Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Pandeminio gripo vakcinos panaudota daugiau, nei tikėtasi

Milijardų dozių vakcinos nuo kiaulių gripo Europoje neprireikė.
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Skiepai
Šaltinis: 15min
0
A A

Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, kad kartu su lapkričio mėnesiu pasibaigė skiepijimai pandeminio gripo vakcina. Kauno mieste jie buvo sėkmingi – panaudota 38 procentai visos gautos vakcinos.

Tokių pačių rezultatų pasiekta ir Kėdainių rajono asmens sveikatos priežiūros įstaigose. Kauno apskrityje iš viso panaudota 33 procentai „Pandemrix“ vakcinos. Džiugu, kad Kauno apskrities gyventojai suskubo pasinaudoti proga apsisaugoti nuo pandeminio gripo viruso, kuris 2009 m. Lietuvoje nusinešė 23 žmonių gyvybes ir toliau cirkuliuoja pasaulyje.

Atsižvelgiant į nepalankią epidemiologinę situaciją dėl pandeminio gripo ir galimą antrą sergamumo pakilimo bangą, Kauno apskrityje 2010 metų sausio mėnesį prasidėjo skiepijimai nuo pandeminio gripo valstybės lėšomis įsigyta vakcina. Kauno apskrities gyventojų profilaktikai buvo skirta 6060 pandeminio gripo vakcinos dozių. Galimybė nemokamai pasiskiepyti buvo sudaryta net 93 asmens sveikatos priežiūros įstaigose, todėl galima teigti, kad vakcinos prieinamumas gyventojams buvo užtikrintas tinkamai.

Aktyviausiai skiepijimai vyko pirmaisiais metų mėnesiais vos gavus vakciną. Beveik 87 proc. visos panaudotos vakcinos įskiepyta sausio–kovo mėnesiais. Po to skiepijimųsi sumažėjo ir vasarą nevyko, tačiau jau rugpjūčio mėnesį paskiepijo 11 asmenų, rugsėjo –14, o spalio – net 166.

Apie 34 procentus panaudotos vakcinos įskiepyta asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis – 825 dozės. Kiek mažiau – 723 – paskiepyta sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojų (30 procentų panaudotos vakcinos). 416 dozių atiteko asmenims, nepriklausantiems gripo rizikos grupėms.

Vakcinos prieinamumą mažino nepatogi jos pakuotė – 10 dozių viename buteliuke, kuri paruošta vartojimui buvo tinkama naudoti tik 24 valandas. Dėl to kai kuriose gydymo įstaigose ne visada pavykdavo sukviesti 10 asmenų vienu metu.

16 Kauno apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigų panaudojo visą gautą pandeminio gripo vakciną. Daugiausiai pandeminio gripo vakcinos buvo gauta ir panaudota Kauno Kalniečių poliklinikoje –180 dozių. Apie 30 procentų įstaigų panaudojo daugiau nei pusę gautų vakcinos dozių.

Atkreiptinas dėmesys, kad „Pandemrix“ vakcinos galiojimo terminas jau yra pasibaigęs, todėl ja skiepyti nebegalima. Taip pat tokios vakcinos nebegalima laikyti šaldytuve šalia tinkamų vartoti vakcinų. Likučiai turi būti nurašyti ir tinkamai, kaip farmacinės atliekos, sunaikinti.

Šiuo metu apsisaugoti nuo pandeminio gripo viruso ir dar dviejų sezoninio gripo virusų galima skiepijantis šių metų gripo sezono vakcina. Kauno apskrityje skiepijimasis šia vakcina labai aktyvus, jau panaudota daugiau nei pusė visos valstybės lėšomis įsigytos sezoninio gripo vakcinos, skirtos rizikos grupių asmenų skiepijimui.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min