Dabar populiaru
Publikuota: 2020 kovo 24d. 19:15 , Atnaujinta: 2020 kovo 25d. 00:22

Nepasitenkinimą lieja ir Vilniaus Stoties rajone apgyvendinti sugrįžėliai, R.Šimašius prašo kantrybės

Sausas davinys sugrįžusiesiems
15min skaitytojo nuotr. / Sausas davinys sugrįžusiesiems

Į Vilniaus oro uostą iš užsienio atskridę Lietuvos piliečiai buvo pasitikti medikų bei pareigūnų, patikrinta jų sveikata ir visi specialiais autobusais išvežti į viešbučius. Didžioji dalis sugrįžusiųjų buvo suvežti į sostinės viešbutį „Urbihop“, kuris vakarop jau buvo pilnas. Į viešbutį atvežti žmonės 15min skundėsi, kad jų niekas nepasitiko, jie kelias valandas negavo jokios informacijos bei maisto. Viešbučio valdytojai teigė, kad dalis sugrįžusiųjų buvo neblaivūs, piktinosi ir elgėsi agresyviai. Tuo tarpu Stoties rajone esančiame viešbutyje apgyvendinti žmonės skundėsi, kad apgyvendinti po kelis viename numeryje, kad nepalikta vandens, maisto vegetarams. Reaguodamas į situaciją Vilniaus meras žmonių prašo kantrybės.

Lietuvoje grėsmingai plintant koronavirusui Valstybės ekstremaliųjų situacijų centrui vadovaujantis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienio vakarą įsakė visus iš užsienio grįžtančius šalies piliečius izoliuoti savivaldybių administracijų numatytose patalpose.

Šis sprendimas sukėlė triukšmo. Ši tvarka vienai dienai, t.y. iki trečiadienio vidurnakčio, buvo atidėta tik Klaipėdos miestui.

Pasak Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio, viešbučiai, į kuriuos priverstinei izoliacijai siunčiami iš užsienio grįžę asmenys, bus saugomi. Anot jo, visi antradienį iš Franfurto atskraidinti Lietuvos piliečiai buvo nuvežti ir apgyvendinti Ąžuolyno g. esančiame viešbutyje „Urbihop“.

Tačiau 15min skaitytoja Irena (vardas pakeistas, – red. past.) redakcijai skundėsi, kad dalis atvykusiųjų buvo apgyvendinti Stoties rajone, Geležinkelio g. esančiame viešbutyje „Railway Apartments“, prie pat geležinkelio bėgių. Ji atsiuntė ir nuotraukų.

15min skaitytojo nuotr./Sugrįžusiųjų karantinas viešbutyje „Railway Apartments“
15min skaitytojo nuotr./Sugrįžusiųjų karantinas viešbutyje „Railway Apartments“

Irena teigia, kad kai kurie žmonės buvo apgyvendinti po penkis viename numeryje. Tarp jų – ir moteris su vaiku ant rankų, iš streso visą laiką verkusi. Pasak Irenos, viešbutį saugojo 10 pareigūnų.

15min skaitytojo nuotr./Sausas karantino davinys
15min skaitytojo nuotr./Sausas karantino davinys

Kita į redakciją skambinusi moteris pyko, kad viešbutyje apgyvendintiems žmonėms nedavė jokių kontaktų, jie yra izoliuoti nuo informacijos. Ji taip pat piktinosi, kad patiektas maistas – kiauliena su kruopomis, nors yra vegetarų, kurie mėsos nevalgo, kad neduoda vandens.

Į 15min redakciją skambinę skaitytojai piktinosi, kad yra priversti jau ne vieną valandą laukti viešbučio koridoriuje, kur pilna žmonių. Grįžusieji iš užsienio tikino, kad nesilaikoma jokių karantino sąlygų.

„Jei neužsikrėtėm užsienyje, užsikrėsim visi sugrūsti čia“, – nepasitenkinimą liejo 15min skaitytojai.

Su redakcija susisiekę žmonės pasakojo, kad prie viešbučio įėjimo budi policijos pareigūnai.

Žmogus su aukšta temperatūra vyko kartu su visais

Su 15min redakcija susisiekęs Rolandas, antradienį po pietų parskridęs iš Oslo, pasakojo, kad vienam iš atvykusiųjų iš karto buvo nustatyta aukšta temperatūra.

„Žmogus skundėsi simptomais, kurie atitiko visus koronaviruso požymius, tačiau jis nebuvo izoliuotas nuo mūsų – buvo vežamas tuo pačiu autobusu ir apgyvendinamas su mumis tose pačiose patalpose“, – tikino Rolandas.

Atvykus į viešbutį, pasak skaitytojo, paaiškėjo, kad jie bus apgyvendinti hostelio tipo viešbutyje po 5–6 žmones viename kambaryje.

15min skaitytojo nuotr./Sugrįžusiųjų karantinas viešbutyje „Railway Apartments“
15min skaitytojo nuotr./Sugrįžusiųjų karantinas viešbutyje „Railway Apartments“

„Kilus nepasitenkinimui ir klausimams, nebuvo nė vieno savivaldybės, vyriausybės arba atsakingo asmens, kuris galėtų į juos atsakyti. Lydėję mus policijos pareigūnai negalėjo atsakyti į mūsų klausimus ir elgėsi su mumis kaip su nusikaltėliais. Be to, kalbant su pareigūnais buvo aiškiai išreikšta neapykanta atvykusiems asmenims iš policijos pusės – pareigūnai elgėsi nemandagiai ir klausė, kam mes čia sugrįžome“, – pasakojo Rolandas.

Anot skaitytojo, patalpose, kuriose jie apgyvendinti, nėra paruošta jokių būtinųjų apsaugos priemonių: apsauginių kaukių ar respiratorių, nei pirštinių ar dezinfekcinio skysčio.

Iki šiol nežinioje

Kiek po 24 valandos į redakciją kreipęsis Rolandas tikino, kad iki šiol visi yra nežinioje, dauguma žmonių yra pasimetę – neturintys reikalingų asmeninių daiktų.

Skaitytojas piktinasi neatsakingu valdžios elgesiu.

„Atsakykite man į paprastą klausimą: jeigu jūs, gerbiami valdžios atstovai, esate nepasiruošę, nejaugi taip buvo sunku atidėti lėktuvo skrydį sekančiai dienai, tol kol jūs pasiruošite? Daugelis iš mūsų galbūt net nevyktų jeigu žinotų kad mes būsime laikomi kaip gyvuliai, ar dar blogiau kaip kaliniai su grėsme užsikrėsti virusine liga. Mes esame patupdyti į ligos židinį be galimybės saviizoliuotis. Apie tokias sąlygas esu girdėjęs tik iš savo močiutės kuomet vykdavo tremtis į Sibirą traukiniais.

Prašome skubos tvarka padėti mums šitoje situacijoje, nes mes esame gyvi žmonės – LR piliečiai, kurie yra atsakingi, sąmoningi ir pasiruošę izoliuotis namuose. Visi kiti, kurie nori grįžti su LR organizuojamais skrydžiais – gerai apmąstykite šitą žingsnį, nes sąlygos yra tiesiog nežmoniškos! Jeigu nebus imtasi veiksmų ir nebus priimti reikalingi sprendimai, užtikrinantys mūsų teises, būsime priversti kreiptis į Europos žmogaus teisių teismą“, – portalui 15min rašė skaitytojas.

Vilniaus meras prašo kantrybės

Reaguodamas į kylantį nepasitenkinimą ir skundus, Vilniaus meras savo feisbuko paskyroje ramina grįžusius iš užsienio ir prašo visų kantrybės.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Remigijus Šimašius

„Dėl grįžusiųjų iš užsienio privalomo karantino šiandien buvo karšta diena. Nesakau, kad sprendimas nereikalingas, tačiau ir reikalingas sprendimas turi būti surašytas logiškai, o ne bet kaip numestas. Todėl klausimų kilo visiems ir daug – ir savivaldybėms (bene su pusės Lietuvos merų teko šiandien pabendrauti), ir keliaujantiems, ir jų artimiesiems.

Per pusdienį pavyko susidėlioti tam tikrą sistemą, pirmieji karantinuotieji jau gyvena Vilniaus viešbučiuose ar kitose tam pritaikytose patalpose. Bet jūs apie tai jau žinote iš žiniasklaidos – kaip ir buvo galima prognozuoti, ne visiems toks sprendimas patinka. Ko prašau šiuo metu – kantrybės. Jei kažkam trūksta informacijos, ji jus pasieks, jei vėluoja maistas, jis tikrai atkeliaus. Atsakymai į aktualius klausimus, kaip vyks šis karantinavimo procesas, čia.“ – feisbuke pranešė meras.

R.Šimašius taip pat ramino, kad be nakvynės niekas neliks.

„Žmonių srautai dideli, klausimų visiems daug, ministerija iki šiol nepateikė visų detalių, todėl visi gyvename tam tikrame nežinomybės etape. Todėl dar kartą – prašau visų kantrybės. Sustyguosime procesus, visi ras saugią nakvynės vietą Vilniuje ar savame mieste, visi bus pamaitinti ir informuoti.

Taip, žinau, kad daugelis iš jūsų, kurie laukėte savo dukrų, sūnų, artimųjų, jau buvote išnuomoję butus, pripirkę juose maisto, palikę automobilius oro uoste. Bet staiga paaiškėjo, kad viskas gal ir liks nepanaudota. Deja, šioje tvarkoje išimtys nenumatytos. Tačiau jau dabar dirbame, kad būtų du sprendimai, kurie padėtį pakeistų“, – informavo R.Šimašius.

15min skaitytojo nuotr./Sugrįžusiųjų karantinas viešbutyje „Railway Apartments“
15min skaitytojo nuotr./Sugrįžusiųjų karantinas viešbutyje „Railway Apartments“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Laimė jaustis saugiai

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie 15min