Dabar populiaru
Publikuota: 2014 kovo 17d. 13:44

Pamoka jauniesiems žurnalistams: žurnalistika – tai beaistris, apgalvotas žodžių parinkimas

Rokas Žilinskas
Viganto Ovadnevo nuotr. / Rokas Žilinskas

Seime startuoja „Jaunojo žurnalisto mokykla“ – projektas, kuriuo siekiama vyresniųjų klasių moksleiviams suteikti žinių apie žurnalistiką ir žiniasklaidą.

Projekto globėja – Lietuvos žurnalistų sąjunga. Jos pirmininkas Dainius Radzevičius projektą apibūdina kaip savotiškus profesinio orientavimo kursus: „Daugelis žurnalistų savo profesiją vadina ir gyvenimo būdu. Tačiau prieš rinkdamiesi tokį gyvenimo būdą jauni žmonės jau šiandien turi unikalią galimybę šių kursų metu pažinti ir suprasti, kuo ypatinga ir sudėtinga yra žurnalistika Lietuvoje.“

Už kursų turinį atsakingas Seimo narys Rokas Žilinskas planuoja moksleiviams rengti profesionalų diskusijas apie televiziją, radiją, spaudą ir internetinę žiniasklaidą, jų panašumus ir skirtumus, sąveiką ir raidos tendencijas.

Atėjo laikai, kai viešosios informacijos rengėju gali būti kiekvienas – pakanka turėti kompiuterį ar išmanųjį telefoną ir interneto prieigą.

Kursų dalyvius taip pat ketinama supažindinti visuomenės ir politikos aktualijomis bei pamokyti jas atspindėti skirtingų žanrų informaciniais pranešimais.

„Atėjo laikai, kai viešosios informacijos rengėju gali būti kiekvienas – pakanka turėti kompiuterį ar išmanųjį telefoną ir interneto prieigą. Tačiau ne kiekvienas tinklaraštininkas bus žurnalistas, nes žurnalistika – tai žodžio menas: beaistris, apgalvotas žodžių parinkimas, kad žodžiai reikštų būtent tai, ką turi reikšti, ir atskleistų tai, kas svarbiausia. Būtent to mes ir mokysimės“, – sako buvęs žurnalistas.

Kursų rengėjo – Seimo Europos informacijos biuro – vedėjas Donatas Čečergis pasakoja, kad „Jaunojo žurnalisto mokyklos“ idėja vienu metu gimė ir  Žurnalistų sąjungai, ir Rokui Žilinskui, o biuras ją išplėtojo ir priglaudė po savo stogu.

„Bene kiekvienoje mokykloje yra būrelis jaunimo, svajojančio tapti žurnalistais, leidžiančio mokyklos laikraštį ar tinklalapį. Mes norime šiam būreliui duoti „paragauti“ tikrosios žurnalistikos ir turime tam visas priemones. Turime ir medžiagos – juk esame Europos informacijos biuras“, – sako D.Čečergis.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dainius Radzevičius
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Dainius Radzevičius

Pirmajam projekto etapui – vienam mėnesiui – atrinktos keturios Vilniaus miesto ir rajono mokyklos. Kiekvienos iš jų moksleiviai „Jaunojo žurnalisto mokyklą“ lankys savaitę, per kurią mokysis rašyti, rašys ir savo rašinius skelbs specialiame tinklapyje „Jaunojo žurnalisto mokykla“ socialiniame tinkle „Facebook“.

Kiekvienas „Jaunojo žurnalisto mokyklą“ baigęs moksleivis gaus pažymėjimą, o geriausieji bus pakviesti į vasaros stovyklą.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Grąžinti verta

Kuriu ir apsaugau

Sveikata

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie 15min