Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti
2022 01 03

NVSC: praėjusią savaitę sergamumas gripu bei kitomis peršalimo ligomis didėjo

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras (NVSC) informuoja, kad Lietuvoje paskutiniąją praėjusių metų savaitę bendras sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis padidėjo, taip pat išaugo ir gripo atvejų skaičius. 2021 m. gruodžio 27–2022 m. sausio 2 d. bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 53 atvejus 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę – 42,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų, pranešė NVSC.
Peršalimo ligos
Peršalimo ligos / 123RF.com nuotr.

NVSC duomenimis, praėjusią savaitę (52-ąją 2021 m. savaitę) daugiausia sergančiųjų – 64 atvejai 10 tūkst. gyventojų – užregistruota Klaipėdos apskrityje, mažiausia – 37,7 atvejo 10 tūkst. gyventojų – Utenos apskrityje.

Lietuvoje paskutiniąją praėjusių metų savaitę diagnozuoti 33 gripo atvejai, gruodžio 20–26 d. gripu sirgo 28 asmenys.

Praėjusią savaitę Lietuvoje dėl gripo ligoninėje gulėjo penki 0–17 metų amžiaus asmenys (vienas iš jų gydomas intensyvios terapijos skyriuje).

2020–2021 m. gripo sezono 52-ąją savaitę bendras Lietuvos gyventojų sergamumo rodiklis buvo 25,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o 2021–2022 m. gripo sezono 52-ąją savaitę daugiau nei du kartus didesnis – 53 atvejai 10 tūkst. gyventojų.

Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2021 m. 51 sav. nebuvo paimta ėminių dėl gripo viruso nustatymo, todėl gripo virusas išskirtas nebuvo. Iš viso nuo 40 m. savaitės buvo tirti 5034 ėminiai, iš jų trijuose mėginiuose išskirtas gripo virusas (A(H3)).

NVSC specialistai primena, kad skiepytis nuo gripo galima viso gripo sezono metu. Pakankamo antikūnų titro organizme susidarymui reikalingas maždaug dviejų savaičių laikotarpis. Dėl skiepų reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

Gripo sezono metu taip pat svarbu nepamiršti ir kitų profilaktikos priemonių: kruopščiai plaukite rankas su muilu ir vandeniu arba naudokite rankų dezinfekcijos priemones, nuolat vėdinkite ir drėgnu būdu valykite patalpas, laikykitės kosėjimo ir čiaudėjimo etiketo (prisidenkite burną ir nosį vienkartine servetėle, kurią iš karto išmeskite į šiukšliadėžę), pajutę į gripą panašius simptomus (karščiavimą, kosulį, gerklės, galvos, sąnarių skausmus ir kt.), kreipkitės į savo šeimos gydytoją telefonu.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius