Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 5d. 15:41

Pamatę švirkštą su antgaliu skeptikai aiškina, esą D.Grybauskaitė nepasiskiepijo nuo COVID-19

Kadenciją baigusios prezidentės Dalios Grybauskaitės vakcinavimas nuo COVID-19 jau apaugo sąmokslo teorijomis. Socialiniame tinkle „Facebook“ imta dalintis buvusios valstybės vadovės nuotrauka, kurioje prie jos rankos matyti švirkštas su uždengta adata, su prierašu, esą jokio skiepo nebuvo. Tačiau vaizdo įraše, kurį D.Grybauskaitė taip pat paviešino, matyti, kaip į jos petį duriama adata.

Užkliuvo dangtelis ant adatos

„Oficialiai tapus „senjore“ buvau pakviesta pasiskiepyti. Nuskubėjau, nes skiepais pasitikiu iš principo. Kasmet skiepijuosi nuo gripo. O skiepytis nuo koronaviruso – tai ir moralinė pareiga, kad neplatintume ligos ir apsaugotume kitus. Kviečiu nebijoti ir duoti tam virusui į kailį“, – ketvirtadienį savo paskyroje „Facebook“ parašė D.Grybauskaitė, šią savaitę atšventusi 65-ąjį gimtadienį.

Buvusi prezidentė buvo paskiepyta Santaros klinikų Šeimos medicinos centre.

Buvusios valstybės vadovės nuotrauka pasidalijo kone 800 žmonių.

Vienas iš ją savo paskyroje „Facebook“ publikavusių žmonių pridėjo ir padidintą rankos su švirkštu vaizdą. Nuotraukoje aiškiau matyti, kad švirkšto, laikomo per kelis centimetrus nuo peties, adatos nematyti – ji uždengta.

„Skiepytis dar niekada nebuvo taip paprasta! Lietuvos politikai skiepijami nenuėmus apsauginio adatos dangtelio. Modernios technologijos…“ – prie nuotraukos prirašė vyras.

Ekrano nuotr. iš „Facebook“/Įtarimą sukėlė prie Dalios Grybauskaitės rankos pridėtas švirkštas su uždengta adata
Ekrano nuotr. iš „Facebook“/Įtarimą sukėlė prie Dalios Grybauskaitės rankos pridėtas švirkštas su uždengta adata

Po to dar pridėjo: „Pfizeris už vakciną gaus 15 000 000 000 pelno, o reklamos vadybininkui kelių šimtinių pagailėjo... Būtų paprotinęs, jog fotografuotis reikia tada, kai adata liečia kūnelį.“

Šia nuotrauka jau pasidalijo gerokai daugiau žmonių – 1,2 tūkst.

Ją ėmę komentuoti žmonės piktinosi dėl tokios esą parodomosios akcijos, užgauliojo D.Grybauskaitę. Tačiau kai kurie siūlė neieškoti sąmokslo, nes, pavyzdžiui, galėjo nespėti nufotografuoti.

„Gal šukuosena ar šypsena nepavyko... Gal teko kartoti ir, kad neįdurtų, taip buvo... Nejau manote, kad, jei klastotų, būtų visiški idiotai?“ – svarstė vienas.

„Manau, kad nenuėmė, nes buvo susitarta, jog dabar pozuos. Prieš leidžiant vaistus adata ilgai negali būti atidarytu kamšteliu, tai nėra sterilu, tad gali būti ir toks variantas, – aiškino kita komentatorė. – Nepulsiu būti prie visų tų avių, kurie šaukia, kad tikrai neskiepijo dėl dangtelio.“

Paskelbė ir vaizdo įrašą

Vaizdo įraše, kurį po kelių valandų taip pat paskelbė D.Grybauskaitė (su prierašu „kad išsklaidyčiau abejones, jog skiepas buvo suleistas“), aiškiai matyti, kaip duriama į ranką.

Stop kadras/Vaizdo įraše adata puikiai matoma
Stop kadras/Vaizdo įraše adata puikiai matoma

„Visai nepajutau, visai gerai, – iškart po to pasakė kadenciją baigusi prezidentė. – Labai ačiū. Taip laukiau ir taip apsidžiaugiau, kai pakvietėt, tai labai gerai.“

Galiausiai, iškėlusi nykštį, ji paragino: „Visiems skiepytis!“

Savaip aiškina ir dingstančias adatas, ir tuščius švirkštus

Prieš kurį laiką panašiai buvo abejojama, ar tikrai pasiskiepijo Londono meras Sadiqas Khanas. Socialiniuose tinkluose ir lietuviai dalijosi nuotrauka, kurioje matyti, kaip jis sėdi su viena atraitota marškinių rankove, o prie jo palinkęs vyras laiko laiko švirkštą lyg prieš dūrį. Fotografija į „Facebook“ buvo įkelta su prierašu: „Londono meras taip pat pasiskiepijo, nenuimant antgalio ir per marškinius“.

Ši nuotrauka buvo padaryta rugsėjo pabaigoje, kai nuo COVID-19 dar net nebuvo skiepijama, norint paskatinti žmones skiepytis nuo sezoninio gripo. S. Khano atstovas spaudai paaiškino, kad meras tikrai pasiskiepijo vietos vaistinėje. Nuotraukoje jis ir švirkštą su antgaliu laikantis vaistininkas buvo įamžinti dar prieš procedūrą.

Nuotr. iš „Twitter“/Londono meras Sadiqas Khanas rugsėjį pasiskiepijo nuo gripo, dabar ši nuotrauka pasitelkiama kritikuojant skiepus nuo COVID-19
Nuotr. iš „Twitter“/Londono meras Sadiqas Khanas rugsėjį pasiskiepijo nuo gripo, dabar ši nuotrauka pasitelkiama kritikuojant skiepus nuo COVID-19

Buvo dalijamasi ir vaizdo įrašu, kuriame matyti, kaip žmogus skiepijamas esą su tuščiu švirkštu, o adata neįsmeigiama į ranką. Tai nebuvo tikras skiepijimas, tik jo repeticija. Ji buvo nufilmuota Darmštate netoli Frankfurto gruodžio pradžioje. To nežinodami komentatoriai aiškino, esą tiek koronavirusas, tiek vakcinos nuo jo yra didžiulė apgavystė. .

Socialiniuose tinkluose sklando dar viena panaši sąmokslo teorija – esą skiepijamų gydytojų ir slaugų vaizdai žiniasklaidoje tėra parodomosios akcijos, žmonėms net neįduriama, mat įrašuose nebematyti adatos arba švirkštai apskritai tušti. Iš tiesų modernių švirkštų adatos automatiškai sulenda atgal, taip apsaugodamos nuo neatsargaus dūrio.

Patentuoti saugūs švirkštai saugo medicinos personalą ir pacientus nuo sužeidimų bei tokių infekcijų, kaip hepatitas. Šiame vaizdo įraše ir paveikslėliuose aiškiai matyti, kaip jie veikia ir kaip įtraukiama adata. Paspaudus švirkšto galą, adata nusileidžia, kiek reikia, o baigus švirkšti vaistus pati pakyla atgal. Dėl saugumo antrą kartą nuleisti adatos neįmanoma. Šiuos švirkštus rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija kaip būdą, neleidžiantį plisti per sergančiojo kraują perduodamoms ligoms.

Jeigu jums kyla klausimų dėl COVID-19 vakcinos, siųskite juos mūsų redakcijai el. pašto adresu skiepai@15min.lt.

Publikacija parengta 15min bendradarbiaujant su „Facebook“, kuria siekiama stabdyti klaidinančių naujienų plitimą socialiniame tinkle. Daugiau apie programą ir jos taisykles – čia.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie 15min