplink pasaulį“.

zmones24.lt/Foto naujienai: Ridas Žirgulis: „Suvaidinčiau ir Džeimsą Bondą“
zmones24.lt/Foto naujienai: R.Žirgulis pastaruoju metu dažnai šmėžuoja TV ekranuose.

„Viename Anglijos teatre rodomas spektaklis, į kurį žiūrovai atvyksta iš įvairiausių šalies vietų. Nuo stoties į teatrą juos vežantys taksistai tiems, kurie palieka mažai arbatpinigių, papasakoja, kuo tas spektaklis baigiasi... Nesinori mums būti tais taksistais ir papasakoti viską. Bus nebeįdomu!“, – sakė režisierius.

R.Atkočiūnas neslėpė, kad jam buvo be galo malonu statyti spektaklį pagal T.Guerra'os pjesę. „Jis – talentingas žmogus: poetas, rašytojas, scenaristas, tapytojas, net keramikas. T.Guerra geriausiai žinomas iš savo darbų kine: jis rašė scenarijus, pavyzdžiui, Federico Fellini, Andrejui Tarkovskiui. Teatrui paliko nedaug kūrinių. Vienas jų – „Ketvirtoji kėdė“, – pasakojo R.Atkočiūnas.

Aktoriams nereikėjo apsitrinti

Paklaustas, kodėl personažams pasirinko būtent Ugnę ir Ridą Žirgulius, režisierius šmaikštavo, kad jie kol kas neturi konkurentų: „Tiesiog, taip nutiko. Vėliau supratau, kad tai labai patogu. Spektaklį pastatėme per trumpą laiką, todėl buvo labai gerai, jog Ugnė ir Ridas tekstus galėdavo repetuoti namuose“.

Darbu kartu nesiskundė ir patys aktoriai. „Mums šis spektaklis nebuvo pirmasis, kuriame vaidiname kartu. Man net lengviau, kai dirbi su gerai pažįstamu žmogumi. Nors tiek aš, tiek Ugnė puikiai vaidina ir su kitais kolegomis“, – sakė R.Žirgulis. Spektaklyje kartu vaidinanti U.Žirgulė taip pat neturėjo priekaištų šeimyniniam darbui: „Išvengėme apsitrynimo etapo. Galėjome eiti iš karto prie reikalo – repetuoti“.

Pagiriamųjų žodžių spektaklio komanda negailėjo ir muziką kūrusiam italų atlikėjui Adraino Celentano.

Išvysti intriguojančią vienos dalies komediją bus galima jau šį savaitgalį. Spektaklis bus rodomas Tavernos salėje sausio 16 ir 17 d., taip pat sausio 21 d. 18 val.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min