Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 26d. 22:30

Nepatekęs į EP Liudas Mažylis pirmadienį pradėtų savo kabinete VDU

Liudas Mažylis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Liudas Mažylis

Pirmuoju numeriu Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) sąraše Europos Parlamento (EP) rinkimuose iškeltas Liudas Mažylis rinkimų rezultatų laukia santūriai, tačiau neslepia, kad jau yra išsirinkęs, prie kurio komiteto jungtųsi.

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) profesorius tikina, kad pirma vieta sąraše jį įpareigoja. Esą papildomo spaudimo priduoda tai, kad reitinguojama buvo partijos nariams balsuojant.

„Numeris yra didelis įpareigojimas, juo labiau, kad jis yra įteiktas lapkričio mėnesį. Kuomet pirmą kartą vyko vidinis partinis reitingavimas ir man partijos aktyvas, paprasti nariai suteikė tą numerį pirmą. Tas, aišku labai įpareigoja ir bandžiau atsakingai pažiūrėti į tą kampaniją“, – 15min sakė L.Mažylis.

Pralaimėjęs pirmadienį pradėčiau savo VDU kabinete.

VDU profesoriaus teigimu, EP jis siektų prisijungti prie mokslo, inovacijų, tyrimų, pramonės ir energetikos komiteto. Tiesa, ketinimams ten patekti sukliudyti galėtų didelė konkurencija su Senojo žemyno galingaisiais.

„Signalai gaunami, kad labai daug kas pretenduoja ten. Didelių valstybių atstovai. Aš rinkčiausi Europos liaudies partiją, kuri įtakinga ten jėga, didžiųjų valstybių atstovai žinoma bus, bet turiu ir atsarginių variantų“, – dalinosi L. Mažylis.

Paskutinį kartą politinį postą L.Mažylis užėmė 1995 m., kuomet buvo Kauno savivaldybės tarybos narys. Vis dėlto, pasak L.Mažylio, tai neturėtų sutrukdyti efektyviai dirbti EP. Esą, politiniai įgūdžiai niekur nedingo, o ir mokytis VDU profesoriui nėra svetima.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Landsbergis ir Liudas Mažylis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Vytautas Landsbergis ir Liudas Mažylis

„Aš manau, kad esu pasiruošęs, nes tie įgūdžiai niekur nedingsta. Sąjūdininkai net įsiutę buvo – kaip galima sakyti, kad Mažylis nėra įgijęs politinės patirties? (…) kai kurie taip sako, nes neranda manęs internete, bet palaukit – tada dar interneto nebuvo. (…) Aišku nauja pradžia visada yra sudėtinga“, – aiškino L.Mažylis.

Mandato EP siekiantis profesorius sakė nesėkmės atveju spręstų dėl savo politinės karjeros, tačiau pridūrė, kad tiksliai žino, kur tokiu atveju būtų.

„Gyvenime kasdieniniame aš puikiai žinau, kur rytoj būsiu 9 valandą ryto ir kokie kasdieniniai darbai manęs laukia. Pralaimėjęs pirmadienį pradėčiau savo VDU kabinete“, – 15min sakė profesorius.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius 2017 m. Vokietijos užsienio reikalų ministerijos diplomatiniame archyve surado nutarimo dėl Lietuvos Vasario 16-osios Nepriklausomybės paskelbimo originalą. L.Mažylis yra TS-LKD narys.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:09
02:13
02:24

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie 15min