Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 20d. 13:16 , Atnaujinta: 2019 gegužės 23d. 12:21

Nuotrauka su klaidingai atspausdintu biuleteniu – pokštas, VRK svarsto kreiptis į teisėsaugą

K. Žukausko pokštas
„Facebook“ nuotr. / K. Žukausko pokštas

Pirmadienį socialiniuose tinkluose pasklido rinkimų biuletenio nuotrauka, kurioje matomas klaidingai parašytas Gitano Nausėdos vardas. Pokšto autorius tikino tokiu būdu siekiantis padidinti aktyvumą rinkimuose.

Nuotrauka pasidalino Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus patarėjas Karolis Žukauskas. Nuotraukoje galima matyti, kad prezidento rinkimų biuletenyje G.Nausėdos vardas parašytas klaidingai – Gitaras.

„Jei norite sužinoti, kokią klaidą biuletenyje padarė VRK, eikite balsuoti, jau galima. Kol kas jokių eilių nėra, padidės matyt per pietus ir nuo rytojaus. Šiandien ramu“, – asmeninėje feisbuko paskyroje rašė K.Žukauskas.

Tokie veiksmai yra netoleruotini. Neatmetame galimybės dėl to kreiptis į atitinkamas teisėsaugos institucijas.

Nuotraukos autorius 15min patvirtino, kad Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) iš tiesų jokios klaidos nepadarė, nuotrauka netikra – tai tik pokštas.

Ketvirtadienį VRK pirmininkė L.Matjošaitytė 15min aiškino, kad biuleteniai atspausdinti teisingai, o įvairių pokštų autoriai turi savo motyvus.

„Gal bandoma atkreipti visuomenės dėmesį į rinkimus, gal į kandidatus, gal ir VRK pasiųsti vienokio ar kitokio pobūdžio žinutę. Tikslų yra daug ir skirtingų, o bandymas biuletenius parodyti esant neteisingus nėra gražus veiksmas“, – sakė L.Matjošaitytė.

Vis dėlto VRK pirmininkė pastebėjo, kad pokšto autorius pripažino, kad nuotrauka buvusi netikra.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Laura Matjošaitytė
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Laura Matjošaitytė

„Jis (K.Žukauskas – aut. past.) pripažino, kad tai buvo pokštas. Visuomenei prisipažino, kad nebuvo tokių biuletenių ir tai yra svarbi aplinkybė. Po rinkimų grįšime prie šio klausimo ir viską įvertinsime“, – paaiškino L.Matjošaitytė.

Svarstė kreiptis į teisėsaugą

Pirmadienį VRK išplatino pranešimą, kuriuo rinkėjai patikinami, kad K.Žukausko įrašas socialiniame tinkle tėra pokštas, tiesa – nevykęs.

,,Sąmoningas klaidingų biuletenių nuotraukų platinimas vertinamas kaip siekis diskredituoti rinkimų organizatorių, t. y. VRK. Tokie veiksmai yra netoleruotini. Neatmetame galimybės dėl to kreiptis į atitinkamas teisėsaugos institucijas dėl atsakomybės kaltiems asmenims taikymo“, – teigė VRK pirmininkė Laura Matjošaitytė.

Tuo tarpu G.Nausėdos štabo komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas pokštą prilygino melagingų naujienų skleidimui.

Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aistis Zabarauskas
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr./Aistis Zabarauskas

"(...) tikiuosi mūsų oponentai susilaikys nuo tokių melagingų žinių, kaip šiandien buvo socialiniame tinkle paleista apie neva klaidingą biuletenį rinkimų prezidento, kuriame Gitano vardas yra iškraipytas. Tai yra melaginga žinia", – spaudos konferencijos apie G.Nausėdos kampanijos finansus metu sakė A.Zabarauskas.

Skatina aktyvumą

Pasiteiravus, koks tokio pokšto tikslas, sostinės mero patarėjas aiškino, kad tokiu būdu daugiau žmonių sužinos apie išankstinio balsavimo pradžią.

„Jeigu būčiau pasakęs – „prasidėjo išankstinis, eikite balsuoti“, niekam nebūtų įdomu. Dabar daugiau žmonių sužinojo. Plius (tikslas – aut. past.) – parodyti, iki kokio lygio VRK kliurkos tapo norma, kad net klaida biuletenyje kai kam atrodo kaip reali VRK darbo pasekmė“, – atsakyme 15min rašė K.Žukauskas.

Pakartotinis balsavimas prezidento rinkimuose vyks gegužės 26 d., kartu su rinkimais į Europos Parlamentą.

Į antrąjį turą pateko Seimo narė Ingrida Šimonytė ir ekonomistas G.Nausėda. Pastarąjį I.Šimonytė pirmajame ture aplenkė beveik 5 tūkst. balsų.

Išankstinis balsavimas prasidėjo gegužės 20 d. ir tęsis iki gegužės 24 d.

Aktyvumas pirmajame rinkimų ture siekė beveik 57 proc., o išankstinio balsavimo metu savo valią pareiškė dešimtadalis balso teisę turinčių šalies gyventojų.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“programoje, kuria siekiama stabdyti melagingų naujienų plitimą socialiniame tinkle.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Ekspertai pataria

Video

00:48
00:10
01:32

Visi į lauką!

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Namų šefas

Konkursas
Parašykite atsiliepimą apie 15min