Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nelegalių migrantų gabenimui per mūsų šalį dirigavo prieglobsčio Lietuvoje prašantis pabėgėlis iš Šiaurės Kaukazo

Migrantai Sicilijoje
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr. / Migrantai. Asociatyvi nuotr.
Šaltinis: 15min
0
A A

Lapkričio pradžioje Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai sulaikė organizuotą grupuotę, per mūsų šalį gabenusią nelegalius migrantus iš Afganistano ir Vietnamo, tarp jų – moteris ir mažamečius vaikus. Nuo birželio grupuotė maždaug kas dvi savaites gabeno po 10–20 asmenų.

Vidaus reikalų ministras Alfonsas Dailis Barakauskas VSAT pasiekimais ketvirtadienį gyrėsi specialiai tam surengtoje spaudos konferencijoje. Ministras padėkomis ir gėlėmis apdalijo operaciją gerai atlikusius pareigūnus.

Anot A.D.Barakausko, sulaikius pirmuosius nelegalius migrantus, paaiškėjo, kad jų gabenimas – gerai organizuotos nusikalstamos grupuotės darbas.

Tyrimo metu išsiaiškinta, kad migrantai iš Rusijos per Baltarusiją, Lietuvą ir Lenkiją buvo gabenami grupėmis po 10 ar 20 asmenų, kartą ar du per mėnesį, – sakė ministras.

Migrantai neketino pasilikti Lietuvoje, galutinis afganistaniečių ir vietnamiečių tikslas buvo Vokietija, Prancūzija ir Italija.

„Tyrimo metu išsiaiškinta, kad migrantai iš Rusijos per Baltarusiją, Lietuvą ir Lenkiją buvo gabenami grupėmis po 10 ar 20 asmenų, kartą ar du per mėnesį“, – spaudos konferencijoje kalbėjo ministras.

Anot A.D.Barakausko, Lietuvoje migrantų gabenimą koordinavo Užsieniečių registracijos centre gyvenantis išeivis iš Šiaurės Kaukazo.

„Kadangi prieglobsčio prašytojai gali 24 valandas per parą būti kur tik nori, jis laisvai galėjo susitikti su savo bendrininkais“, – paaiškino ministras.

Už vieną galvą – 6–10 tūkst. dolerių

Ši grupuotė iš kiekvieno migranto paimdavo nuo 6 iki 10 tūkst. dolerių užmokestį, jo dydis priklausė nuo šalies, į kurią žmonės buvo gabenami.

VSAT pradėjo 6 ikiteisminius tyrimus, kurių metu sulaikė Lietuvoje prieglobsčio prašiusį nusikaltimo organizatorių, 11 asmenų, kurie gabeno migrantus, 10 iš jų – Lenkijos piliečiai.

Sulaikyti buvo ir migrantai – 20 vietnamiečių ir 23 afganistaniečiai.

Baltarusijoje savo ruožtu buvo sulaikyta 19 nelegalių migrantų, kurie ketino nelegaliai patekti į Lietuvą. Taip pat sulaikytas nusikaltimo organizatorius – romų tautybės asmuo bei vykdytojai – 4 tadžikai ir 2 romų tautybės Baltarusijos piliečiai.

„Tai yra įrodymas, kad mūsų pasienio tarnybos veiklos modelis galėtų būti pavyzdžiu kitoms šalims, ypač saugančioms ES pietinę sieną“, – sakė A.D.Barakauskas.

Konferencijoje dalyvavęs VSAT vado pavaduotojas Antanas Montvydas sakė, kad per 9 šių metų mėnesius tarnyba pagavo 1230 nelegalų. Jis pabrėžė, kad Lietuva išlieka patraukli tik kaip tranzito valstybė, o ne galutinis migrantų tikslas.

„Pirmauja nelegalai iš Gruzijos, Vietnamo ir Afganistano, tačiau palyginti su pernai, nelegalų iš Gruzijos sumažėjo“, – sakė jis.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min