Dabar populiaru
Publikuota: 2020 birželio 25d. 15:11

G.Nausėda keičia tris pagrindinius patarėjus: pamainos dar nerado tik A.Zabarauskui

Gitanas Nausėda
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Gitanas Nausėda ir Aistis Zabarauskas kartu dirbo nuo pat G.Nausėdos sprendimo siekti valstybės vadovo posto.

Prezidentūra ketvirtadienį patvirtino žiniasklaidoje paskelbtas žinias apie trijų šalies vadovo Gitano Nausėdos vyriausiųjų patarėjų pasitraukimą ir įvardijo, kas pakeis du iš jų. Nacionalinio saugumui grupei vietoj Jono Vytauto Žuko vadovaus dabartinis prezidento patarėjas Darius Kuliešius. Švietimo, mokslo ir kultūros grupei vietoj Sonatos Šulcės vadovaus istorikė Jolanta Karpavičienė, o naujasis Komunikacijos grupės vadovas, kuris pakeis pasitraukiantį Aistį Zabarauską, bus paskelbtas liepą.

„Pirmieji kadencijos metai yra vienas sudėtingiausių etapų, kuomet reikia praminti naujus dalykinių ryšių takus Prezidento institucijos santykiuose tiek su kitomis valdžios grandimis ir visuomenės grupėmis, tiek čia, institucijos viduje, tarp patarėjų grupių. Tuo pat metu reikia brėžti aiškias politines linijas ir jas įgyvendinti.

Nuoširdžiai dėkoju savo patarėjams už jų indėlį formuojant Prezidento politiką pirmaisiais metais. Mano pasitikėjimas šiais žmonėmis ir pagarba jiems nesibaigia su jų paskutine darbo diena, bet pasipildo žmogišku dėkingumu. Pradėtus darbus tęs ir plės savomis iniciatyvomis naujieji grupių vadovai“, – pranešime spaudai sakė G.Nausėda.

Anot Prezidentūros, ankstesni grupių vadovai priėmė sprendimus tęsti darbus kitose srityse.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aistis Zabarauskas
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Aistis Zabarauskas

J.V.Žukas vystys privačią veiklą, S.Šulcė tęs kūrybinį ir mokslinį darbą, o A.Zabarauskas grįš į privatų sektorių. Pastarasis su G.Nausėda dirbo nuo pat pernai vykusių prezidento rinkimų kampanijos pradžios, o J.V.Žukas ir S.Šulcė prie šalies vadovo komandos prisijungė jam jau pradėjus eiti pareigas.

Nacionalinio saugumo grupės vadovas, teisininkas D.Kuliešius prezidento komandoje pradėjo dirbti pernai rugpjūtį. Anksčiau jis dirbo susisiekimo ministro Roko Masiulio patarėju, kur buvo atsakingas už nacionalinio saugumo klausimus, antikorupcinės aplinkos sistemos kūrimą, gerojo valdymo standartų diegimą. D. Kuliešius yra dirbęs Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyboje.

15min nuotr./Prezidentūroje apskritojo stalo diskusijoje korupcijos prevencijos tema
15min nuotr./Prezidentūroje apskritojo stalo diskusijoje korupcijos prevencijos tema

Naujoji vyriausioji prezidento patarėja J.Karpavičienė yra humanitarinių mokslų daktarė, daugiau nei dešimt metų Valdovų rūmuose vadovavo kultūrinei veiklai. Ji yra Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto Senovės ir vidurinių amžių istorijos katedros docentė, turi dvidešimties metų mokslinės ir pedagoginės veiklos bei tarptautinio bendradarbiavimo mokslo srityje patirtį, yra Muziejų tarybos narė, Tarptautinės muziejų tarybos Lietuvos skyriaus valdybos pirmininkė.

Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Jolanta Karpavičienė
Josvydo Elinsko / 15min nuotr./Jolanta Karpavičienė

Birželio mėnesį darbą G.Nausėdos komandoje taip pat baigia Teisės grupės patarėjos Ieva Saudargaitė bei Vida Petrylaitė. I.Saudargaitė planuoja tęsti karjerą valstybės tarnyboje, o V.Petrylaitė savo profesinę veiklą apsisprendė skirti moksliniam ir pedagoginiam darbui Vilniaus universitete.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Aplinka produktyvumui

Video

11:42
10:55
10:05

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min