Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2014 gruodžio 4d. 17:32

Nors Seimas pinigų neskirs, Kauno Panemunės tilto statybos nežlugs?

Visą Vėlinių savaitgalį, spalio 31 ir lapkričio 1 bei 2 dienomis, kauniečiams bus sudaryta galimybė naudotis laikinuoju statybiniu Panemunės tiltu per Nemuną.
Panemunės tiltas
Seimas, ketvirtadienį patvirtinęs kitų metų valstybės biudžeto įstatymą, nesutiko iš jo kitiems metams skirti 38 mln. litų Kauno Panemunės tilto statybai. Kaunui teks tenkintis Vyriausybės paskirtais 25 mln. litų. Miesto valdžia tikina, kad, nepaisant lėšų stygiaus, tiltas kitų metų rudenį bus užbaigtas ir atidarytas.

Kauno savivaldybės administracijos direktorius Dainius Ratkelis tvirtino, kad Seimo sprendimas nesužlugdys planų kitais metais spalį sujungti per upę Šančių ir Panemunės rajonus. „Nusikels tik kreditoriniai atsiskaitymai tiltą statančiai bendrovei“, – teigė jis.

Pasak D.Ratkelio, Kauno savivaldybės ir įmonės „Kauno tiltai“ sutartyje numatyta, kad bendrovė be finansavimo skolon už savo lėšas įsipareigoja atlikti darbų už 20 mln. litų. „Vyriausybės ir įmonės savų lėšų pakaks, kad tiltas būtų atidarytas ateinantį rudenį. Stabdyti darbų neketiname, nes tai padaryti brangiai kainuotų“, – sakė direktorius.

Kitąmet Panemunės tilto statybos darbams Vyriausybė numatė skirti 25 mln. litų – 10 mln. litų iš Kelių fondo ir 15 mln. litų – iš Susisiekimo ministerijos investicinių projektų programos.

D.Ratkelis pabrėžė, kad nė viena šalies savivaldybė savo jėgomis negali pastatyti tiltų.

Daug metų buvęs avarinės būklės Panemunės tiltas susprogdintas prieš dvejus metus. Naujo statybai reikia 103 mln. litų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min