2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Palangos politikai ėmėsi ryžtingo žingsnio: kirsti medį kainuos dešimt kartų daugiau

Palangos taryba pritarė sprendimui dešimt kartų padidinti atkuriamąją medžių vertę. „Už nukirstą pušį gali tekti susimokėti ir 18 tūkstančių eurų“, – reziumavo Palangos meras Šarūnas Vaitkus.
Palanga
Palanga / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Ketvirtadienį posėdžiavę Palangos tarybos nariai pritarė Palangos miesto želdynų ir želdinių apsaugos bei tvarkymo taisyklių pakeitimams, kuriuose numatyti nauji saugotinais paskelbtų želdinių atkuriamosios vertės įkainiai.

„T.y. kiek naujai kainuotų kiekvienas konkretus medis, augantis mūsų savivaldybės teritorijoje, tuo atveju, jei jis būtų netinkamai nugenėtas, piktavališkai sunaikintas ar būtų prašoma leidimo jį nukirsti“, – patikslina kurorto meras.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Šarūnas Vaitkus
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Šarūnas Vaitkus

Naujieji įkainiai paskaičiuoti įvertinus kiekvieną nukirsto medžio centimetrą.

„Tas „nuo ir iki“ eurų priklausys nuo to, kokiai grupei priskiriamas medis, pavyzdžiui, ar tai juodalksnis, ar beržas, pušis ar ąžuolas. Štai, pavyzdžiui, 75 cm kamieno skersmens pušies nukirtimas panorusiam išsitraukti pjūklą dabar kainuos 18 tūkstančių eurų“, – akcentavo Š.Vaitkus.

Jis pabrėžė, kad statybas planuoti reikia taip, kad būtų išsaugota ir žalioji erdvė.

Anksčiau buvo vadovaujamasi aplinkos ministro įsakymu patvirtintais želdinių atkuriamosios vertės įkainiais.

„Kurie, drįstu sakyti, buvo labai simboliški. Nuo šių metų gegužės1 d. savivaldybių taryboms suteikta teisė pačioms nuspręsti dėl didesnių atkuriamosios vertės įkainių nustatymo savo sprendimu saugotinais paskelbtiems želdiniams. Ketvirtadienį mes tai padarėme ir visus anksčiau ministro įsakymu patvirtintu įkainius padidinome mažiausiai 10 kartų. Nepamirškite: želdiniai yra saugotini nepriklausomai nuo to, kur jie auga, – mūsų pajūrio gamtinio karkaso teritorijose, valstybinėje ar privačioje žemėje“, – teigė Palangos meras.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
„FreeBuds Pro 3“ – geriausios belaidės ausinės „Huawei“ istorijoje
Reklama
Tūkstančiai valandų, skirtų mokymuisi: IKEA dalinasi, kiek kainuoja darbuotojų augimas
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie 15min