Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2009 01 07, 06:08

Pajūryje – stintų laukimo metas

Nors Klaipėdoje šiomis dienomis jau galima įsigyti agurkais kvepiančios žuvies, tačiau žvejai vis dar laukia palankesnių orų.
Kilogramas stintos uostamiesčio turguje šiuo metu kainuoja 15 Lt.
Kilogramas stintos uostamiesčio turguje šiuo metu kainuoja 15 Lt. / 15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr.
Temos: 2 Stinta Žuvys

„15min“ kalbinti žvejai tvirtino, kad šiemet stintų pagauna labai mažai. „Blogi metai, stinta išblaškyta, šalčio nėra. Pernai taip pat buvo ne kas“, – sakė žvejys iš Šventosios Arvydas Tapinas. Anot jo, pastarosiomis dienomis žvejyba buvo sėkmingesnė, nes spustelėjo šaltukas. Per paskutines dienas jis pagaudavo po kelias dėžes stintos.

Žvejas iš Juodkrantės Algimantas Rauktys juokavo, kad šiemet dar neragavo stintos. „Pas mus dar niekas negaudo stintos. Nėra ledo. Jis turėtų būti apie 8-10 centimetrų storio“, – sakė žvejas. Anot jo, stinta šiuo metu gaudoma tik pačioje jūroje, bet ir ten esą šios žuvies nėra daug. Pasak pašnekovo, pernai stintų pikas buvo sausio pabaigoje. Žuvies tada buvo pakankamai.

Žvejai tikisi, kad šiemet stintų bus galima daugiau prisigaudyti sausio pabaigoje, vasario pradžioje.

Anot prie kruizinių laivų terminalo vakar žvejojusio Nikolajaus, tada yra pats kibimas. Deja, vakar jam taip pat buvo nesėkminga diena. Žvejas mėgėjas nepagavo nė vienos žuvies. Anot jo, kibimui buvo labai nepalankus vėjas.

Nepaisant žvejų nesėkmių, klaipėdiečiai agurkais kvepiančios žuvies gali nusipirkti turguje. Tiesa, prekeivės taip pat sakė, kad daug šios žuvies neturi, o žmonės greit ją išperka. Šiuo metu kilogramas stintos turguje kainuoja 15 Lt.

Sostinės žvejai džiaugiasi šalčiu

Žemiau nulio nukritusia temperatūra ir gana anksti užšalusiais vandens telkiniais džiaugiasi sostinės poledinės žūklės mėgėjai. „Pirmieji „savižudžiai“ ant ledo lipo dar likus porai savaičių iki naujųjų, kai vos užsitraukė pirmosios balutės“, – sakė žvejų klubo „Ant bangos“ narys Emilis Muliuolis. Anot jo, kad ledas būtų saugus, užtenka vos 5 laipsnių šalčio keletą naktų iš eilės, na o 10-15 cm storio ledas, anot jo, yra absoliučiai saugus.
 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min