Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 15d. 21:08

Neįtikėtinas vaizdas ir garsas: Žagarėje medžiotojai maurojimu viliojo elnių pateles

Medžiotojai  maurojimu bandė suvilioti elnių pateles
Alvydo Januševičiaus nuotr. / Medžiotojai maurojimu bandė suvilioti elnių pateles

Taip ir buvo – medžiotojai mėgdžiojo patyrusių patinų ir jauniklių maurojimą per rują. Jie varžėsi, kas geriau atliks garsą, kurį elnių patelės taip dievina, jog geriausiam atsiduoda. Tokio neįprasto koncerto įdėmiai klausė ir medžioklės mėgėjas bei globėjas buvęs Seimo narys socialdemokratas Bronius Bradauskas.

Konkurso taisyklės paprastos – patelių viliojime patyrusi komisija lenda į uždaras būdeles. Tuo metu vienas po kito prie mikrofono eina medžiotojai, kurių vardų niekas neskelbia. Taip komisija nežino, už ką balsuoja. Taip pat nežino, kaip balsuoja kiti. Skaidru lyg elnių medžioklėje.

Šventės vedėjas nevyniojo žodžių į vatą ir trumpai apibūdino elnių gyvenimo būdą tiems, kurie nesupranta žodžio „poligamija“: „Dulkini ką nori, bet vaikų neaugini.“

Nedidelė smulkmena – realybėje medžiotojai pateles vilioja visai ne tuo tikslu, kurį turi elniai patinai. Jie jas nušauna, tačiau lai kiekvienas vertina kaip tik nori.

Maurojimo konkurse dalyvavo per dvidešimt skrybėlėtų medžioklių, kurie stengėsi iš visų jėgų. Bandė kuo autentiškiau atlikti jauno meilaus patino ir jau patyrusio haremo vado maurojimą.

Visi baiminosi, kad, išgirdusios tokius garsus, į Žagarės vyšnių festivalį nesulėktų apylinkės patelės, tačiau taip nenutiko, ir elnės liko sveikos bei nepaliestos.

Tikri medžiotojai neįprastą koncertą klausėsi labai įdėmiai. Šis garsas jiems kone spaudė ašarą, primindamas daugybę nuostabioje gamtoje praleistų valandų ir nepakartojamų akimirkų – saulėlydžių ir saulėtekių.

VIDEO: Žagarėje medžiotojai savo maurojimu bandė suvilioti elnių pateles

Kai kurie jų aptarinėjo, kokias klaidas atlieka konkurso dalyviai – painioja senį su jaunu patinu, garsas per daug žmogiškas, per mažos pauzės, trūksta atsidūsėjimų.

Broniaus Bradausko veidas mainėsi, kai medžiotojas skleidė gilius maurojančius garsus.

Tačiau jie pripažino, kad patys taip nesugebėtų. Tam reikia treniruotis, o svarbiausia – turėti neprastą muzikinę klausą.

Lygiai taip pat įdėmiai viską stebėjo buvęs Seimo narys Bronius Bradauskas. Jo veidas mainėsi, kai medžiotojas skleidė gilius riaumojančius garsus.

Politikas dar būdamas Seime garsėjo tuo, jog protegavo naktinio matymo taikiklius. Šiam jo pasiūlymui nebuvo pritarta.

Pastarosiomis savaitėmis dužo politiko viltis sugrįžti į Seimą. Jis nebesitiki, kad partijos kolega europarlamentaras Zigmantas Balčytis išvyks dirbti į paslaptingą tarnybą Niujorke – pastarasis dar trejus metus pabus Seimo nariu.

Medžioklės išmintis byloja – jei kada miške išgirsite baubiant elnią – neikite ten. Gal tai daugintis užsimanęs elnias, o gal – medžiotojas su užtaisytu šautuvu. Abiem atvejais gali baigtis liūdnai.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie 15min