Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 sausio 8d. 13:40

Panevėžys spaudos veidrodyje: Euro įvedimas – aukso kasyklos baudėjams

Siūloma mažinti automobilių rezervavimo kainą mėnesiui.
15min.lt/Egidijaus Jankausko nuotr. / Siūloma mažinti automobilių rezervavimo kainą mėnesiui.
Panevėžio žiniasklaida ketvirtadienį rašo apie kurioziškas situacijas, kurios nutinka įvedus naują valiutą – eurą. Į keblią padėtį dėl naujosios valiutos Panevėžyje pateko pasvalietis.

Dienraštis „Panskliautas“ skelbia kad į Panevėžį be eurų atvykęs pasvalietis nuskubėjo į parduotuvę išsikeisti pinigų, kad galėtų susimokėti už gatvėje paliktą automobilį, tačiau kontrolierius buvo vikresnis – staiga prišoko ir išrašė baudos taloną.

Vyras teigė, kad paskui aiškinantis „Panevėžio būste“ iš jo tiesiog šaipėsi čia įdarbinta už piktnaudžiavimą nuteista Aukštaitijos sostinės eksmerė „tvarkietė“ Rimantė Ratinskaitė.

Prieš kelias dienas Kranto gatvėje pasistatęs mašiną pasvalietis Valdas ketino susimokėti litais, tačiau tik priėjęs prie parkomato sužinojo, kad šis priima tik euro monetas.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Mokėjimo automatai nuo sausio 1 dienos priims tik eurus.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Mokėjimo automatai nuo sausio 1 dienos priims tik eurus.

Pagal Euro įvedimo įstatymą, iki sausio 15 dienos už prekes ir paslaugas atsiskaityti galima ir litais, ir eurais. Tiesa, tas pats įstatymas numato ir išimčių, viena iš jų – automatinėse prekybos vietose, kur nėra kasininko, leidžiama atsiskaityti vien eurais.

Nuėjau į netoliese esančią parduotuvę išsikeisti pinigų, pardavėja iš žmogiškumo iškeitė litus į eurus, nors ir neprivalėjo to daryti.

„Nuėjau į netoliese esančią parduotuvę išsikeisti pinigų, pardavėja iš žmogiškumo iškeitė litus į eurus, nors ir neprivalėjo to daryti. Grįždamas atgal pamačiau prie savo mašinos vaikštantį kažkokį žmogų. Iš pradžių pagalvojau, kad jis nori nuimti stiklo valytuvus, o priėjęs arčiau žiūriu – už valytuvo užkištas kvitas“, – pasakojo Valdas.

Parkomatus mieste įrengusios savivaldybės įmonės „Panevėžio būstas“ kontrolieriaus Nr. 177 surašytame pranešime teigiama, kad automobilio savininkas per parą privalo sumokėti 5,80 euro arba 20 litų, kitaip jam bus pradėta administracinio teisės pažeidimo bylos teisena.

Neprisiskambinęs pranešime nurodytu mobiliojo ryšio telefono numeriu pasvalietis sėdo į mašiną ir nuvyko pasikalbėti su „Panevėžio būsto“ atstovais.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Mokėjimo automatai nuo sausio 1 dienos priims tik eurus.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Mokėjimo automatai nuo sausio 1 dienos priims tik eurus.

Vyras teigė, kad bendrovėje buvo sutiktas itin nesvetingai. „Panevėžio būste“ dispečere dirbanti buvusi miesto vicemerė R.Ratinskaitė esą juokėsi, ko jis čia apskritai atėjo, o įmonės direktorė Virginija Čiurlienė šaipėsi vartydama cigarečių pakelį ir siūlė pretenzijas reikšti tokį nutarimą priėmusiai miesto valdžiai.

„R.Ratinskaitė sakė, kad kontrolierius pastatytą mašiną stebi apie pusvalandį, 10–15 minučių praeina, kol surašo protokolą, bet aš pinigus išsikeičiau maždaug per 3–4 minutes. Po apsilankymo „Panevėžio būste“ pasijutau tarsi mazgote per veidą būčiau gavęs“, – „Panskliautui“ pasakojo Valdas.

Po apsilankymo „Panevėžio būste“ pasijutau tarsi mazgote per veidą būčiau gavęs.

Jis dar paprašė atspausdinti Euro įvedimo įstatymą ir įsidėmėjo, kad spausdinant praėjo 10–15 minučių, o per tą laiką į bendrovę paskambino daugiau kaip 20 žmonių. Visi jie irgi įkliuvo, su visais buvo kalbama apie mokestį už automobilių stovėjimą mokamose vietose.

R.Ratinskaitė apie mokesčius ir parkomatus su „Panskliauto” korespondentu kalbėti nepanoro.

„Esu paprastas darbuotojas ir atsisakau ką nors komentuoti. Kalbėkite su įmonės vadovais“, – tepasakė ji.

Prieš pusketvirtų metų teismas buvusią mero pavaduotoją „tvarkietę“ R.Ratinskaitę pripažino kalta dėl piktnaudžiavimo siekiant asmeninės naudos, ji neteko teisės trejus metus dirbti valstybės tarnyboje.

Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Mokėjimo automatai nuo sausio 1 dienos priims tik eurus.
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Mokėjimo automatai nuo sausio 1 dienos priims tik eurus.

Kaip „Panskliautui“ sakė „Panevėžio būsto“ direktorės pavaduotojas Renaldas Januška, bendrovėje R.Ratinskaitė vairuotojams teikia informaciją, kaip susimokėti už automobilių stovėjimą mokamose vietose.

Perskambinus vėliau įmonės darbuotoja perdavė telefono ragelį R.Januškai. Jis tikino, kad dabar visoje šalyje už mašinų stovėjimą susimokėti parkomatuose galima tik eurais, rašo „Panskliautas“.

Susisiekti su „Panevėžio būsto“ direktore V.Čiurliene nepavyko.

Laidiniu telefonu atsiliepusi įmonės darbuotoja teigė, kad direktorė yra išvykusi, o mobiliojo ryšio telefono numerio nepasakė.

„Pagal miesto savivaldybės tarybos patvirtintus nuostatus, vairuotojas privalo turėti pinigų ir nedelsdamas susimokėti už automobilio stovėjimą. Be to, galima atsiskaityti ir SMS žinute per mobiliojo ryšio operatorių“, – sakė R.Januška.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Temos: 2 Panevėžys Euras

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie 15min