Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pakistane žuvusiam Ernestui Markšaičiui plūsta žinutės, ją paliko ir alpinisto dukra

Ernestas Markšaitis kalno Chan Tengri (Tian Šanis, 7010 m) viršūnėje
E.Markšaičio asmeninio archyvo nuotr. / Ernestas Markšaitis kalno Chan Tengri (Tian Šanis, 7010 m) viršūnėje
Šaltinis: 15min
0
A A

Pakistane, Himalajų kalnuose Talibano kovotojų nužudytam alpinistui Ernestui Markšaičiui nepaliaujamai skrieja atsisveikinimo žodžiai bei užuojauta jo artimiesiems. Žinutes draugai, artimieji, bendražygiai ar tiesiog liūdesio apimti žmonės palieka socialiniame tinkle „Facebook“, alpinisto naudotoje paskyroje.

„Ilsėkis ramybėje, Tėti. Buvai, esi ir liksi mano vienintelis, pats geriausias, pats mylimiausias ir pats nuoširdžiausias Tėtis... Ačiū Tau už viską, ko mane išmokei. Myliu tave“, – rašo jo dukra Laura.

Alpinisto dukra žinutę savo tėčiui siuntė ir nežinomybės metu, kai dar nebuvo aišku, kurie alpinistai žuvo nuo Talibano kovotojų rankų. Dukra prašė parašyti, kad jam viskas gerai, deja, likimas buvo negailestingas.  

Užuojautos žinutę paliko ir neseniai į Everestą įkopusi pirmoji lietuvė Edita Nichols.

„Išties labai liūdna diena... Ilsėkis ramybėje, Ernestai. Aš vis dar šokiruota. Taip ir neturėjau galimybės padėkoti už paramą ir paskatinimus, kai kopiau į Everestą. Ačiū, mano drauge. Ilgėsimės tavęs... ir prisiminsime! Buvai mūsų įkvėpėjas. Didžiausia užuojauta šeimai ir artimiesiems...“, – anglų kalba rašo E.Nichols.

„Ilsėkis ramybėje, Erni. Kalnai tavęs nenugalėjo...“

„Paskutinį kartą, kai susirašinėjau su Ernestu, palinkėjau jam: „Sėkmės tau ten, viršuje“. Žinoma, turėjau omenyje kalnus, bet dabar tai įgavo kitą prasmę...  Tikiuosi, tau vis vien pavyks pasiekt tuos nepasiektus kalnus... Ilsėkis ramybėje“, – rašo Dovydas.

Dar vienas bičiulis paliko žinutę, rašydamas: „Ilsėkis ramybėje, Erni. Kalnai tavęs nenugalėjo...“

„Mylėjai gyvenimą labiau nei aš kada nors taip išmoksiu. Niekada tavęs nepamiršiu“, – rašo kitas draugas.

Užuojautos žodžiai plūsta ir iš užsienyje gyvenančių bičiulių bei kalnų mylėtojų.

„Ilsėkis ramybėje, mielas mano drauge Ernestai Markšaiti. Tu buvai aistringas keliautojas, taikdarys, įkvėpėjas man ir daugeliui kitų, mielas drauge! Mylime tave!“, – rašo švedas Frederikas.

Alpinistas Ernestas Markšaitis
Alpinistas Ernestas Markšaitis

„Netekau draugo Ernesto. Visą dieną bandžiau susisiekti su konkrečiais žmonėmis, turėdamas viltį, kad jis saugus, tačiau mes jo netekome. Jis buvo brangus draugas ir Pakistano mylėtojas. Kaskart, kai mes bandydavome pabendrauti, jis stengėsi kalbėti urdu kalba. Jo žinutės, laiškai ir telefoniniai pokalbiai buvo kupini meilės Pakistanui ir jo kultūrai. Nė nenumaniau, kad jo skambutis iš Islamabado bus paskutinis. Gaila, Erni, kad negalėjome tavęs apsaugoti. Kaip jis visada sakydavo: „Salam dost“ („Ramybės tau“), šiandien aš sakau „Salam forever“, Erni („Ramybės per amžius“), – rašo Barbaras.

Išpuolis prieš tarptautinę alpinistų grupę sekmadienio naktį buvo įvykdytas vieno aukščiausių kalnų pasaulyje, Nanga Parbato, bazinėje stovykloje, Gilgito-Baltistano Diamero rajone. Žudynės surengtos bazinėje stovykloje, iš kurios Nanga Parbato, praminto „Kalnu žudiku“ viršūnę bandė pasiekti du lietuviai – Ernestas Markšaitis ir Saulius Damulevičius.

Himalajų vakarinėje dalyje iškilęs Nanga Parbatas (8126 m) yra devintas pagal aukštį pasaulio kalnas. Tai viena sunkiausiai įveikiamų viršukalnių. Dėl praeityje įvykusių daugybės žūčių, Nanga Parbatas buvo pramintas „Kalnu žudiku“.

Kaip skelbiama, prieš kelias dienas bazėje apsilankė žvalgai, kurie ragino alpinistus tapti islamo pasekėjais.

Alpinisto Vlado Vitkausko teigimu, tokių išpuolių prieš alpinistus dar niekada nėra buvę.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min