TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Pagalba pabėgėliams – beveik 2,5 mln. Lt

Pabėgėliai
Eglės Digrytės nuotr. / Pabėgėliai
Šaltinis: 15min
0
A A

Penkiems projektams, įgyvendinantiems Europos pabėgėlių fondo 2013 metų programą – paskutinę iš 2008-2013 m. finansinio laikotarpio, skirtas finansavimas. Šiais projektais bus gerinama prieglobsčio priėmimo ir apgyvendinimo sistema, užtikrinamas prieglobsčio prašytojų teisių įgyvendinimas ir skatinama integracija, gerinamos prieglobsčio suteikimo Lietuvos Respublikoje procedūros.

Prieglobsčio prašytojams bus teikiama humanitarinė, medicininė, socialinė ir psichologinė pagalba, individualios ir grupinės konsultacijos, teisinės ir vertimo paslaugos, mokoma lietuvių kalbos bei kt. Prieglobstį gavusiems užsieniečiams bus teikiama materialinė parama pažeidžiamiems asmenims, sveikatos priežiūros paslaugos, teisinės, psichologinės konsultacijos, profesinio mokymo, lietuvių kalbos kursai, kompiuterinio raštingumo užsiėmimai ir kt.

Numatoma, kad šių projektų veiklose dalyvaus 700 žmonių – 500 prieglobsčio prašančių ir 200 jį gavusių užsieniečių. Šiems projektams įgyvendinti iš viso skirta 2 mln. 438 tūkst. Lt, iš jų 1 mln. 828 tūkst. Lt – Europos pabėgėlių fondo lėšos.

Šiems projektams įgyvendinti iš viso skirta 2 mln. 438 tūkst. Lt, iš jų 1 mln. 828 tūkst. Lt – Europos pabėgėlių fondo lėšos.

Pagal Europos pabėgėlių fondo 2012 metų programą, šiuo metu vykdomi šeši projektai, kurių vertė – 2 mln. 411,2 tūkst. Lt. Projektų tikslinės grupės atstovai turi galimybę dalyvauti įvairiose veiklose: organizuojami lietuvių kalbos kursai, psichologiniai mokymai, teikiama humanitarinė pagalba, teisinės, vertimo paslaugos, vykdoma dienos centro veikla, skatinama pabėgėlių integracija į visuomeninį gyvenimą, taip pat rengiamos pažymos apie kilmės šalis ir kt. Šie projektai bus vykdomi iki 2014 m. birželio 30 d.

Europos pabėgėlių fondo tikslas – remti ir skatinti valstybių narių pastangas priimant pabėgėlius ir perkeltuosius asmenis bei atsakant už jų priėmimo padarinius. Jo veikla nukreipta į pagalbą trečiosios šalies piliečiams arba asmenims be pilietybės, kuriems leidžiama gyventi kaip pabėgėliams, kurie naudojasi papildoma arba laikina apsauga arba kurie kreipėsi dėl apsaugos.

Europos pabėgėlių fondo programa Lietuvoje yra įgyvendinama nuo 2006 metų. 

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Dakaras 2018

Parašykite atsiliepimą apie 15min