Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pajūrio sezono naujiena – zonos rūkaliams

Bendrovės „Vakaru švara “ darbuotojai savaitgalį sudėliojo paskutinius paplūdimio ženklus.
J.Andriejauskaitės nuotr. / Bendrovės „Vakaru švara“ darbuotojai savaitgalį sudėliojo paskutinius paplūdimio ženklus.
Šaltinis: 15min
0
A A

Pajūrio paplūdimiai jau paruošti sezonui, čia išrikiuotas visas reikiamas inventorius, darbą neseniai pradėjo gelbėtojai. Savaitgalį į vietas sustatyti paskutinieji ženklai, žymintys bendro, moterų ir kitų paplūdimių ribas.

Didžiausia šio sezono naujiena tapo ženklai, skelbiantys, jog visame Klaipėdos pajūryje nerūkoma. Tokie apribojimai jau trejus metus taikyti tik Neringos paplūdimiuose. Norintys užsitraukti cigaretę nuo šio sezono privalės rūkyti tam skirtoje vietoje, kuri pažymėta kaip „Vieta rūkymui“. Zonos rūkaliams įrengtos kiekviename paplūdimyje netoli gelbėjimo stoties. Čia pastatytas ne tik ženklas, bet stovi ir suolelis bei šiukšliadėžė.

Antroje Melnragėje gelbėtoju dirbantis Andrejus „15min“ sakė pastebėjęs, kad naujovė pajūrio lankytojams pro ausis ir akis nepraslydo. Kultūringi rūkaliai jau traukia į rūkymo vietą. „Kiekvieno, žinoma, nesukontroliuosi, tačiau čia kaip vairuojant – matai ženklą 40 ar 60 km/h ir turi laikytis, o ar tai darai, priklauso nuo sąžinės“, – sakė Andrejus.

J.Andriejauskaitės nuotr./Visuose paplūdimiuose atsirado zonos, skirtos rūkaliams.
Visuose paplūdimiuose atsirado zonos, skirtos rūkaliams.

Rūkymo vietas, kaip ir viso pajūrio nuo Melnragės molo iki Girulių švarą, prižiūrės bendrovė „Vakarų švara“. Jos darbuotojai paplūdimyje pluša kasdien nuo 4 ryto. Šeši žmonės diena iš dienos visą sezoną renka šiukšles tiek paplūdimyje, tiek kopose, taip pat takeliuose, vedančiuose jūros link, automobilių stovėjimo aikštelėse. Pasak bendrovės gamybos vadovo Vitalijaus Voinovo, kai tik oras geras, paplūdimyje nestinga alaus, šampano butelių, plastikinių butelių, maišelių nuo traškučių, kitų šiukšlių.

Prieš prasidedant sezonui bendrovės darbuotojai padailino persirengimo būdeles, suolelius, kai kurias susidėvėjusias lentutes pakeitė, inventorių perdažė. Iš viso Smiltynėje, Melnragės ir Girulių paplūdimiuose išrikiuoti apie 80 tokių inventoriaus komplektų: būdelių, šiukšliadėžių ir suoliukų.

Daugiau tvarkos

Pastaruoju metu stengdavausi susivaldyti ir neauklėti poilsiautojų, matydama, kaip cigarečių likučiai užkasami smėlyje, – sakė I.ŠakalienėVisų paplūdimių priežiūrai šiemet iš savivaldybės biudžeto yra skirta apie pusė milijono litų.

Klaipėdos savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėja Irena Šakalienė vylėsi, kad nauji reikalavimai rūkaliams įves bent kiek daugiau tvarkos ir švaros. „Laimė, aš pati jau neberūkau. Atėjusi į paplūdimį visuomet stengiuosi apsižiūrėti, ar aplink esantys žmonės rūko, nes tas sklindantis dūmas nerūkantiems nėra malonus. Pastaruoju metu stengdavausi susivaldyti ir neauklėti poilsiautojų, matydama, kaip cigarečių likučiai užkasami smėlyje“, – sakė I.Šakalienė.

Iki šiol nuorūkas paplūdimių prižiūrėtojams tekdavo rinkti rankomis, tai sudėtingas darbas, todėl išvalyti visą smėlį tapdavo tikru iššūkiu.

Rengs reidus
 

Siekiant, kad naujųjų taisyklių būtų paisoma, šį sezoną paplūdimiuose ketinama sugriežtinti priežiūrą. Į pagalbą bus pasitelkti policijos pareigūnai. Miesto savivaldybė pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Klaipėdos apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu. Paplūdimiuose rūkalius galės bausti ir savivaldybės Sveikatos skyriaus specialistės. Pasak vyriausiosios inspektorės Ninos Gedvilienės, gyventojai turėtų nepamiršti, kad nerūkymo zonomis paskelbtas ir Smiltynės miškas, Skulptūrų parkas, inspektorės ketina vykdyti patikras ir čia.

J.Andriejauskaitės nuotr./Paplūdimių prieigose atsirado ženklai, informuojantys, kad pajūryje nerūkoma.
Paplūdimių prieigose atsirado ženklai, informuojantys, kad pajūryje nerūkoma.

N.Gedvilienė teigė, kad siūlymas paplūdimius paskelbti nerūkymo zonomis kilo pačių gyventojų iniciatyva. „Sulaukdavome labai daug gyventojų laiškų. Kai buvo paskelbta, kad kai kurios zonos yra skirtos nerūkantiems, žmonės mums rašė, kad mes sprendimus priimame neteisingai – turi būti zonos ne nerūkantiems, o rūkantiems“, – sakė N.Gedvilienė. Moteris įsitikinusi, kad jei Klaipėda turi siekių tapti sveiku miestu, šis sprendimas yra labai teisingas.

I.Šakalienė taip pat priminė, kad policija lankysis ir moterų pamėgtame paplūdimyje pirmojoje Melnragėje. Nors oficialiai dailiosios lyties atstovėms skirto paplūdimio čia nebėra, moterys iš įpročio traukia būtent į šią vietą. „Tačiau juk toje vietoje smėlis purvinas, jūroje dėl srovių yra susidariusių duobių, daug skendimų, nežinau, kodėl į tą paplūdimį moterys vis tiek eina, kai visai netoliese yra joms skirta zona, ten smėlis švaresnis... Ir šiaip reikia laikytis tvarkos“, – teigė savivaldybės atstovė.
 

Šunys nelaukiami

Neringos ir Palangos kurortų planai šiemet poilsiautojams pasiūlyti galimybę į kai kuriuos paplūdimius ateiti su augintiniais taip ir liko tik planai. „Važiavome į Vokietiją, žiūrėjome, kaip ten tvarkomasi zonose su augintiniais. Neringos savivaldybėje yra dvi stovyklos – vieni kategoriškai prieš, kiti sako, kad reikia. Aš būčiau labai už tokią galimybę: kad būtų šiukšliadėžės šunims. Deja, šiemet nespėjome, tačiau neabejoju, kad kada nors ši galimybė bus, gal net ir šią vasarą spėsime“, – sakė Neringos vicemerė Aušra Feser.

Palangos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Bronius Martinkus teigė, kad poilsiautojai, kaip ir kasmet, su augintiniais galės lankytis nebent laukiniuose, gelbėtojų nesaugomuose paplūdimiuose. „Suprantu, kad kai kurie šuneliai yra kišeniniai, nepiktybiški, bet išskirti, kokius šunis galima atsivesti, per daug sudėtinga. Šiemet pastatėme naujus ženklus, kad šunis pajūryje vedžioti draudžiama“, – pasakojo B.Martinkus.

Vieta jėgos aitvarų mėgėjams

Nidos, Preilos, Pervalkos ir Juodkrantės paplūdimiuose atsiras zonos, kuriose galima plaukioti jėgos aitvarais, burlentėmis. Tokia galimybė nagrinėta, atsižvelgiant į įstaigos „Big adventure“ kreipimąsi. Pasak Neringos vicemerės A.Feser, iki šiol situacija buvo gana chaotiška – sporto aistruoliai rinkosi, kur sumanydavo. Šiuo metu galiojančios taisyklės numato, kad buriavimas, burlentės, jėgos aitvarai ar kitas aktyvus vandens sportas bei poilsis, išskyrus tinklinį ir futbolą, Neringos paplūdimiuose yra draudžiamas.

Kaip teigė „Big Adventure“ direktorius Eduardas Silva, šiuo metu buriuotojai buriuoja už nustatytų paplūdimio ribų. Kad būtų išvengta konfliktinių situacijų ir incidentų, sezono metu šias zonas ketinama pažymėti ženklais.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Klaipėda
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 15min