Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 30, 09:22

NŠA kviečia paremti atstatomas Ukrainos mokyklas

Nacionalinė švietimo agentūra kreipiasi į šalies verslo bendruomenę kviesdama paremti atstatomas Ukrainos mokyklas, rašoma NŠA pranešime spaudai.
Sudegusi mokykla Avdijivkoje
Sudegusi mokykla Avdijivkoje / Donecko srities administracijos nuotr.

Birželio mėnesio duomenimis, Ukrainoje dėl karo veiksmų buvo sugriauta ar apgadinta apie 20 proc. visų šalies vidurinių mokyklų ir vaikų darželių. Ukraina siekia iki rugsėjo 1-osios atstatyti kaip įmanoma daugiau mokyklų, kad vaikai galėtų normaliai pradėti naujus mokslo metus. Tai sunkus uždavinys, nes daug mokyklų reikės rekonstruoti ar pastatyti iš naujo. Be to, atstatytoms mokykloms bus reikalinga ir techninė įranga.

Tarp ukrainiečių atstatinėjamų mokyklų – Kijevo srities Bučos rajone, Hostomelyje, veikiantis licėjus Nr.1 ir gimnazija Nr.1. Nacionalinė švietimo agentūra kviečia Lietuvos įmones, verslo asociacijas, įstaigas ir organizacijas pagal galimybes prisidėti prie jų aprūpinimo nauja ugdymui skirta technine įranga.

Hostomelio licėjus perdavė NŠA trūkstamos įrangos sąrašą. Mokyklai reikia 68 stacionarių kompiuterių, 70 nešiojamųjų kompiuterių, 50 spausdintuvų, 40 projektorių, 35 interaktyvių lentų, 22 dokumentų kamerų, 30 išorinių optinių kaupiklių, 30 akustinių sistemų, 2 išorinių SSD kaupiklių, 15 laminavimo aparatų.

Atstatomos Hostomelio gimnazija prašo mokyklai nupirkti 20 nešiojamųjų kompiuterių, 9 stacionarius kompiuterių su monitoriais ir klaviatūromis, 10 spalvinių spausdintuvų su skenavimo funkcija, 6 laminavimo aparatus, 4 projektorius ir kompiuterinės klasės įrangą: 16 kompiuterių su monitoriais, kompiuterinėmis pelėmis ir kilimėliais.

Pageidautina, kad visa skiriama techninė įranga turėtų programinės įrangos licencijas vieneriems metams.

NŠA kviečia prisidėti prie pramos šioms atstatomoms Ukrainos mokykloms ir įsipareigoja surinkti ukrainiečiams nupirktą naują įrangą bei pristatyti ją į Hostomelio licėjų bei gimnaziją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Pranešimas spaudai“ – tai naujienų agentūrų, juridinių ir fizinių asmenų sukurti bei platinami pranešimai apie paslaugų, gaminių, įmonių ar įstaigų naujienas ir pan. Spręsdama dėl turinio publikavimo UAB „15min“ atsižvelgia į informacijos aktualumą, naudą visuomenei, viešąjį interesą. Už šio turinio skelbimą UAB „15min“ nėra atlyginama. Redakcija turi teisę pranešimus redaguoti, trumpinti, papildyti, šalinti tekste esančias nuorodas ir pavadinimus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min