Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

O.Gazmanovas kreipėsi į Kremlių, kad jis padėtų bylinėtis su Lietuva ir Latvija

Olegas Gazmanovas su Vladimiru Putinu
„Scanpix“/„RIA Novosti“ nuotr. / Olegas Gazmanovas su Vladimiru Putinu
Šaltinis: 15min
4
A A

Sovietų Sąjungą dainomis šlovinantis Rusijos dainininkas Olegas Gazmanovas ketina bylinėtis su Latvija ir Lietuva, į kurias jis nebuvo įleistas. Ir Lietuva, ir Latvija į nepageidaujamų asmenų sąrašą dainininką yra įtraukusi dėl Rusijos agresiją remiančios propagandos.

Interviu portalui sobesednik.ru O.Gazmanovas sakė, kad kreipėsi užtarimo į Rusijos valdžią – paprašė padėti jam susirasti advokatą, kad galėtų pateikti ieškinį abiem valstybėms.

Krymo okupaciją remiantis ir Sovietų Sąjungą dainose ir pasisakymuose šlovinantis dainininkas piktinosi Lietuvos užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus teiginiais, kad į Lietuvą jis neįleistas dėl agresyvios propagandos, susijusios su Rusijos agresija kaimyninėse šalyse.

„Kas yra agresyvi? Tegu paaiškina. Bet jie su manim nediskutuos. Tegu jie parodo žodžius, kurie gali parodyti mano agresiją Lietuvos ar kieno nors kito atžvilgiu“, – skundėsi Vladimiro Putino apdovanotas dainininkas.

Jis piktinosi ir dėl kritikos jo atliekamai dainai „Pagamintas SSRS“ („Сделан в СССР“). Joje skamba žodžiai „Ukraina ir Krymas, Baltarusija, Moldova – tai mano šalis! Sachalinas, Kamčatka, Uralo kalnai – tai mano šalis! Krasnodaro kraštas, Sibiras ir Pavolgys, Kazachstanas, Kaukazas, ir Pabaltijys... Aš gimiau Sovietų Sąjungoj, padarytas aš SSSR!“.

„Esu gimęs Baltijos šalyse, ir atskleisiu baisią paslaptį visiems Lietuvos valdžios atstovams – jie irgi yra gimę Sovietų Sąjungoje“, – aiškino O.Gazmanovas ir pridūrė, kad tokiu atveju reikėtų į persona non grata sąrašą įtraukti ir Paulą McCartney už dainą „Back in USSR“.

O.Gazmanovas Jūrmaloje yra nusipirkęs butą, ir dabar taip pat skundėsi negalintis į jį nuvykti.

Dariaus Jakubausko nuotr./Olego Gazmanovo koncertas
Dariaus Jakubausko nuotr./Olego Gazmanovo koncertas

Dainininkas rugpjūčio mėnesį nebuvo įleistas į Lietuvą. O.Gazmanovą Lietuvos institucijos į nepageidaujamų asmenų sąrašą įtraukė dėl propagandos, remiančios Rusijos agresiją kaimyninėse šalyse, sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

L.Linkevičius sakė detalesnės informacijos apie draudimą atvykti į Lietuvą negalintis teikti dėl duomenų apsaugos reikalavimų.

L.Linkevičiaus teigimu, Lietuva gerbia žodžio laisvę, bet ji nėra suderinama su karo propaganda. „Mes gerbiame žodžio laisvę, bet yra tam tikros linijos, kurios nereikėtų kirsti, kai kalbame apie smurto, agresijos, karo garbinimą. Tai prisideda prie eskalavimo – tai ne tik žodžio laisvė, bet ir kėsinimasis į nacionalinį saugumą ir stabilumą“, – kalbėjo ministras.

2014 m. liepą Latvijos Užsienio reikalų ministerija įtraukė jį ir dar kelis kitus Rusijos dainininkus bei aktorius į sąrašą asmenų, kurie nepageidaujami šalyje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min