TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Nuteistosios mezga kojines Afganistano vaikams ir moterims

Mezginiai
Alvydo Tamošiūno nuotr. / Mezginiai
Šaltinis: 15min
0
A A

Panevėžio pataisos namai prisideda prie akcijos „Geros širdys – šiltos kojos“. Nuteistosios iki 2010 m. spalio 1 dienos megs kojines moterims ir vaikams, kurias į Afganistano Goro provinciją lapkritį nugabens PAG-12 – misijai Afganistane besirengianti Goro provincijos atkūrimo grupės dvyliktoji pamaina.

„Iš misijų Gore grįžę Lietuvos kariai pasakoja, jog dėl skurdo dažna šeima neišgali pasirūpinti šiltais drabužiais ir vaikų apavu. O žiemos čia itin atšiaurios ir šaltos. Visame Afganistane jaučiama milžiniška humanitarinės ir socialinės pagalbos stoka. Todėl Panevėžio pataisos namuose atliekančios bausmę moterys, išgirdę apie kilnią misiją – padėti labiausiai pažeidžiamai grupei žmonių peržiemoti – sutiko ilgai nesvarstydamos,“ – teigia Kalėjimų departamento atstovė spaudai Vilma Budėnienė.

Pasak pareigūnės, moterys jautriai sureagavo į žinią, kad iš po žiemos vaikams Afganistane netgi amputuojamos nušalusios galūnės. Per keletą savaitgalio dienų 4 nuteistosios numezgė 45 poras kojinių. Kaip teigia Panevėžio pataisos namų administracija, norą savo darbu paremti vaikus iš 314 šiuo metu atliekančių bausmę moterų pareiškė apie 70 nuteistųjų.

Prie organizuojamos akcijos prisidės ir Kalėjimų departamento bei Panevėžio pataisos namų darbuotojai. Jie parems iš namų atneštais siūlais, kuriais nuteistosios galės pamarginti ir paįvairinti kojinytes raštais.

Tai ne pirmas kartas, kada administracijos paragintos Panevėžio pataisos namuose atliekančios bausmę moterys prisideda prie panašių renginių: 2008 m. ir 2009 m. jos dalyvavo akcijoje „Padovanok šilumą vaikams“, kurios metu ruošė dovanėles, skirtas vaikų globos namų auklėtiniams. Atsidėkodami Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namai surengė moterims koncertą.

Akciją „Geros širdys – šiltos kojos“ organizuoja VšĮ „Savanorių centras“ kartu su minėta PAG–12 – karių pamaina, suformuota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Algirdo mechanizuotojo pėstininkų bataliono pagrindu.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min