2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2013 04 29

Pabėgėlių klausimais konsultuojantis advokatas: suteikti politinį prieglobstį Neringai Venckienei nėra pagrindo

Nors Neringos Venckienės bendražygiai teigia, kad ji gali prašyti politinio prieglobsčio užsienyje, pabėgėlių klausimais konsultuojantis advokatas LNK Žinių tarnybai sako, jog suteikti tokį statusą Seimo narei nėra pagrindo.
Neringa Venckienė
Neringa Venckienė / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Tai, kad N.Venckienė savo noru nebegrįš į Lietuvą ir prašys politinio prieglobsčio užsienyje, sekmadienį teigė „Drąsos kelio“ partijos narys, Seimo narys Valdas Vasiliauskas. Jis svarstė, kad N.Venckienė galimai pabėgo į JAV arba Didžiąją Britaniją. 

Pabėgėlių klausimais konsultuojantis advokatas Laurynas Biekša įsitikinęs, kad demokratinės šalys suteikti politinio prieglobsčio N.Venckienei neturi pagrindo. 

„Tiek baudžiamasis procesas, kuris pradėtas prieš N.Venckienę, tiek kiti prieš ją atlikti teisiniai veiksmai jos atžvilgiu nėra sukėlę jokių šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų, ir aš nemanau, kad yra pagrindas teigti, jog ateityje šios priemonės galėtų šiurkščiai pažeisti jos teises. Aš manau, kad jeigu tai būtų valstybė, kuri taiko tarptautinei teisei Ženevos konvencijoje nustatytus kertinius pabėgėlio teisės principus, mano supratimu, N.Venckienė neturėtų gauti prieglobsčio tokioje šalyje“, – LNK sakė L.Biekša.  

Tuo tarpu buvęs policijos komisaras Alvydas Sadeckas teigia, kad įtariamųjų slapstymasis apsunkina darbą pareigūnams, tačiau visiškai išvengti bylos nepadeda. 

„Anksčiau ar vėliau tas slapstymasis atveda į tai, kad tenka grįžti ir atsakyti už padarytus darbus. Taip kol kas rodo mūsų daugiau kaip 20 metų istorija“, – LNK sakė A.Sadeckas. 

Pasak advokato, jeigu N.Venckienės buvimo vietą nustačiusi prokuratūra prašytų išduoti ją, jos ekstradicijos bylą šalis nagrinėtų tik sutikusi jai suteikti prieglobsti ar ne. Jeigu priglausti politikę būtų atsisakyta, išdavimo procedūra užtruktų ilgiausiai metus. 

Kaip skelbė 15min.lt, policijai jau nurodyta nustatyti Seimo narės buvimo vietą. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Aktorius Giedrius Savickas: džiaugiuosi įžiebęs Kalėdų eglę nematančių žmonių mintyse ir širdyse
Reklama
Kalėdas pasitinkantis Linas Adomaitis kviečia „išgirsti“ Kauno miesto Kalėdų eglutę
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Parašykite atsiliepimą apie 15min