Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Nors žiema buvo šilta, o pavasaris – ankstyvas, radiatoriai pleškėjo neįprastai ilgai

004A3678
Šildymas
Šaltinis: 15min
0
A A

Pagaliau įsivyravus šiltam orui daugiabučiuose ėmė vėsti radiatoriai, tačiau paaiškėjo, kad šiųmetis šildymo sezonas užsitęsė net viena savaite ilgiau. Tačiau šilumininkai tikina, kad balandis buvo kaip niekada šaltas, o tai ir pakišo koją. Gyventojų nuomonės irgi skiriasi. Vieni džiaugiasi, kad šildymas nebeeikvos pinigų, kiti teigia, kad jiems dar teks kalenti dantimis, skelbia „TV3 Žinios“.

Šiemet sakuros Vilniuje pražydo mėnesio pabaigoje, o pernai jos jau žydėjo dar neįpusėjus balandžiui. Kartu su pražydusiomis sakuromis skelbiama ir šildymo sezono pabaiga. Atėję pasigrožėti ar nusifotografuoti prie sakurų vilniečiai džiaugėsi, kad šildymas šiemet buvo pigesnis.

„Truputį užsitęsęs pavasaris, bet jau kalbama, kad šilti orai ateina. Sako, kad savaitgalis bus šiltas. Laukiame“, – kalbėjo viena iš „TV3 Žinių“ kalbintų vilniečių.

Sinoptikas Naglis Šulija vardija, kad pernykštis pavasaris buvo gana ankstyvas, o užpernykščio laukimas įgijo ir masinės isterijos bruožų. Šių metų šiluma, nors ir neskubėdama, tačiau užtikrintai ateina į Lietuvą, tad gegužę sniego veikiausiai neteks pamatyti.

 Orų srautai į Lietuvą ateina iš pietų, pietvakarių, todėl jie šalti negali būti.

„Galiu nuraminti, kad prognozės bent jau dešimčiai dienų yra tokios, kad orai bus šilti. Orų srautai į Lietuvą ateina iš pietų, pietvakarių, todėl jie šalti negali būti. Tolimesnės prognozės irgi kalba apie tai, kad bent jau iki gegužės antrosios pusės orai eis vis šiltyn ir šiltyn“, – „TV3 Žinioms“ tvirtino sinoptikas Naglis Šulija.

Šiųmetis šildymo sezonas didžiuosiuose šalies miestuose, palyginti su pernai, užsitęsė daugiau nei viena savaite, mat balandis buvo neįprastai šaltas. Štai Panevėžys ketvirtadienį pranešė pamažu baigiantis šildymo sezoną, o Vilniuje šis oficialiai nutraukiamas šiandien.

„Šildymo sezonas trunka apie 180-184 dienas. Kadangi šiemet ir šildymas prasidėjo šiek tiek anksčiau, spalio 11 dieną, ir baigėsi vėliau, tai šį sezoną skaičiuojame apie 190 dienų. Tai netradicinis, ilgesnis šildymo sezonas“, – „TV3 Žinioms“ sakė Aplinkos ir energetikos departamento direktoriaus pavaduotojas Kęstutis Karosas.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Radiatorius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Radiatorius

Kad šiųmetis šildymo sezonas ne tik ilgesnis, bet, svarbiausia, pigesnis nei pernai tvirtina ir šilumos tiekėjai. Šiemet šilumos kaina vidutiniškai sumažėjo 8 procentais. Pavyzdžiui Vilniuje ši sumenko 6,5, Panevėžyje 6, Klaipėdoje ir Šiauliuose apie 13, o Kaune net 15 procentų.

„Ir dėl šiltesnės žiemos standartinis butas šiuose miestuose už šildymą mokėjo vidutiniškai apie 80 eurų. Pernai toks butas sumokėjo apie 90 eurų“, – aiškino Šilumos tiekėjų asociacijos prezidentas Vytautas Stasiūnas.

004A3752
004A3752

Dviem savaitėmis vėliau nei pernai šildymo sezoną nutrauks ir Kaunas.

„Šildymo sezonas yra baigiamas, kai tris paras iš eilės vidutinė paros temperatūra yra didesnė nei 10 laipsnių šilumos. Šiandien dienai to dar neturime, tačiau tikimės, kad artimiausios dvi paros bus šiltos ir pirmadienį šildymą galėsime pabaigti“, – „TV3 Žinioms“ tvirtino Kauno savivaldybės energetikos skyriaus vedėjo pavaduotojas Saulius Meškauskas.

Tuo tarpu Klaipėdoje šildymo sezonas baigiamas šiandien nors ir nesulaukus reikiamos temperatūros.

Daugiabučių bendrijos, kurios pačios skelbia apie šildymo sezono pradžią ar pabaigą, surinkusios daugiau nei pusės gyventojų parašus, šildymo sezoną gali nutraukti kada tik to užsimano, skelbia „TV3 Žinios“.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min