Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 23d. 05:49

Nuotaikos LVŽS frakcijoje: kas balsuos už G.Nausėdą, kas dar neapsisprendė

Dainius Kepenis, Rima Baškienė, Dainius Gaižauskas ir Rūta Miliūtė
15min ir asmeninio archyvo nuotr. / Dainius Kepenis, Rima Baškienė, Dainius Gaižauskas ir Rūta Miliūtė

Ketvirtadienį valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) spręs, ką remti antrajame prezidento rinkimų ture – nepriklausomą kandidatą ekonomistą Gitaną Nausėdą ar Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių remiamą Seimo narę Ingridą Šimonytę. Kai kurie 15min kalbinti LVŽS frakcijos nariai sakė dar nenusprendę už ką balsuos ar pasirinkimo neatskleidė. Kiti tikino, kad rinksis G.Nausėdą.

„Aš labai daug mąsčiau, daug pliusų ir teigiamų savybių galėčiau pasakyti apie Ingridą Šimonytę, kurią pažįstu daugelį metų, bet po šiandien pokalbio, apsisprendžiau ir balsuosiu už G.Nausėdą“, – komentavo LVŽS priklausanti Seimo pirmininko pavaduotoja Rima Baškienė.

Parlamentarė tikino, kad jai artimi kandidato vertinimai šeimos, kultūros politikos srityse, požiūris į valstybinę kalbą. Anot jos, G.Nausėda – laisvas.

D.Gaižauskas I.Šimonytės prezidente neįsivaizduoja

Partijai priklausantis Dainius Gaižauskas kaip ir partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sakė tikrai nebalsuosiantis už I.Šimonytę.

Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Ingrida Šimonytė
Vidmanto Balkūno / 15min nuotr./ Ingrida Šimonytė

„Kiek stebėjau debatus ir jos požiūrį į valstybę ir pagal valstiečių-žaliųjų programą svarbius klausimus, pasisakymą apie pensijų reformą, vaiko pinigus. Į klausimus, susijusius su antikorupcinės aplinkos gerinimu, išvis neatsakė. Arogancijos ir pasipūtimo... Nežinau. Tokio žmogaus aš tikrai neįsivaizduoju mūsų valstybės prezidentu“, – komentavo jis.

Ar D.Gaižauskas rinksis G.Nausėdą, irgi nežinia.

„Žinau, kad tikrai nebalsuosiu už I.Šimonytę, o dėl G.Nausėdos dar šiek tiek pasvarstysiu argumentus. Bet balsuot tikrai eisiu“, – kalbėjo jis.

Esą gali būti taip, kad Seimo narys biuletenyje žymos nedės už nė vieną – taigi biuletenį tiesiog sugadins.

Partijai nepriklausanti Rūta Miliūtė sakė dar neapsisprendusi už ką balsuos.

„Šiandien mūsų frakcijoje lankėsi vienas iš kandidatų, mes išklausėme atsakymus į klausimus, kuriuos buvome pateikę, perskaitėme ir kitos kandidatės laišką, man asmeniškai dar reikia šiek tiek laiko apsvarstyti ir priimti galutinį asmeninį sprendimą“, – dėstė ji ir pridūrė, kad rinksis tą kandidatą, kuris geriausiai atstovaus jai ir su kuriuo matys perspektyvą dirbti.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rūta Miliūtė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Rūta Miliūtė

L.Staniuvienė ir P.Nevulis rinksis „geriausią“

LVŽS priklausanti Levutė Staniuvienė 15min teigė, kad jos pasirinkimas prezidento rinkimuose – paslaptis.

„Dar neturiu sprendimo, tarsimės su vyru šį vakarą“, – kalbėjo ji.

Seimo narė tikino balsuosianti už patį geriausią: „Ar moterį, ar vyrą, nepasakysiu tikrai. Bet turiu savo favoritą, turiu, tikrai balsuosiu.“

Tik favorito taip ir neįvardijo.

LVŽS narys Petras Nevulis taip pat tikino, kad rinksis „geriausią“. O kas tas geriausias?

„Slaptas balsavimas. Nesakysiu“, – nurodė jis ir tvirtino, kad nuomonė dar gali keistis, o galutinis sprendimas bus priimtas rinkimų dieną.

Teiraujantis, ar gali būti taip, kad rinkimų biuletenį sugadins ar iš viso nebalsuos, P.Nevulis atsakė, kad nežino.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Petras Nevulis
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Petras Nevulis

Reiškė viltį, kad G.Nausėda dėmesio skirtų sveikatinimui

LVŽS narys Dainius Kepenis iš pradžių sakė prezidento rinkimuose palaikysiantis tą kandidatą, kuriam paramą išreikš partija. Vėliau nurodė, kad rinksis G.Nausėdą.

Jis, Seimo nario įsitikinimu, blaiviai žiūri į šeimą, „dvasinio gyvenimo pusę“.

D.Kepenis reiškė viltį, kad tapęs prezidentu, jei taip nutiks, G.Nausėda skirs dėmesio sveikatinimui.

Partijai nepriklausantis Gediminas Vasiliauskas, klausiamas, ką asmeniškai palaikys prezidento rinkimuose, sakė, kad tai – pats sunkiausias klausimas, koks gali būti, ir tikino sprendimo dar neturintis.

„Abu centro dešinės kandidatai tiek man panašūs. Man atrodo paskutinė diskusija bus penktadienį, ko gero, lauksiu penktadienio, – pasakojo parlamentaras. – Kad už kažkurį balsuosiu – ko gero taip, tik nežinau, už kurį.“

J.Jarutis galvoja, A.Nekrošius – už G.Nausėdą, A.Papirtienė - prieš

LVŽS narys Jonas Jarutis tvirtino taip pat dar neturintis sprendimo.

„Sekmadienį jau reikia turėti sprendimą. Gal dar debatus pažiūrėsiu. Turėjom susitikimą, gaila, kolegė Ingrida nebuvo. Dilema yra iš tikrųjų“, – komentavo jis.

Savo poziciją socialiniame tinkle „Facebook“ išdėstė ir nepartinė Aušra Papirtienė.

„Aš nepalaikau Nausėdos. Įrašysiu Skvernelį. Va taip ir balsuosiu“, - nurodė ji. Tai reiškia, kad Seimo narė sugadins biuletenį.

Beje, šį įrašą „mėgsta“ kartu su A.Papirtiene LVŽS frakcijai priklausanti Virginija Vingrienė.

Savo ruožtu LVŽS priklausantis Seimo pirmininko pavaduotojas Arvydas Nekrošius socialinio tinklo paskyroje pranešė remsiantis G.Nausėdą.

„G.Nausėda linkęs į dialogą, o ne monologą; kalbasi, o ne meilikauja“, – nurodė Seimo narys.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gitanas Nausėda
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Gitanas Nausėda

Jo manymu, G.Nausėda geba tinkamai išsakyti ir priimti konstruktyvią kritiką, o tai prezidentui esą ypatingai svarbu.

Pastebėjo silpnų pusių

„Neneigsiu, diskusijos metu išryškėjo ir kiek silpnesnės pusės, kur matėsi kandidato patirties stoka, tačiau noras žinoti ir ieškojimas atsveria tai. Be to, manau, kad susirinkęs profesionalią komandą G.Nausėda neabejotinai užpildytų spragas. Juk nė vienas negalime vienodai puikiai išmanyti visų sričių, todėl stipri, kompetentinga komanda – ne mažiau svarbu už patį kandidatą“, – aiškino A.Nekrošius.

Trečiadienį Seime vyko LVŽS ir partnerių „socialdarbiečių“ frakcijų posėdis, kuriame lankėsi vienas iš kandidatų į prezidentus G.Nausėda. Kita kandidatė I.Šimonytė posėdyje nepasirodė.

G.Nausėda atsakė į „valstiečiams“ rūpimus klausimus, buvo temų, kuriomis kandidatas išsakė prieštaringą LVŽS nuomonę. Daugiau apie posėdį – čia.

„Konservatorių kandidatai“

Prieš prezidento rinkimus LVŽS viešai vienodai vertino abu kandidatus – I.Šimonytę ir G.Nausėdą. Partijos pirmininkas R.Karbauskis abu juos vadino konservatorių kandidatais bei žadėjo trauktis iš valdžios, jei kuris nors iš judviejų taps Lietuvos prezidentu.

„Man akivaizdu, jog išrinkę I.Šimonytę mes aukščiausiame valstybės poste, de fakto, turėsime Vytautą Landsbergį. Kandidatė to nė neslepia – pasisakymuose ji Vytautą Landsbergį apipila komplimentų liūtimi, o oficialioje konservatorių partijos paskyroje, jis jau dabar, kaip minėjau, vadinamas faktiniu Lietuvos vadovu.

Dėl kandidato G.Nausėdos akivaizdu, jog žmogus turi galingą užnugarį – bankus ir stambųjį verslą. Manytina, kad toks prezidentas tiktų ir konservatoriams, kurie daug metų tiems bankams ir verslui tarnauja.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Ramūnas Karbauskis

(...) Balsavimas už bet kurį kitą kandidatą, o ne Saulių Skvernelį, reiškia, kad konservatoriai laimės Prezidento rinkimus. Jeigu taip įvyks, po tam tikro laiko Lietuvos žmonės supras, kad laikotarpis, kuomet valdančiąją daugumą Seime sudarė LVŽS, o Vyriausybei vadovavo Saulius Skvernelis, buvo gurkšnelis laisvės žinoti, laisvės šnekėti ir kurti Lietuvoje. Galų gale išsilaisvinti iš neliečiamųjų gniaužtų“, – artėjant pirmajam prezidento rinkimų turui rašė R.Karbauskis.

Rinkimų naktį jis tikino, kad nebalsuos už nė vieną į antrąjį turą patekusį kandidatą ir biuletenį sugadins. Vėliau jau tikino, kad tikrai nebalsuos už I.Šimonytę.

Prezidento rinkimų diena – sekmadienis. Išankstinis balsavimas rinkimuose jau prasidėjo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min