Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 14, 09:37

Panevėžio ligoninėje lankytojų kantrybė išbandoma eile

Nuo gegužės 1-osios Lietuvoje atšaukus beveik porą metų galiojusią ekstremalią situaciją, nuo tos dienos keitėsi ne tik kaukių dėvėjimas, bet ir pacientų lankymo taisyklės ligoninėse.
Respublikinė Panevėžio ligoninė
Respublikinė Panevėžio ligoninė / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Pasikeitus taisyklėms, prie Respublikinės Panevėžio ligoninės durų nusidriekė lankytojų eilė. Jie nekantravo – norėjo kuo greičiau aplankyti ligoninėje besigydančius artimuosius ir piktinosi stovėjimu eilėje.

Lankymas apribotas

Respublikinė Panevėžio ligoninė, kaip ir visos šalies ligoninės, pasitvirtino laikinąjį pacientų lankymo tvarkos aprašą, kuriame nustatyti tiriamų ir gydomų pacientų lankymo reikalavimai.

Panevėžio ligoninėje pacientus lankyti galima darbo dienomis nuo 17.00 iki 19.00 val. ir savaitgaliais bei švenčių dienomis nuo 11.00 val. iki 13.00 val. Lankymo trukmė iki 30 min. Pacientą gali lankyti vienas lankytojas, o jie į ligoninę įleidžiami iš A.Jakšto gatvės pusės.

Be to, prieš patekdami į Panevėžio ligoninės skyrių ir išeidami iš skyriaus, lankytojai turi atlikti rankų dezinfekciją. Lankytojai ir jų lankomi pacientai privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias asmenines apsaugos priemones – medicinines kaukes arba respiratorius.

Lankymui numatytas laikas

Panevėžio ligoninės komunikacijos specialistas Vytautas Riaubiškis aiškino, kad yra patvirtintos taisyklės ir jų reikia laikytis.

„Tai yra ligoninė ir joje galioja taisyklės, kurių reikia laikytis, norint apsaugoti besigydančius. Lankytojų lankymo taisyklės patvirtintos visose šalies ligoninėse, o besigydantiems ligoniams yra patvirtintas režimas. Panevėžio ligoninėje yra numatytas laikas, kada galima lankyti ligonius. Darbo dienomis lankymas prasideda nuo 17 val., o baigiasi 19 val. Todėl ir prašome lankytojus ateiti tokiu laiku ir kantriai laukti eilėje. Beje, anksčiau į ligoninę lankytojai neįleidžiami“, – sakė V.Riaubiškis.

Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Panevėžio ligoninė
Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr./Panevėžio ligoninė

Lankytojai registruojami

Pasak komunikacijos specialisto, eilės ir susidaro tuo laiku, kai ligoninėje prasideda lankymo valandos.

„Be to, reikia apsišarvuoti kantrybe, nes įeinantieji į ligoninę – registruojami ir pamatuojama temperatūra. Dar nėra tokių laisvių, kad į ligoninę būtų galima patekti be šių procedūrų. Šios procedūros užima laiko, todėl reikia kantriai lukterėti, nes registruoja ir temperatūrą matuoja vienas žmogus“, – aiškino V.Riaubiškis.

Priimami siuntiniai

Lankytojai, norintys perduoti daiktus Panevėžio ligoninėje besigydantiems pacientams, tai gali padaryti palikdami būtinus daiktus prie Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus sargų posto kasdien du kartus per dieną nuo 10 val. iki 12 val. ir nuo 16 val. iki 18 val.

Ant siuntinio turi būti nurodytas paciento vardas ir pavardė, skyriaus pavadinimas, palatos numeris. Priimami siuntiniai turi būti supakuoti taip, kad juos būtų galima saugiai dezinfekuoti.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min