Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Operetės festivalis pažindins su klasikos kūriniais iš Prancūzijos

Pirmasis festivalio koncertas vyko Muzikinio teatro seodelyje
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Pirmasis festivalio koncertas vyko Muzikinio teatro sodelyje
Šaltinis: Laikraštis „15 minučių“
0
A A

Kauno valstybinio muzikinio teatro sodelyje sekmadienį prasidėjęs IX tarptautinis festivalis „Operetė Kauno pilyje“ šiemet klasikinės muzikos gerbėjams pristato prancūzų operą ir operetę.

Įvairiu laikmečiu Prancūzijoje sukurtus klasikos kūrinius atliks ne tik vietos atlikėjai, bet ir svečiai, pasirodantys garsiausiose pasaulio scenose.

Žiūrovų laukiamo festivalio pradžios nuotaikas kiek aptemdė liūdna žinia apie prezidento Algirdo Mykolo Brazausko mirtį. Tačiau organizatoriai teigė net nesvarstę galimybės atšaukti suplanuotų renginių.

„Keistas sutapimas: festivalio atidarymo koncertas, tarsi nujaučiant šią nelaimę, buvo suplanuotas labai iškilmingas. 600-ųjų Žalgirio mūšio metinių paminėjimui atrinkti kūriniai, kuriuos atliko Lietuvos karinių oro pajėgų pučiamųjų instrumentų orkestras, vyrų vokalinis ansamblis „Opus Vocalis“ ir solistai Giedrius Prunskus, Žanas Voronovas, Mindaugas Zimkus ir Antanas Kulakauskas, skambėjo lyg specialiai išėjusiam prezidentui“, – sakė festivalio „Operetė Kauno pilyje“ direktorius Danielius Vėbra.

Kiti du koncertai, numatyti liepos 4 ir 5 dienomis, įvyks tradicinėje vietoje – Kauno pilies pašonėje.

D.Vėbra džiaugėsi, kad į šių metų koncertus atvyks pasaulinio garso solistai. Vienas jų – šiemet vasarį Milano teatre „La Scala“ debiutavęs Romanas Polisadovas (bosas, Latvija), liepos 4-osios vakarą atliksiantis arijas iš skirtingų prancūzų kompozitorių romantinių operų. O liepos 5-ąją operos vietą užims prancūzų operetės. Greta būrio Lietuvos publikos mylimų vietinių solistų, tarp kurių – ir maestro Virgilijus Noreika, taip pat pasirodys ir viešnia iš Prancūzijos Alketa Cela (sopranas). Iš Albanijos kilusi atlikėja laukiama garsiausiose pasaulio scenose.
 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min