Dabar populiaru
Publikuota: 2009 sausio 14d. 09:59

PAG- 8 kariai Goro provincijos pabėgėlių departamentui perdavė maisto ir drabužių

Goro provincijos pabėgėlių departamentui buvo perduota maisto ir drabužių.
KAM nuotr. / Goro provincijos pabėgėlių departamentui buvo perduota maisto ir drabužių.

Antradienį Čagčarane Lietuvos vadovaujamos Afganistano Goro provincijos atkūrimo grupės aštuntosios pamainos (PAG-8) kariai Goro provincijos pabėgėlių departamentui perdavė maisto ir drabužių.

„Šiuo metu apie 260 šeimų gyvena perkeltųjų asmenų stovykloje, jiems labai trūksta maisto ir kitų būtiniausių daiktų. Mūsų centrinė valdžia kol kas nėra pajėgi suteikti reikiamos pagalbos šiems žmonėms, todėl jūsų pagalba yra labai reikalinga“, – dėkodamas PAG-8 kariams sakė Pabėgėlių departamento direktorius Abdul Rayf Kafyri.

Kaip teigiama Krašto apsaugos ministerijos pranešime, per karą Afganistane daug afganistaniečių prieglobsčio ieškojo kaimyninėse valstybėse – Irane, Pakistane. Pagerėjus saugumo situacijai, dalis jų grįžo į Tėvynę, tačiau ne visi galėjo grįžti į namus. Atsirado daug tokių asmenų, kurie neturėjo kur gyventi. 2006 metais Čagčarano merija Goro provincijos pabėgėlių departamentui skyrė žemės netekusių namų ir perkeltųjų asmenų stovyklai įrengti. Padedant kelioms tarptautinėms nevyriausybinėms organizacijoms, 2007 metais stovykloje buvo įkurtos patalpos, kuriose galėjo apsistoti 110 šeimų, o 2008 metais – dar 150 šeimų.

Paprastai nuolatinės gyvenamosios vietos neturinčių žmonių skaičių papildo nuo sausros nukentėjusios šeimos, taip pat žmonės iš rajonų, kuriuose įsiplieskia tarpgentiniai konfliktai. Šiuo metu visoje Goro provincijoje užregistruota apie 330 šeimų, neturinčių gyvenamosios vietos.

Turime remti vietinės valdžios institucijas, kelti jų autoritetą tarp vietos gyventojų, todėl paramą perduodame departamentui, kuris yra atsakingas už pagalbą perkeltiesiems asmenims, o nedalijame jos patys. Teigia majoras G.Latvys.

Pasak pabėgėlių departamento direktoriaus, pastaruoju metu perkeltųjų asmenų skaičius Goro provincijoje mažėja, nes saugumo situacija provincijoje yra geresnė nei anksčiau. Tačiau dar nemažai pabėgėlių iš Goro yra Irane ir kitose aplinkinėse šalyse ir, kai jie nuspręs grįžti, situacija gali pablogėti.

„Turime remti vietinės valdžios institucijas, kelti jų autoritetą tarp vietos gyventojų, todėl paramą perduodame departamentui, kuris yra atsakingas už pagalbą perkeltiesiems asmenims, o nedalijame jos patys. Departamento darbuotojai puikiai žino esamą situaciją, todėl galės tinkamai paskirstyti pagalbą pagal nusistatytus prioritetus“, – sakė Civilių ir karių bendradarbiavimo skyriaus viršininkas majoras Gediminas Latvys.

Šiuo metu Afganistano Goro provincijoje tarnauja jau aštunta Lietuvos vadovaujama PAG pamaina. Tai jau antroji provincijos atkūrimo grupė, suformuota Krašto apsaugos savanorių pajėgų pagrindu. Lietuvos vadovaujamoje PAG be Lietuvos karių ir civilių taip pat tarnauja Danijos, Kroatijos, JAV, Ukrainos ir Gruzijos kariškiai.

Lietuvos vadovaujama PAG misija Afganistano Goro provincijoje pradėjo veikti 2005 m. birželio mėnesį. Pagrindinė PAG užduotis – padėti Afganistano valdžiai plėsti įtaką provincijoje, užtikrinti saugumą ir sudaryti tinkamas sąlygas provincijai atkurti. PAG – tai NATO Tarptautinėms saugumo paramos pajėgoms priklausanti Lietuvos vadovaujama bendra civilinė ir karinė misija.

Temos: 1 Pabėgėliai
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Maistas

Eurovizija 2018

Sveikata

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min