Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 gruodžio 22d. 12:14 , Atnaujinta: 2020 gruodžio 22d. 15:30

L.Kasčiūnui į Seimą iškviesta policija, bet pareigūnų neprireikė – jam izoliuotis nebuvo privaloma

Laurynas Kasčiūnas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Laurynas Kasčiūnas
Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas antradienį parlamento posėdyje dalyvavo ir balsavo iš vertėjams skirtos kabinos. Tokia galimybė jam buvo suteikta, kad valdantieji neprarastų balsų priimant valstybės biudžetą tuomet, kai L.Kasčiūnas po kontakto su sergančiu koronavirusu asmeniu turėjo saviizoliuotis. „Valstietis“ Dainius Gaižauskas kolegai į Seimą iškvietė policiją. Tiesa, per posėdžio pertrauką konservatorius paliko kabiną, iš kurios dirbo.

Vilniaus apskrities policija naujienų agentūrai BNS patvirtino sulaukusi pranešimo, kad vienas parlamentaras pažeidžia saviizoliacijos tvarką.

„13.51 val. gautas pranešimas, kad Seimo narys dabar turi būti saviizoliacijoje, bet pranešėjas jį matė Seimo salėje“, – BNS sakė sostinės policijos atstovė Julija Samorokovskaja.

Jos teigimu, sulaukus pranešimo pareigūnai susisiekė su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais, kurie informavo, jog L.Kasčiūnas nėra įtrauktas į saviizoliuotis turinčių asmenų sąrašus, tad pranešimas nėra pagrįstas.

Tą patį NVSC nurodė ir 15min.

„NVSC izoliaciją paskiria asmenims, apie su kuriais turėtą didelės rizikos sąlytį epidemiologinio tyrimo metu nurodo koronavirusu užsikrėtęs asmuo. Paprastai tariant, jei asmuo nenurodys žmogaus, kuris galėjo turėti rizikingą sąlytį, galimybės paskirti izoliaciją tokiam žmogui nebus“, – teigė NVSC visuomenės informavimo specialistė Justina Petravičienė.

Ji patikino, jog NVSC negavo informacijos apie L.Kasčiūno galimai turėtą sąlytį su užsikrėtusiuoju.

„Todėl situacijos pakomentuoti negalime“, – pridūrė J.Petravičienė.

Įsitaisė vertėjų kabinoje

Seimo narius nenustebti, kad matys L.Kasčiūno balsavimą, nors salėje jo nėra, įspėjo posėdžiui pirmininkaujantis konservatorius Jurgis Razma.

Jis tikino, kad L.Kasčiūnas yra izoliacijoje, o jam balsuoti sudarytos galimybės iš vertėjams skirtos kabinos Seimo salėje.

Tačiau opoziciją toks pranešimas papiktino.

„Iš valdančiųjų Kasčiūnui sudarytos galimybės izoliuotis ir balsuoti, ar opozicijos atstovai buvo informuoti apie tokią galimybę?“ – klausė „valstietis“ Valius Ąžuolas.

„Laisvės ir teisingumo“ partijos pirmininkas Remigijus Žemaitaitis priminė, kad saviizoliacijoje esantiems asmenims draudžiama palikti namus, o tai padarius gresia bauda nuo 500 iki 1500 eurų.

„Ką jūs darot, po velnių?“ – klausė R.Žemaitaitis.

Ką jūs darot, po velnių?

„Aš nekalbu apie tuos, kurie yra privalomoj saviizoliacijoj. Mes kalbame apie atvejus, kai Seimo narys pats mano, kad galėjo turėti netinkamų kontaktų, bet tokio oficialaus perspėjimo jis neturi. (...) Tiems, kurie yra priverstinėje izoliacijoje, taip, galioja operacijų vadovo nustatyta tvarka. (...) Tai skirkime“, – dėstė J.Razma.

Ragino kviesti policiją

„Valstietis“ D.Gaižauskas neatlyžo ir siūlė į Seimą iškviesti policiją.

„Ar aš gerai supratau, kad Laurynas Kasčiūnas yra saviizoliacijoje? Jeigu jis yra saviizoliacijoje, kaip jis gali balsuoti? Jeigu jis šiuo metu yra salėje ir pažeidžia saviizoliacijos tvarką, Seimo pirmininkės prašau skubiai imtis veiksmų siekiant pažeidimą pataisyti. Jeigu pažeidimas daromas tyčia, prašau kreiptis į policiją, kad surašytų protokolą už saviizoliacijos taisyklių pažeidimą“, – ragino Seimo narys, o galiausiai pats ir paskambino pareigūnams.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainius Gaižauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Dainius Gaižauskas

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje COVID-19 pacientų skyriuje savanoriaujantis konservatorius Paulius Saudargas gynė L.Kasčiūną ir kaip ir J.Razma teigė, kad kolega izoliavosi savanoriškai.

„Jis nėra privaloma tvarka saviizoliacijoje. Jis nėra gavęs iš Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) jokio nurodymo būti saviizoliacijoje“, – kalbėjo P.Saudargas ir pažymėjo, jog L.Kasčiūno tarp Seimo narių posėdžių salėje nėra, jis pasodintas atskirai nuo visų.

Izoliavosi, bet dirba iš Seimo

Pats L.Kasčiūnas 15min paaiškino savanoriškai izoliavęsis po kontakto su COVID-19 užsikrėtusiu Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto biuro darbuotoju.

„Seimas suorganizavo galimybę [dirbti] visiems Seimo nariams, kurie yra, pabrėšiu, savarankiškoje saviizoliacijoje, tokią galimybę“, – aiškino jis ir pasakojo į Seimo pastatą patekęs avariniu liftu be kontaktų su kolegomis.

Nežinau, ar opozicijos atstovai bent jau domėjosi tokia galimybe. Kas nori dirbti savo darbą, tas domisi.

L.Kasčiūnas skaičiavo, kad nuo kontakto su susirgusiu biuro darbuotoju jau praėjo beveik šešios paros, o pirmadienį jis esą pasidarė testą, kurio atsakymas neigiamas.

Visgi, politikas pripažino, kad saviizoliacijos nutraukti negalėtų, nes tam reikia arba keturiolikos dienų, arba po 10 dienų nuo kontakto sulaukus atlikto neigiamo testo rezultato.

Jis abejojo, kad opozicijos atstovai išvis domėjosi tokia galimybe dirbti, nors ir yra izoliacijoje.

„Čia ne manęs reiktų klausti. Nežinau, ar opozicijos atstovai bent jau domėjosi tokia galimybe. Kas nori dirbti savo darbą, tas domisi“, – aiškino jis.

Privalo izoliuotis be jokių NVSC nurodymų

NVSC dar rugsėjį paskelbė, kad asmenys, turėję didelės rizikos sąlytį su užsikrėtusiuoju COVID-19, tai yra, artimą kontaktą mažesniu nei 2 metrų atstumu ilgiau nei 15 minučių arba tiesioginį fizinį kontaktą, pavyzdžiui, spaudžiant ranką, privalo nedelsiant, be jokių atskirų NVSC nurodymų, izoliuotis.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nacionalinis visuomenės sveikatos centras
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Nacionalinis visuomenės sveikatos centras

„Tai reiškia, kad jei, pavyzdžiui, kolegai, su kuriuo sėdėjote vienam kabinete ar bendradarbiui, su kuriuo naudojotės bendromis valgyklos patalpomis pietų metu, patvirtintas koronavirusas, sužinoję apie tai, privalote iš karto izoliuotis.

Apie tai, kad turėjo kontaktą, tokiu atveju informaciją NVSC turi pateikti užsikrėtusysis“, – rašoma NVSC svetainėje.

Žmonės, turėję sąlytį su sergančiuoju COVID-19, NVSC specialistų skambučio turėtų laukti kelias dienas.

Jei jie vis dėlto nepaskambina, žmonės turėtų kreiptis NVSC karštosios linijos telefono numeriu ir informuoti apie turėtą sąlytį bei laukti tolesnių NVSC nurodymų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

15MAX

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

07:38
00:50
01:14

Esports namai

Maistas

15MAX

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie 15min