Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 09 29, 19:15

Panevėžyje į labdaros valgyklas beldžiasi vis daugiau žmonių: prašoma pagalbos daržovėmis

Į labdaros valgyklas beldžiasi vis daugiau žmonių. Tiek didesniuose, tiek mažesniuose miestuose padaugėjo žmonių, kurie prašosi pamaitinami. Daug gyventojų neteko darbo ir pajamų, vargsta daugiavaikės šeimos, todėl į paramos organizacijas kreipiasi vis daugiau žmonių, o jų amžius jaunėja.
Daržovės
Daržovės / 123RF.com nuotr.

Nuolat reikalingos daržovės

Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ vadovė Irma Zabulionytė naujienų portalui JP prisipažino, kad pamaitinti vargstančius labdaros valgykloje darosi vis sudėtingiau. Be to, ji išgyvena, kad kylančios kainos – maisto produktams, elektrai, dujoms – didina valgančiųjų skaičių.

„Labdaros valgykloje verdamoms sriuboms nuolat reikalingos daržovės: bulvės, morkos, kopūstai, burokėliai, svogūnai, cukinijos, moliūgai ir kt. Todėl ir kreipiamės su prašymu padėti. Jeigu daržuose užderėjo didelis daržovių derlius ir neturite, kur dėti, o perteklių ruošiatės paaukoti komposto krūvai, tai geriau tuo pertekliumi pasidalinkite su mūsų labdaros valgykla. Kviečiame ir prašome pasidalinti bei atvežti į labdaros valgyklos virtuvę, kur mūsų kūrybingos virėjos išvirs didžiausius puodus sriubos ir pamaitins gausų būrį žmonių“, – prašo pagalbos I. Zabulionytė ir pakvietė daržoves atvežti į Šeimos namus Rožių g. 19, Panevėžyje.

Valgančiųjų daugėja

Pasak įstaigos vadovės, agentūros valgyklėlė maitina per 60 asmenų.

„Kasdien išdaliname per 60 porcijų paruošto maisto. Kai prasidėjo pandemija, vietoje vargstančiųjų nemaitiname, o maistą daliname išsinešimui. Taip liko ir iki šiol – maistą vargstantieji išsineša. Nors didžioji dalis valgančiųjų garbaus amžiaus, bet ateina ir jaunesnių. Žmonėms nebeužtenka pinigų, todėl lieka mūsų valgyklėlė, kurioje bent gauna pavalgyti. Pas mus jie gauna sriubą ir antrą patiekalą“, – sakė Panevėžio agentūros „SOS vaikai“ direktorė.

Socialinės įstaigos vadovė neslėpė, kad jie džiaugiasi visokia parama, kokios sulaukia.

„Labai trūksta daržovių, o ypač bulvių. Kai tik sulaukiame paramos iš ūkininkų, jiems labai dėkojame. Verčiamės sunkiai, bet stengiamės vargstantiems tiekti kokybišką maistą. Labdaros valgyklos virtuvę maisto produktais papildome per vykstančias „Maisto banko“ akcijas“, – kalbėjo I.Zabulionytė.

„Jūsų Panevėžys“/www.jp.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 15min