Dabar populiaru
Publikuota: 2017 liepos 5d. 20:53

Palangos būsto nuomotojai svajoja apie poilsiautojų antplūdį: trūksta tik gero oro

Būsto nuomotojai svečių laukia vos įvažiavus į Palangą
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Būsto nuomotojai svečių laukia vos įvažiavus į Palangą

Palangos būsto nuomotojai svajoja apie gerus orus ir poilsiautojus. Vos įvažiavus į kurortą pakelėje gali pamatyti močiutes su lentelėmis apie siūlomus kambarius. Kiek toliau, aikštelėje, sustoję ir automobiliai su reklamomis apie nakvynę. Čia susirinkę palangiškiai noriai pasakoja apie savo džiaugsmus ir rūpesčius. O rūpestis tik vienas – visi meldžia gerų orų, nes kol kas sezonas išties nedžiugina.

Orai šią vasarą nelepina, tad ir būsto nuomotojai Palangoje neslepia – atostogaujančių yra mažai. Per mažai. Todėl smulkieji verslininkai, nuomojantys būstus, svajoja apie geresnius orus. „Daugiau lietuviai stebi orą, o, pavyzdžiui, rusai, baltarusiai yra susiplanavę atostogas ir per booking.com užsakinėja, važiuoja“, – tikino palangiškė Alė Bajorinienė.

Orus stebi ir turistai iš kitų šalių

Tačiau šalia įsitaisęs Edas Balkaitis tvirtina, kad net ir rusai bei baltarusiai stebi orų prognozes, esą norinčių važiuoti daug, tačiau kas gi svajoja apie atostogas prie jūros per lietų. „Laukiam oro, tik oro. Bus oras – bus žmonių“, – tikino vyras.

„Viena poilsiautoja mums sakė – Palanga yra stebuklų miestas. Ji čia buvo prieš 25 metus, tai dabar atvykusi sako, kad Palanga yra stebuklų miestas. Ir tai – pačia geriausia prasme, nes neaišku, kaip bus – šiandien lietus lyja, o rytoj gal saulė švies“, – kalbėjo A.Bajorinienė.

Orai pajūryje išties permainingi. Štai trečiadienį aplinkui lijo – Šilutėje, Klaipėdoje, o Palangoje nuo pat ryto saulė švietė, kviesdama jau ne tik pasivaikščioti, bet ir į jūrą bent koją įkišti.

Kainos – nuo 5 eurų

Viena poilsiautoja mums sakė – Palanga yra stebuklų miestas, – sakė A.Bajorinienė.

Paklausti apie kainas, Palangos verslininkai atviri: šiemet nakvynę galima susirasti ir už 5 eurus žmogui nakčiai, tik, žinoma, tokiu atveju komforto tikėtis nereikėtų. Tačiau kieno kokie poreikiai: štai viena moteris yra kambarėlius įrengusi sandėliukuose, ten telpa tik lova, ją nuomoja už 10 eurų žmogui, dušas ir tualetas įrengti lauke. Tačiau kieme stovi gražios pavėsinės, yra vietos išsikepti dešrelių ar šašlykų. Tai daliai poilsiautojų irgi svarbu, ypač atvažiavusiems iš miestų.

„Mes didelių kainų neturime, juk privatus sektorius, ne viešbučiai, patys valom, patys tvarkom, patys viską darome, tai ir kainos kitokios. Šiandien nuo 10–12 eurų žmogui galima susirasti su savo personaliniu dušu, tualetu. Galima tokių variantų rasti. Nes šeimininkai galvoja, jei šiandien neimsi 10 eurų, rytoj negausi 15, ir taip gali būti. Kol nėra gerų orų, nebus ir žmonių. Nuo 10 iki 15 eurų žmogui galima rasti normalių vietų“, – tvirtino E.Balkaitis.

Palangiškiai prisimena ir pernai metus – panašiu metu, liepos pradžioje ir apie vidurį, gerų orų irgi nebuvo. „Mano tėvuko gimtadienis liepos 16 d., tai visada sakydavo, kad tuo metu jau pilnas namas, tokia buvo tendencija. Tai pernai buvo beveik tuščia“, – kalbėjo E.Balkaitis.

Nori ir virtuvės, ir interneto

Nuolatinių klientų Palangoje būstus nuomojantys žmonės tvirtina turintys, nors pripažįsta – orai koreguoja ir pastarųjų planus, keičiamos datos, laukiama šilumos.

Vis dėlto ne visiems atvykėliams rūpi tik kaina – žiūrima ir komforto, virtuvių norima, interneto. „Normalūs moka. O ir mes juk nesame tokie, kurie rėktų – duokit 300 eurų, kai nėra už ką mokėti. Mes irgi lenkiame galvas ir sakome, kad duosime nakvynę ir už 10 eurų“, – sakė E.Balkaitis.

Palangiškiai neslepia nusivylimo sinoptikais. Esą tuo metu, kai jie šildosi saulėje, prognozės neretai skelbia apie lietų Palangoje. „O pernai nuolat girdėjom: nevažiuokit į Palangą, Palangoje lyja, važiuokite į Neringą, ten labai geri orai, bet buvo atvirkščiai. Kyla įtarimų, kad kažkas tyčia tokias žinias skelbia“, – vienas per kitą kalba smulkieji verslininkai.

Juos stebina ir didelis negatyvios informacijos kiekis kai kurioje žiniasklaidoje apie Palangą – esą čia geriau nevažiuoti, nes kažkas kažkur už 5 eurus šaltibarščius valgė ar sutiko vien budulius.

„Atrodo, lyg kažkas norėtų visus priversti važiuoti atostogų į Latviją ar kokią Turkiją. O kas toje Latvijoje, gražūs paplūdimiai, bet infrastruktūros nėra. Latviai, estai masiškai važiuoja pas mus“, – kalbėjo palangiškiai.

Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Būsto nuomotojai svečių laukia vos įvažiavus į Palangą
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr./Būsto nuomotojai svečių laukia vos įvažiavus į Palangą

Pramogų yra, bet galėtų būti pigiau

Kol nėra gerų orų, nebus ir žmonių. Nuo 10 iki 15 eurų žmogui galima rasti normalių vietų, – tvirtino E.Balkaitis.

Kai orai prastesni, Palangoje tikrai galima rasti pramogų, įsitikinę nuomotojai. Tačiau pripažįsta – kartais kainos gali gąsdinti, juk žmonės susiskaičiuoja, kiek jiems kainuos kelionė, nakvynė, maistas. Tuomet jau niekam nesinori labai brangiai mokėti už atrakcionus vaikams.

„Va jau treti metai miestas žada statyti baseiną, – mostelėjęs į netoliese esančią erdvę, sako Edas. – Tačiau jeigu vienam žmogui valanda kainuos kokius 6–7 eurus, tai bus labai brangu. Juk atvažiuoja šeimos, tai vienas apsilankymas tėvams su trimis vaikais jau bus labai brangus.“

Koks šis sezonas bus jiems, palangiškiai net spėlioti bijo: „Joninių nebuvo, Mindauginės irgi, klausimas, nes užsakymų yra, bet tokie – vienai nakčiai, ilgam nevažiuoja.“

Tačiau vilties palangiškiai nepraranda. Jie tikri: vis daugiau žmonių ir iš Lietuvos, ir iš kitų šalių atranda mūsų pajūrį, mielai čia važiuoja, leidžia laiką nepaisydami, ar saulė kaitina iki 30 laipsnių, ar pučia žvarbus vakarų, šiaurės vakarų vėjas. Nes tada galima eiti po parką ar Tiškevičių rūmus pasivaikščioti, paklausyti vienokio ar kitokio koncerto, pasivažinėti dviračiais ar kitomis įmantresnėmis transporto priemonėmis, kurių Palangoje nuomojama vis daugiau ir įvairesnių.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie 15min